.

.

Со попуст
YTKavq 3.7 V 400mAh Батеријата 802525 Литиум Полимер Ion Батерија Li-ion Li-Po Батерија со 2P PH 2.0 mm Теренот Конектор

YTKavq 3.7 V 400mAh Батеријата 802525 Литиум Полимер Ion Батерија Li-ion Li-Po Батерија со 2P PH 2.0 mm Теренот

DEN 388.56

Од стока
Во магацинот

Напон : 3.7 V; Капацитет : 400m Ah;Максимално Полнење Напон/Тековни : DC4.25 V/200m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Полимер Батерија.Материјал : Литиум Полимер; Нето Тежина : 10g.Конектор Тип : 2 P 2.0 mm Теренот; Должина на Кабел : 5cm / 2".Големина : 25мм x 25мм х 8мм/0.98" x 0.98" x 0.31".Црвено connect "+", Црна connect "-"; батеријата големина на е -3мм-1mm толеранција, Со цел да не ја оштетат батеријата или да го скрати животниот век на батеријата, висок напон на полнење и неточни поврзување на позитивниот и негативниот пол е забрането.Ве молиме бидете сигурни дека не постојат погрешни позитивни и негативни конекција помеѓу вашиот полнење уред и JST на Главата.Оваа батерија не е погоден за високи го оценувате празнење UAV апликации.Црвено connect "+", Црна connect "-"; батеријата големина на е -3мм-1mm толеранција, Со цел да не ја оштетат батеријата или да го скрати животниот век на батеријата, висок напон на полнење и неточни поврзување на позитивниот и негативниот пол е забрането.Ве молиме бидете сигурни дека не постојат погрешни позитивни и негативни конекција помеѓу вашиот полнење уред и JST на Главата.Оваа батерија не е погоден за високи го оценувате празнење UAV апликации.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 311.76

LiPo батерија.Излезен Напон : 3.7 V 520m Ah.DV 603030 1.92 пот 14 F2 B BPI.Батеријата Големина : 32 mm x 30 mm x 6.0 mm(Plug Pin / дупка : 1

DEN 864.00

Обезбедува одлични извори на континуирана моќ за вашите уреди.Висока енергетска густина, долго траење

DEN 1864.80

质量保障,обезбедување на Квалитет 高质量产品,高效率服务,Висок квалитет на производите, ефикасна услуга...

DEN 290.40

Ве молиме потврдете го вашиот стар оригинална батерија ID(Дел Број / Дел БР.) : B60 Батеријата Детали : 3.7 V LiП

DEN 1917.60

Ниска повторно се случуваат операција cist, краткиколо и во текот тековната заштита.Безбеден и еколошки,

DEN 275.76

Напон : DC 3.7 V; Капацитет : 900m Ah.Материјал : Литиум Полимер; Нето Тежина : 18g.Големина : 42 x 30 x 7.3 mm / 1.65" х 1.18" x 0.2

DEN 1960.80

Ве молиме потврдете го вашиот стар оригинална батерија ID(Дел Број / Дел БР.) : 180017 Батеријата Детали : 3.7 V Li

DEN 2040.00

质量保障,обезбедување на Квалитет 高质量产品,高效率服务,Висок квалитет на производите, ефикасна услуга...

DEN 1792.80

Заштита на животната средина материјал.Акумулатори функција долг живот и висока ефикасност,Идеален за

DEN 2016.00

质量保障,обезбедување на Квалитет 高质量产品,高效率服务,Висок квалитет на производите, ефикасна услуга 专

DEN 174.96

Напон : DC 3.7 V; Капацитет : 1400m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Полимер Батерија.Материјал : Литиум Полимер; Нето

DEN 700.80

Премиум 3.7 V, 350m Ah 402535 батерија LiPo батерија.PCB интегрирани интелигентна заштита модул, ефикасно спречувањ

DEN 244.56

Напон : 3.7 V; Капацитет : 650m Ah;Максимално Полнење Напон / Тековни : DC4.25 V / 325m Ah.Пакет Содржина : 1 x Литиум Пол

DEN 431.52

Детали1900m Ah 3.7 V LiПолимер.Димензии96.00 x 67.00 x 4.00 mm.Тестирани со строга контрола на квалитетот стандард, Заве

DEN 2071.20

Ве молиме потврдете го вашиот стар оригинална батерија ID(Дел Број / Дел БР.) : L0728РС.Батеријата Детали : 3.7 V

DEN 412.80

Ве молиме овозможи мало боја отстапување помеѓу хартија картички и фотографии е прикажано.Се долготрај

DEN 1297.44

батеријата се направени од издржлив материјал, и квалитетот е многу добар.Мали димензии и мала тежина, в

DEN 378.48

Целосно Компатибилен со Снег Рачни Видео Зголемувачот Снег 4.3".Батеријата Спецификации : 1700m Ah, 3.7 V, 6.29 По