.

.

Со попуст
BFFDD PT1/4 Нишка YN60 2.5 60mm Месинг Движење Нерѓосувачки Челик Школка Шок - Доказ Масло - Исполнет Притисок Мерач r,Вакуум Manometer, (Притисок Опсег : 25KG)

BFFDD PT1/4 Нишка YN60 2.5 60mm Месинг Движење Нерѓосувачки Челик Школка Шок - Доказ Масло - Исполнет Притисок

DEN 2083.20

Од стока
Во магацинот

На надворешната школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови, е издржлив, висока температура отпор, шок отпорност и издржливост.Помогне да се дијагностицираат и да се лоцира цевковод проблеми.Прецизна механичка движење дизајн : Ова аналоген мерач на притисок е калибриран да ±2.5% од полниот притисок спектар на 100psi да се обезбеди инстант и точни читања; механички дизајн ви овозможува да бидете бестрашна на дигитални неуспех.Материјал : нерѓосувачки челик случај, движење месинг, месинг фитинзи, внатрешни масло полнење.Боја : сребро метално тело, метал конектор.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 3982.56

Уникатен коефициент на топлинска спроводливост сензор автоматски да се компензира за температура без

DEN 286.80

ASME B40.1 Оценка На Точноста Согласност ± 212 % од век.Масло, Вода, Воздух, Компресор, Хидраулика, HVAC, Гасни & Те

DEN 756.00

На OT58 месинг wetted делови се за мерење на некорозивна течност и гас под притисок.вакуум / бар.Машки конекци

DEN 353.04

Yконектор.Помага да се прошири кабли.Дизајниран за употреба со Vacuubrand вакуум мерачи и контролори 636657, 674291

DEN 2354.40

Овој вакуум manometer е dial инструмент со двојно скала.Интерфејсот е на задната страна на притисок колосек.Ми

DEN 1206.00

100 Одделение Б класа на точност.Дувачкиот wetted делови за мерење на некорозивна течност и гас под притисок

DEN 679.20

Целпритисок мерач е инструмент кој се користи за мерење на притисок на гас или течност во сад, и обично п

DEN 309.36

ДВОЈНА СКАЛА Двојна скала од 014kg / cm2) и 0200psi мерен опсег.ЈАСНО за ДА ПРОЧИТАТЕ Транспарентен dial капак и ј

DEN 1423.20

ASME B40.1 Одделение Б Точност и Усогласеност ± 323 % од век.Масло, Вода, Воздух, Компресор, Хидраулика, HVAC, Гасн

DEN 1982.40

Што е грешка?Грешка е еднаков на опсегот * точност,на пример : опсег 01 носители на Мпа, точноста 0.5,G1 / 2, NPT1

DEN 326.16

[Трајни] вакуум притисок мерач донесува нерѓосувачки челик метална школка, и бакарни легури wetted делови

DEN 284.16

Еден пример на притисок мерач за мерење во однос на амбиентниот воздух е гуми мерач на притисок или се и

DEN 2193.60

Овој вакуум manometer е dial инструмент со двојно скала.Интерфејсот е на задната страна на притисок колосек.Не

DEN 388.56

Има широк спектар на апликации и може да се применат за мерење притисок на вода, нафта, гас, течност, итн.

DEN 1368.00

Среден тип : вода, течност, гас, на гастечност mixture Thread спецификација : M20*1.0 ниво)Мултиединица изборен (Mpa Kp

DEN 2311.20

Оваа manometer е dial инструмент со двојно скала.Нејзините мерен опсег е 0~30psi или 0~2bar.Широк апликации : вода,

DEN 2294.40

Овој притисок мерач е погодна за корозивни медиумите во процесот, хемиска и нафтена индустрија.Најчест

DEN 17650.56

Цена За : Секој 'Соединение Колосек, Процес, 41 / 2,., Основни Мерач Случај Материјал Пластика, Основни Мерач

DEN 1055.52

На надворешната школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови, е издржли

DEN 321.60

Може да се користи за мотори, бродови, градежни машини, земјоделски машини, автомобили, модифицирање и д

DEN 417.36

На мерливи притисок опсег е голем, мерен опсег е 0 ~ ‑14psi.Школка е направен од висококвалитетни нерѓосува

DEN 1422.24

Нерѓосувачки Челик Случај И Рамки.Нерѓосувачки Челик Internals 316 СВ Bourdon Цевка и Конекција.Пред Flanged Панел П

DEN 2326.32

Нерѓосувачки челик 316 L wetted делови и од не ' рѓосувачки челик 304 случај се обезбеди отпорност на корозија.1

DEN 2212.80

【Име на производ】Нерѓосувачки челик Течност Исполнета Притисок Колосек 【Големина】1 / 4"NPT;2.5" DIAL ЛИЦЕ..

DEN 1807.20

Боја : Покаже како слики 1 x Дигитален Гуми Колосек.Големина : 5.8x5.8x2.2cm.Материјал : Бакар.Тема : 1 / 8 NPT.Опис : Д