.

.

Со попуст
Бобинки во Снег Персоналните Божиќ Адреса Labels - Сет на 48, самолепливи, Рамен Лист Labels

Бобинки во Снег Персоналните Божиќ Адреса Labels - Сет на 48, самолепливи, Рамен Лист Labels

DEN 167.76

Од стока
Во магацинот

Се ПРИЛАГОДИТЕ СЕГА : Користете го Прилагодите Сега копче за да додадете текст; да се Определи линија 1 до 26 ликови и линиите 2 и 3, до 36 ликови, секој.ПЕРСОНАЛНИТЕ ДИЗАЈН : Додадете личен талент за вашата комуникација со овие Празник се врати етикети!.Ние повторно се посветени на помагање на луѓето се задржи во допир со нивното семејство и пријатели преку единствен, внимателен и прифатлива подароци и картички.ОГРОМНА ВРЕДНОСТ : 48 сопствени етикети на рамни листови; етикета големина 1" x 2. 100% ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање на : Ако не сте целосно задоволни со вашата нарачка, можете да го вратите за враќање на парите или замена во рок од 60 дена од денот на превозот датум.Персоналните адреса labels не само заштедите време кога се обраќа на вашиот одмор конверзација, тие се брз и убави начин на идентификување на вашиот книги, Цд-а, и други предмети за да се избегне mix-up прозорци. Она што започна како e-mail-цел прибирање на средства за кампањата продажба на разгледници на локалните министри брзо да се прошири за да вклучува целосен каталог на убаво дизајниран честитки, рецепт картички и други производи од хартија.Со гордост ПЕЧАТЕНИ : Нашата етикети се со гордост се печатени во САД; ние не се приспособат на странски ликови во овој момент.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 119.76

Црвена и бела До / Од етикети.Само лепило мејлинг етикети.Одлична за употреба на кутии, цевки и mailers.Од / Д

DEN 2280.00

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА (24 Ролни, 5280 Етикети) Адреса / Превозот Labels 30323 (секоја тркалаат содржи 220 етикети на 21 /

DEN 971.76

ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА (24 Ролни, 12000 Етикети) Адреса, Превозот и Баркод Етикети 30336 (секоја тркалаат содржи 500 е

DEN 203.28

За атрактивни етикети дека застане на тестот на времето, користи вистински DYMO квалитет додаток.Развиен