.

.

Со попуст
Ле Creuset Емајлирани Леано Железо Потпис Круг холандски Рерна, 5.5 qt., Остриги

Ле Creuset Емајлирани Леано Железо Потпис Круг холандски Рерна, 5.5 qt., Остриги

DEN 9598.80

Од стока
Во магацинот

Иконскиот Ле Creuset холандски печка е неопходен во кујни од дома готвачи и професионални готвачи слично. Безбедно за машина за миење на садови и метални садови.Долго се признаваат за својата сила и издржливост, леано железо е премиер материјал за бавно готвење, braising и печење, благодарение на нејзината способност да се задржи дури и во согласност топлина.Иконскиот Ле Creuset холандски печка е неопходен во кујни од дома готвачи и професионални готвачи слично.Тесни-фитинг капаци се специјално дизајнирани да циркулира пареа и да се врати на влага назад кон храната.Дизајниран за генерации на издржливост, на лесен-за-чистење жив порцелански емајл не бара леќата, држејќи се минимизира и да е машина за миење садови-безбедно.Нерѓосувачки челик knob е безбедно во секое рерна на температура.Лесен-за-чистење и издржливи глеѓ е отпорен на dulling, боење, chipping и пукаат.Компатибилен со сите cooktops и рерна-безбедно до 500°F.Индивидуално направена од страна на француските занаетчии од најдобрите квалитетни материјали од 1925 година, Ле Creuset холандски печка е сакана за неговото совршенство дизајн и исклучително топлина задржување кои се заклучува во влагата и вкусот да се произведе подобри резултати од шпоретот за да ја рерната на табелата.Светло обоени мазна внатрешност глеѓ овозможува лесно следење на готвење напредок.На емајлирани холандски рерна потреби не леќата, и тоа е погодна за двете шпорет-топ и фурна употреба.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 8758.80 -65 %

Боја : Индиго Од 1925 Година, Ле Creuset е познат како колоритен француски придружник во кујни низ целиот свет.

DEN 10078.80 -65 %

Текстура црна мат глеѓ внатрешни работи обезбедува исклучителна браунинг.Емајлирани леано железо е ле

DEN 1127.76 -65 %

Енергија и заштеда на време дизајн подобрува вкусот на храната.【Заклучување во Deliciousness идеален за крчк

DEN 1439.76 -65 %

Леано Железо холандски Рерната : CAMPMAX 6 четвртиот холандски рерна е направен од леано железо без слој, ко

DEN 7678.80 -65 %

Повеќе функционални, повеќе разноврсна и повеќе убави, тоа беше една сосема нов начин на размислување з

DEN 8758.80 -65 %

45% поголем рачки кои обезбедуваат сигурен зафат, дури и со рерна mitts.Извор на топлинаКерамичка Плоча, Еле