.

.

Со попуст
Sandvik Coromant, WK-II-L-40750-R190 X1BH, CoroMill® Dura, Цврсти Карбид WhisperKut крајот Мелница 4 Flute, Без Coolant (Пакување од 1)

Sandvik Coromant, WK-II-L-40750-R190 X1BH, CoroMill® Dura, Цврсти Карбид WhisperKut крајот Мелница 4 Flute,

DEN 6106.32

Од стока
Во магацинот

Асиметрични променлива Хеликс дизајн.Променлива flute проред.Висок квалитет супстрат.Контролирани микро работ процес.Sandvik Coromant WK-II-L-40750-R190 X1 BH, Coro Mill® Dura, Цврсти карбид Whisper Kut крајот мелница 4 flute е дел од Coro Mill® Dura семејството на производи.Coro Mill® Dura е комплетен спектар на инчен солидна карбид крајот мелници кои ги имплементираат патентираната Whisper Kut технологија.Дизајниран да им понуди на продуктивна и трошоците за ефикасно решение, Coro Mill® Dura работи во широк опсег на апликации и материјали.Акции на одржување може да биде намалена, и поголема машина флексибилност е понуден што доведува до намалување на поставување време.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1026.24

Број на флејта да варира во зависност од дијаметарот за оптимални храна и намалување на стапката.Фино т

DEN 4516.80

Двеflute дизајни понуда најефикасен чип отстранување, но повеќе флејта обезбеди помазна заврши.YG1 E5067 TF Ti Al

DEN 4852.80

Алатката плоштад крајот создава остар, unrounded парчиња и има агол chamfer на сечење на рабови да се обезбеди п

DEN 1774.32

Кобалт челик алатки се слични на високобрзински челик, но со повеќе кобалт за подобрување на перформанс

DEN 13575.60

WIDIA 5363251 Супер Храна Endmill Super Feed Инчен Крајот Мелница 1.0000 Инчен Кол, 0.2500 Инчен Max Длабочина, 4.5000" Должина, Ди

DEN 19006.08

WIDIA 3323877 Лице Мелници M1200 Серија Инчен Крајот Мелница 1.2500 Инчен Кол, 0.1770 Инчен Max Длабочина, 1.7500" Должината

DEN 1437.60

Вкупна Должина : 70mm / 2.75" / 23 / 4"; месо тело со Дијаметар : 3 / 8" / 9.5 mm.Сечење Дијаметар : 3 / 8" / 9.5 mm; Флејта : 4Fl

DEN 5328.00

Овие уникатни својства овозможи зголемен оперативен брзини без да се жртвува алатка живот.Тоа може да с

DEN 5505.36

3 flute дизајн за неспокојот / потивко мелничката операции^Високи перформанси идеален за Периферна Мелење

DEN 540.00

Бројот на флејта може да се движат од два до осум.На крајот фабрика произведува груба заврши дека може д

DEN 394.32

Во некои случаи, тоа може да се работи во 3x стапката на ХСС крајот мелница.Круг месо тело овозможи употре

DEN 3600.48

3 / 8" дијаметар и поголем може да се нарача со месо тело станот.Овозможува поголема вретеното брзина и по

DEN 2640.00

За голем дијаметар работа (големини 3 / 8 да 11 / 4 ДИА), нашите Променлива Хеликс Геометрија е достапен како

DEN 2322.00

Две Flute Т15 Кобалт Endmill Една Крај.Мелница Дијаметар : 3 / 4 Месо Тело Со Дијаметар Од : 3 / 4 Flute Должина : 1 5 / 16

DEN 18929.04

Кливленд C72360 Квадрат Крајот Мелница 0.5000 Мелничката Кол.Плоштад Крајот Мелница Одделение Микро Зрна Ка

DEN 2948.40

Долгостигнат до крајот мелници имаат подолг месо тело за пристап до вдлабнати области на работното пар

DEN 446.40

Weldon shanks функција круг месо тело со еден од повеќе станови изработени во страна за лесно индексирање и ус

DEN 4248.00

На Дијамантски Слој е отпорен на хемиски интеракција со работното парче материјал и има екстремно низо

DEN 720.00

Вкупна Должина : 65mm / 2.6"; месо тело со Дијаметар : 8mm / 0.31".Сечење Дијаметар : 7mm / 0.28"; Флејта : 3Flute.Сечење н

DEN 353.52

Соголени алатки карактеристика само на база супстрат, без никакви дополнителни третман или облоги и се

DEN 446.64

На карбид супстрат е потешко отколку со голема брзина или кобалт челик, што го прави повеќе носат отпорн

DEN 2037.60

Цена За : Секој Број на Флејта : 6 месо тело Кол : 11 / 4" Супер Легура (А) Компатибилност : Да Вкупна Должина : 51

DEN 2968.80

4 Flute дизајн за создавање на пофини бои и создавање на повисоки метал отстранување стапка.Високи перформ

DEN 1425.12

2 flute крајот мелница за општа употреба.Квадратен облик.Медиум flute стил.Земја на потекло : сад.Мицубиши Мат

DEN 1125.84

4 flute долг врат крајот мелница.Произведено во САД.Крајот Мелница.Мицубиши Материјали САД Corporation произвед

DEN 2311.20

Име На Производ : Крајот Мелница;Дизајн : 2 Flute.Материјал : ХСС;Сечење Дијаметар : 6mm / 0.2".Сечење на Длабочин

DEN 22043.76

мелница дијаметар : 13 / 16 во.центар за сечење : 11 / 2 во.продолжен дофат : 4 хеликс агол : во 7 / 8.на спирала / на

DEN 743.76

Спецификација : 6 флејта; месо тело со дијаметар, 6mm; дијаметар на сечење, 10мм; сечење должина, 25mm; вкупна д

DEN 1422.00

Висока ефикасност обработка за алуминиумски легури.Произведено во САД.Крајот Мелница.Пакет Димензии : 1

DEN 445.92

Солидна карбид tools нуди долго алатка живот и побрзо сечење брзина од други супстрати, но се повеќе кршли