.

.

Со попуст
JJKFQ Дигитални LCD Термометар Hygrometer Мерач Внатрешна/Надворешна Метеоролошка Станица Автоматски Електронски Температура Влажност Следи Часовникот (Боја : Црна)

JJKFQ Дигитални LCD Термометар Hygrometer Мерач Внатрешна/Надворешна Метеоролошка Станица Автоматски Електронски

DEN 1411.20

Од стока
Во магацинот

Можете да префрлате различни режим лесно.°F/°C : Целзиусови степен целзиусови степени степен можат да се префрлат лесно.Тип : Боја : црна/white Size : 110*57*11mm Battery : 1*AG10 копчето ќелија (не се вклучени)Температура опсег : -50℃~70℃ (-58℉~158℉)Температурата резолуција : 0.Временска прогноза : Со овој дизајн, што ќе се знае на временски јасно.Белешки : 1.Мултифункционален : ви Кажува задниот дел на влажноста и температурата на собата, датумот, времето, недела, календар и часовник со аларм функција.Можете да префрлате различни режим лесно. Ве молиме дозволено 1-3мм разлики поради прирачник за мерење, ви благодариме!2.Временска прогноза : Со овој дизајн, што ќе се знае на временски јасно.Евиденција : Влажноста на воздухот се следи со затворен термометар продавници и прикажува сите времиња влажност и температура евиденција.Сигнал опсег : 30m за отворен простор, 15 - 20 милиони за постоење на бариери. Поради разликата помеѓу различни монитори, ве молиме да се разбере дека на сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Мултифункционален : ви Кажува задниот дел на влажноста и температурата на собата, датумот, времето, недела, календар и часовник со аларм функција.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 599.76

◆ Природна и убава украсни шишиња : украсени во дневна соба, спална соба, кујна, канцеларија, бар, итн.Мор

DEN 695.76

Бура стакло трае една до две недели да се стабилизира на кристали во шише и се прилагодува на локалната �

DEN 2744.64

Лесен за користење : Tabletop дизајн ви овозможува да се погодно место твоите hygrometer каде сакаш Поради разлик

DEN 815.76

Мултифункционален часовник : време, календар, аларм, snooze, временска прогноза, barometric, месечината фази, пли

DEN 847.20

Во реално време следење на температурата и влажноста на воздухот, при што се создава удобна и здрава жив

DEN 2543.76

Фаза на месечината.Вкупна Висина Врвот до Дното : 13".План на ден со доверба со свој времето и временската

DEN 1919.76

Висока прецизност безжична времето сензор точно мерки за внатрешна / надворешна температура, влажност,

DEN 959.76

Временската Прогноза со Внатрешна / Надворешна Температура / Влажност 12 / 24 Часа Избор со Календар.Switchable

DEN 958.80

СВЕТОЛ ДИСПЛЕЈ за ЛЕСНА ЗА ЧИТАЊЕ : Со своите големи СУВИ; ВЛАЖНИ).Key tone (тон / ИСКЛУЧУВАЊЕ избор.Мерки за в

DEN 1766.40

Овој професионален дигитален hermometer hygrometer лесно следење на температурата и влажноста на воздухот читањ�

DEN 1879.20

Функција : 12 / 24hr дигитални време дисплеј.Моментална влага на почвата.Секој 70 втората единица ќе добие п�

DEN 3447.36

4 ounce Package големина : 155 * 135 * 33mm / 6.0 ounce Transmitter : 40g / 1.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа.3 ounce Pac

DEN 2879.76

5ВО1 ПРОФЕСИОНАЛНИ МЕТЕОРОЛОШКА СТАНИЦА СитевоЕдно Систем за Мониторинг Овозможува во Реално Време Вре

DEN 1336.80

Алармот се огледа во мека црвена боја, за на плафон или на ѕид е лесно да се види низ целата соба.Алармот �

DEN 1918.80

Стојат : Дведел за монтажа јарболот, Дожд мерач на монтирање на арм, Правец на метар монтажа бар, 2x Монтаж

DEN 1439.76

На Hygrometer се одразува на релативната влажност во проценти од 0% до 100% .5инчи во должина и стои во 12инчи во в�