.

.

Со попуст
Schott Zwiesel Tritan Кристално Стакло Barware Бар Посебни Виски Коктел Nosing Snifter Очила (Сет од 6), 10.9 оз, Јасно

Schott Zwiesel Tritan Кристално Стакло Barware Бар Посебни Виски Коктел Nosing Snifter Очила (Сет од 6), 10.9

DEN 1404.72

Од стока
Во магацинот

Во 1990-тите, како стакло индустрија се бореше со прашањата за животната средина на олово и други тешки метали во кристал, компанијата беше првиот glassmaker за производство на олово-слободен кристално стакло за врвен квалитет и сјај.Компанијата има многу firsts на своите кредит, вклучувајќи ја и првата целосно автоматизиран производ на разнесени стакло стакло stemware.Schott Zwiesel, познатиот германски производител на "Најдобрите Кристално Стакло" е лидер во иновациите, стил и технологија за повеќе од 100 години.Нашиот патентиран Tritan технологија го прави нашето стакло машина за миење садови безбедно и пауза-отпорни, и карактеристики кристал сјај.Уживајте во неа секој ден, знаејќи дека sommeliers ширум светот се избере овие домот очила за професионална употреба.Tritan кристално стакло : не-води материјал од титаниум и циркониум оксид; отпорен на кршење, chipping, чешање; термички шок отпорни; патентиран.9 унца капацитет, 4.6 секоја бар посебни виски nosing очила, 10.7-инчи висок, 3.Целосно машина за миење садови безбедно; не ќе etch, облак, или бојата за животот на стакло.Карактеристики на Tritan кристално стакло : Прецизно дизајнирани форми за да го извлече комплексноста на вашиот вино единствени карактеристики; Пенливи јасност да се открие нијанса на вашите вино е боја; Титан сила ви дава самодоверба да ја користите оваа брилијантна, убава stemware секој ден; На доброто обликот на садот aerates на вино и го доставува до вашата палета на врв на совршенство.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 599.76

Изберете ја вашата ВЛАСТ и ПОДЕЛБА / ЕДИНИЦА од options (опции) НАД ^^^.Официјалните Дилери на Glencairn Виски Чаша