.

.

Со попуст
24V DC Чекор Надолу за да DC 12V 30A 360W DC-DC Конвертор Регулаторот Водоотпорен Buck Напојување Редуктор Регулаторот Трансформатор Напон на Модул за Голф количка Клуб автомоб

24V DC Чекор Надолу за да DC 12V 30A 360W DC-DC Конвертор Регулаторот Водоотпорен Buck Напојување Редуктор

DEN 546.48

Од стока
Во магацинот

nput оценет напон : 24 V DC.На конверзија ефикасност може да достигне 96%.Влезниот напон спектар : 18-35 V ВАШИНГТОН.Тежина : 270g.Линија на вредноста го оценувате : ±0.подобрување на подобро дисипација на топлина ефект.Монтажа Дупка Растојание : 65mm(2.користете MOSFET наместо rectifier диоди во голема мера да го намали губитокот на rectifier и да се подобри конвертор ефикасност.Конекција Жица Должина : 12cm(4.Излезен напон : DC12 V 30 A.Увоз висока топлинска спроводливост органски силика гел пополнување и запечатување технологија.Напон точност : ±1.Оптоварување регулатива го оценувате : ±0.'Рѓа/влага-доказ.Заштита : Над-оптоварување, во Текот-струја, во Текот-топлина, Кратки-коло, во Текот-напон.Во текот тековната заштита.Кратки-коло заштита.2%Напон точност : ±1. Школка работна температура : -40~85°C.Широка примена : Големи камиони, такси радио, ему, автомобил аудио, LCD TV, рекламирање екран, LED лента светла, систем за следење, мотор, електронските системи и DIY итн. 100% целосна моќ и стабилна тековната излез, не-изолирани модул.векот на траење до 100,000 часа.набитост да се продолжи работниот век.Влезниот напон спектар : DC 18-35 V; Излезен напон : DC 12 V(не-прилагодливи); Излезна струја : 30 A; Излезна моќност 360 W.Алуминиум школка и силиконски запечатени дизајн : Водоотпорен, Анти-шок, Анти-влага и Прашина-доказ, се повеќе издржливи.Висока реализација ефикасност : Синхронизација исправање технологија-повеќе интелигентни заштита функција со висока реализација ефикасност и стабилност.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 90.24

DIY излезен прилагодливи возило напојување, поврзете го 12 V влез и излез може да биде 1435 V(прилагодливи сло

DEN 312.00

IP68 силна водоотпоренсо полно работно тело умрефрлија алуминиум школка и органски силикони печат дизај

DEN 1365.60

Производ параметри : Влезен напон : 6.536v (влезниот напон е помал од 6.5 V, тековната точноста е неточна, и LCD д

DEN 239.76

91" OLED за прикажување на информации како батерии напон, IP адреса, RAM меморија употреба, итн Завртки пакет x1

DEN 95.76

Компатибилен со : JBL Бесплатно, Пулсот, Пулсот 2 Флип 3 Полнење Полнење 3 2 2+ Клип 2 Клип 3 Pulse2 Flip3 Charge3 Charge2 Clip2

DEN 2652.00

Чипови Портата, основана во 2010 година, е професионална купување на Б2Б & B2 C алатка во електронски компоне

DEN 1300.08

Име на производ : DC / AC Адаптер;Влез : DC 12 V / 24 V.Излез : AC напон 220 V 50 hz;Max Моќност : 500 W.Излез Конектор Тип : вел

DEN 2318.40

2.0 HP, 2.7 Засилувачи, Lenze / AC Техника, SMVector Серија 540 600 VAC Текст, 600 VAC Излез.Три Фаза На Текст, Три Фаза Излез.N

DEN 183.84

Влез : DC 4.7535 V.Излез : наизменична СТРУЈА 1.2526 V (континуирано прилагодливи).Излезна струја : 3А (Max, врв теков

DEN 2425.68

Медицински безбедност одобрени (2x MOPP).Погоден за BF апликација со соодветен систем предвид (БТип на само).

DEN 239.76

Конвертор Тип : Чекор надолу(Долар) Конвертори;.AC / DC 24 V да 12 V10 A DCMWX моќ конвертори;.AC24 V чекор надолу DC12 V 10 A

DEN 2133.12

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им

DEN 2359.20

Таа ги поддржува во текот на струја, во текот на напон, над температурата и краток спој заштита.Ова е неи

DEN 1440.00

Само барате клучни зборови во нашата продавница.15 AThe светилка тековната спектар варира поради разликат

DEN 411.12

Нема.на Излези : 1 Излезен Излезна Моќност Максимална : 1 W Излезниот Напон Output 1 : 5 V Излез Тековната Излез

DEN 105.36

Текст : micro USB интерфејс 5 V 1 A.Излез : USB женската порта 1 5 V 1А;USB женската порта 2 5 V 2.1 А Функцијата : двоен USB и

DEN 141.60

★Заменливи делови, совршено се исти спецификации ★Специјализирана во производство на резервни делови

DEN 167.76

AC ПРИКЛУЧОК АДАПТЕР : IEC 320 машки C14 да се женски C13 адаптер.ОТЦЕНЕТИ : 10 A 250 V.ПРИМЕНА : Направи тесна поврза

DEN 3839.76

За безбедност, тоа се препорачува да се користи напон конвертор дека е max watts е најмалку 80% повисока од ва