.

.

Со попуст
Salter Brecknell BLMB30404-300G Лабораторија Рамнотежа, 300 g

Salter Brecknell BLMB30404-300G Лабораторија Рамнотежа, 300 g

DEN 4799.76

Од стока
Во магацинот

Точност - Прецизно да рамките ±2 поделба на полно оптоварување.Изградба - Стабилна пластични домување, од нерѓосувачки челик завршна плоча.Display - Голем, јасно 6 1/2 цифри, 0.75" (19 мм) висока 7-сегмент позадинско осветлување на LCD екранот.Моќ - AC и батерија со автоматско исклучување функција.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 6688.80

Механичка Заштита од Преоптоварување Заштита на Рамнотежа и зголемување на Издржливост На преоптовару

DEN 382.80

Внатрешни автоматска калибрација и прилагодување вклучувајќи температура се активира со калибрации, �

DEN 597.60

Единици : g, mg, оз, ozt, кт, мамо, dwt, жито.Послужавник Големина : 1.96 во x 1.96 во.Апликации : Comparator, Броење, Мерење �

DEN 17328.00

IP65 Вода доказ / Прашина Доказ.Компактен SHS (Супер Хибрид Сензор) 1 Вториот Стабилизација.Повеќе Тежина.SCFС

DEN 16416.00

На Bench Pro BPS дигитална превозот скала е достапна во капацитети од 150 до 300 килограми, кои ги покриваат пого�

DEN 1116.00

Тип На Производ : Тежат Скала.Објектот Пакет Димензија : 17.5 " L X13.8 " W X9.8 " H Точка Пакет Тежина : 12.0 lbs.Земја Н�