.

.

Со попуст
HSOSK Професионални Електрични Коњ Коса Shears Тешки Shearing Clippers, 690W & 6 Брзо Прилагодливи Ниски Вибрации Коњите Shears, за Бричење Крзно Волна во Овци, Кози, Говеда, Фарми за До

HSOSK Професионални Електрични Коњ Коса Shears Тешки Shearing Clippers, 690W & 6 Брзо Прилагодливи Ниски Вибрации

DEN 2296.80

Од стока
Во магацинот

Гума контрола обезбедува цврст стисок.Без ситни животни.Променлива брзина на контролата може да се подобри ефикасноста и да се направи вашата работа полесна.Карактеристики : 1.Професионални коњ коса shears : Со трајни сите-алуминиумска глава и цврсти и издржливи засилен најлон телото, тоа може да се намалат вибрациите.Пакувањето вклучува:1 x Електрични Волна Shear1 x Screwdriver1 x Чистење brush1 x Масло шише (без масло)1 x Корисникот manual1 x Носење.Долг живот : ладење механизам со вентилатор може да се спречи прегревање за време на користење и зголемување на работниот век.Ако сте во потрага за совршен fader, нашите високи перформанси електрична машина е најдобар избор.Постојат 1-6 нивоа на прилагодливи брзина.Дури и за аматери, тоа може да се направи лесно. По секоја употреба, не заборавајте да се четка машина, да го замени на јаглерод четка и масло на сечилото.На ергономски дизајн го прави зафат лесно и удобно.Широко се користи : Професионални земјоделски машини може да се задоволат потребите на повеќето фарми со замена на сечење глави.

Детални спецификации

Voltage:
110-240 V
Power:
690W
Speed:
2800r / min
Blade width:
78mm
Noise:
78dB
Maintenance tips:
1. These electric horse shears are designed for cattle, horses, sheep, alpaca, llamas, and large, hairy dogs. No small animals. :
2. Always oil the blade before and during maintenance to extend the blade's life and prevent heat buildup. :
3. After each use, remember to brush the machine, replace the carbon brush and oil the blade. Store in a well-ventilated place for packing and next use. :
Packaging includes: :
1 x Electric Wool Shear :
1 x Screwdriver :
1 x Cleaning brush :
1 x Oil bottle (without oil) :
1 x User manual :
1 x Carrying Case :
Додатоци на производи
DEN 1392.48

✔Прилагодливи:на Нашите висококвалитетни коњ чувари може да се прилагоди на стегање на стражарите, и

DEN 3983.76

Елитата Спортска Медицина Чизми се лесни и мултислоевит со Ven TECH вентилирани варовникбазирани neoprene над

DEN 1392.48

Форма фитинг екстремни vented спортски чизми со уште поблиску контура се вклопуваат.Големина L : пред(10.23") Н

DEN 455.76

TGW ВОЗЕЊЕ Не се Претвори Коњ Бел Чизми,Големина : Големи,Средни,Мали.TGW ЈАВА Коњ Бел чизми,Засилен Про Мре

DEN 311.76

Клипот затворање.Прилагодлива големина : еластичен ремени може да се прилагоди на возраст од 5 инчи и 12 и

DEN 1780.80

Дише : Овој коњ leggings се направени од дише баласт, кои можат ефикасно да се намали пот и триење, и не постои

DEN 655.20

Се препорачува како помош во лекувањето на коњи и коњчиња со thrush поради организми подложни на бакар naphthe

DEN 383.76

Се користи за куче имунитет, куче виталност, ви помогне со куче болести, состојба на кожата и тумори во к

DEN 458.16

Лесно Чистење : За чистење и одржување на СТП надворешната школка може да биде суспендиран за да се отст

DEN 2231.76

✂【Погоден за Повеќето Животни】професионална фарма инженеринг алатка ги задоволува потребите на пове

DEN 376.80

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.Ги чисти.Направени со ед гума, овие ре

DEN 1040.16

Лесен за вклучување / Исклучување.Штити коњи потпетици од се изоди за.За јава или lunging.Коњ essentials.Ексклузи

DEN 455.76

TGW ВОЗЕЊЕ Не се Претвори Коњ Бел Чизми,Големина : Големи,Средни,Мали.TGW ЈАВА Коњ Бел чизми,Засилен Про Мре

DEN 647.76

Ви благодариме!.99 инчен , Должина 26cm / 10.Совршено решение за скокање или патека јава!.24 inch L : коњ со назад в

DEN 383.76

Веднаш Detangles и Услови, Оставајќи Вашиот Коњ Грива и Опашка Со Беспрекорна Сјај.Формула Содржи Козметичк

DEN 1919.76

✔️ Лекување на Повреди И Оток : Секој заврши содржи 24 гел пошта која може да биде замрзнат пред тоа и се

DEN 1680.00

Димензии : 13 x 0.5 x 19 Инчи Ова Преголеми Верзија е 40% Поголем Од Нашиот Стандард.Со гордост се Направени во

DEN 950.40

Користење со poultice, hoof пакет или други лекови за punctures, модринки, апсцеси, thrush, пукнатини и други hoof заболу

DEN 5858.40

Чиста волна : намалување на волна ве молиме редовно да се чистат опашка анти прашина мрежа волна во внат

DEN 1226.40

Вар w / Лесна Кактус.Медиум.Производ ID : CNSB200 GRNSEAMLESSCACTUSM Влага wicking вади пот и влага далеку од коњ нога да н

DEN 1015.20

[Удобно и Дише] СТП школка е тешко и отпорни на абење, и меки покривачки носи опуштено и удобно чувство...

DEN 1702.80

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат

DEN 749.52

Дише.Употреба на целата година.Идеален за раслојување.Облик на телото.Студ Превенција.Врвен квалитет н

DEN 7198.80

Карактеристики На Истата Врховниот Заштита На Оригиналниот Јаглерод Гел За Подигање.Монтирање и вршењ

DEN 323.76

Направени од високо квалитетни состојки.Водата Врз Основа Полски.Може Да Се Отстрани Брзо И Лесно.Доаѓа

DEN 376.80

Ги чисти.Направени со ед гума, овие ребрести над стигнат до чизми нудат одлична заштита по прифатлива це