.

.

Со попуст
Повеќе LK5 Про 3D Печатач, 90% Пред-Состави со Големи Гради Големина 11.8(L)x11.8(W)x15.7(H), Молчи Плоча

Повеќе LK5 Про 3D Печатач, 90% Пред-Состави со Големи Гради Големина 11.8(L)x11.8(W)x15.7(H), Молчи Плоча

DEN 8399.76

Од стока
Во магацинот

【Надгради Решетки Стакло Опремена】за Разлика од стариот печатење жаришта, LK5 Про FDM 3 D Печатач користи решетки стаклена плоча, која има microporous структура, која не само што го прави моделот полесно да ја размонтираат но, исто така, прави жаришта заживеат, да обезбеди подобро печатење effection.Плус засилен дизајн на дијагонала прачки формира стабилна триаголен структура, која може ефикасно намалување на вибрации и да се постигне повеќе стабилна печатење.BL допир инсталација, исто така, е предвидено од (не се вклучени во пакет).3 инчен колор екран на допир, може да се каже збогум на ерата на прирачник копчиња и dot-matrix дисплеј. 【Високи-температура Отпорни Тефлон Цевка】LK5 Про 3d печатач е тефлон цевка може да се издржи висока температура која до 280℃ (други печатари 250 ℃ во нормален), не е лесно да омекне, и е полесно да се хранат filaments за време на печатење кој помага да се подобри на печатење квалитетот и намалување на млазницата затнување.Оптимизиран ИНТЕРФЕЈС интерфејс, лесно ракување, можете да видите реално-време за печатење на информации на екранот.Со отворен код на фирмверот, можете да се обидете вашата фантастични идеи за LK5 Про со промена на G код.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1843.20

Опремен Со Сосема нов ЗНАЧИ ДОБРО за Напојување, Тоа Може да Обезбеди Стабилна И Конзистентна Напојувањ

DEN 2131.20

Во исто време, структурата се избегне ако се јавите на извор на топлина и движење механизам, изработка н�

DEN 5736.00

Ender 3 е hotest продавање на производ меѓу Creality Ender серија.Продолжите да Печатите Функција : Таа има способнос

DEN 9480.00

Продолжите со Печатење Функција : Ender 5 Про е заштитен од страна на неговиот напојување од напон шила и ис

DEN 17882.16

07 in Print Конекција : USB / мали мемориската картичка / wifi printing Support Формат на Датотека : STL, OBJ, AMF, GCO, ГCode Display Е

DEN 5999.76

Авто Израмнување на 3 D Принтери : Опремени со висока осетливост на сензорот за близина, на интелигентни �

DEN 2083.20

0 3во1 нуди кавгабесплатно флексибилност за почетници во потрага да се направи се движат кон понапредни �

DEN 1144.80

Опис промена : Сјае 3 D е основана во 2004 година и успешно се наведени во преку ШАЛТЕР пазар на 8 август, 2014 г

DEN 1010.40

ДЕТЕ ПРИЈАТЕЛСКИ : Изграден да се користат од страна на децата, Toybox може да се контролира со едноставни е

DEN 7152.00

додадете "про" ниво на печатач.★ Direct Drive Екструдер ★ : Sovol SV01 функции со директни вози екструдер и двоен Z �

DEN 14399.76

Carborundum жаришта со одлична термичка перформанси промовира брзо греење нагоре, силна лепливоста и лесен з

DEN 9359.76

【Надгради Извор на Светлина】 : Ттип топката имајќи линеарна водич за да избегнете тресење во текот на п

DEN 4799.76

Слој дебелина : 0.Заменливи fiberglass лист со мат Поликарбонат површината, која има посилна адхезија и Лесно