.

.

Со попуст
Lovejoy 77237 Големина MD-50C Мини Диск Менгеме Стил Спојка, Заврши Спојка, 0.875 се Роди, 0.875 го Понесе Б, 1.969 OD, 2.244 Должина, 4000 вртежи во минута Max Ротациона Брзина, во 80-lbs Номина?

Lovejoy 77237 Големина MD-50C Мини Диск Менгеме Стил Спојка, Заврши Спојка, 0.875 се Роди, 0.875 го Понесе

DEN 306.00

Од стока
Во магацинот

Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, escalators за земјоделство, шумарство и рударска опрема, аеронаутика, роботика и истражување на вселената, меѓу другите.Алуминиум центри за мала тежина, од не ' рѓосувачки челик дискови за сила.Повеќето флексибилни спојки се состои од два центри и средната собранието; секој центар придава на окно додека средината собранието flexes помеѓу осовините да се приспособат на неусогласеност на две шахти.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 751.20

Структура : диск.Материјал : Алуминиум.Инсталација : set завртка / менгеме.Материјал на Дискот : нерѓосува

DEN 1480.80

56mm Надворешниот Дијаметар X 63mm Должина; 10000 RPM ротациона брзина.Се стега во стилот на планината за безбед

DEN 13567.68

Преоптоварување 6 гром диск пакет.Дискот pack може да се смести во 1 / 2" да 11 / 2" на аголна неусогласеност.Дис

DEN 976.80

56mm Надворешниот Дијаметар X 63mm Должина; 10000 RPM ротациона брзина.Се стега во стилот на планината за безбед