.

.

Со попуст
Службен CR 10 S5 3D Печатач со Beruna,Висока Точност Големи 3D Печатач Колекции, Печатење со Големина 500x500x500mm, Лесен за Монтажа со Вжарено Детектор и Двоен Мотор Завртка Мир?

Службен CR 10 S5 3D Печатач со Beruna,Висока Точност Големи 3D Печатач Колекции, Печатење со Големина 500x500x500mm,

DEN 18120.00

Од стока
Во магацинот

????【Лесен и Брз Собранието】само 10 минути, треба да се инсталира на Z v suite во XY платформа, тие може лесно да се инсталира. ????【Филамент Сензор】Creality CR-10 S5 3 D Печатачот автоматски ќе бидат суспендирани за да се обезбеди модел може да биде без проблеми печатени кога филамент снема или да се исклучи. ????【Индустриски одделение Коло】Тоа може да печати за 200 часа без притисок, со зрела технологија и стабилни перформанси. ????【MK10 Технологија Усвоен】MK8 екструдер механизам е додадена на печатач, бренд-новиот патентиран инфраструктурата дека ефикасно го намалува ризикот на приклучување и сиромашните spillage, и може да се печати речиси сите потрошен материјал на пазарот. ????【Доверливи Добавувачот】????Beruna има професионални услуги на клиентите тим.Вашите грижи се одговори во рок од 24 часа.Ние им обезбедуваме на клиентите Година замена на делови и постојана стручна служба.Купи со вашиот многу доверба!.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 8399.76

【Надгради Решетки Стакло Опремена】за Разлика од стариот печатење жаришта, LK5 Про FDM 3 D Печатач користи �

DEN 14399.76

Carborundum жаришта со одлична термичка перформанси промовира брзо греење нагоре, силна лепливоста и лесен з

DEN 9359.76

【Надгради Извор на Светлина】 : Ттип топката имајќи линеарна водич за да избегнете тресење во текот на п

DEN 2083.20

0 3во1 нуди кавгабесплатно флексибилност за почетници во потрага да се направи се движат кон понапредни �

DEN 5736.00

Ender 3 е hotest продавање на производ меѓу Creality Ender серија.Продолжите да Печатите Функција : Таа има способнос

DEN 5999.76

Авто Израмнување на 3 D Принтери : Опремени со висока осетливост на сензорот за близина, на интелигентни �

DEN 7152.00

додадете "про" ниво на печатач.★ Direct Drive Екструдер ★ : Sovol SV01 функции со директни вози екструдер и двоен Z �

DEN 1843.20

Опремен Со Сосема нов ЗНАЧИ ДОБРО за Напојување, Тоа Може да Обезбеди Стабилна И Конзистентна Напојувањ

DEN 17882.16

07 in Print Конекција : USB / мали мемориската картичка / wifi printing Support Формат на Датотека : STL, OBJ, AMF, GCO, ГCode Display Е

DEN 9480.00

Продолжите со Печатење Функција : Ender 5 Про е заштитен од страна на неговиот напојување од напон шила и ис

DEN 1010.40

ДЕТЕ ПРИЈАТЕЛСКИ : Изграден да се користат од страна на децата, Toybox може да се контролира со едноставни е

DEN 4799.76

Слој дебелина : 0.Заменливи fiberglass лист со мат Поликарбонат површината, која има посилна адхезија и Лесно

DEN 2131.20

Во исто време, структурата се избегне ако се јавите на извор на топлина и движење механизам, изработка н�

DEN 1144.80

Опис промена : Сјае 3 D е основана во 2004 година и успешно се наведени во преку ШАЛТЕР пазар на 8 август, 2014 г