.

.

Со попуст
Kimsing 7106 22 Мерач 71 Серија Поцинкуван Тапацир Staples, 3/8-инчен Круна 1/4-инчен Нога Должина, сврзувачки елементи за Фино Жица Спојувач (8 Кутии)

Kimsing 7106 22 Мерач 71 Серија Поцинкуван Тапацир Staples, 3/8-инчен Круна 1/4-инчен Нога Должина, сврзувачки

DEN 1919.76

Од стока
Во магацинот

【Добар Квалитет】◈ Изработени од Поцинкуван челик, тешко и издржливи за да се обезбеди долг работен век; ◈ Мазна површина, без блиц, но погоден за носене, совршено се вклопуваат со текстил staplers.Помалку притискање; ◈ Staples спакувани и да се спречи од олабавување, скршен лесно, намалување на отпадот да се подобри целосно искористување. 【Доволно во Квантитет】Вкупно 10000pcs staples/кутија, 20 кутии / случај.Околу 1.1 lbs (0.5 кг) по кутија. 【Во согласност Големина】Сите парична казна жица staples се во согласност големина за сите.Круна : 3/8"(9mm), Должина на : 1/4"(6mm). 【Општа Употреба】Работи одлично во upholstering, мебел, ткаенини, кабинети, занаети, авто седиште, слика рамка, чевли одлуки, светло дрво собранието,итн. 【Колега】Погоден за 22 мерач пневматски тапацир staplers како што MT7116, MT7116 LN, 7116 B, K7116, K7116 L, N7116, N7116 S.Овие тапацир staplers не се содржани во овој производ, но ние ги продаваат на , контактирајте со нас или да се провери на веб страната ако ви е потребна.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 576.72

Производителот гаранција може да не се применува 10мм нога должина.За употреба со Брза Чекан Tackers.Високи

DEN 1260.00

5,000 Staples Galvanized16 Мерач 7 / 16" Круна Staples1" во Length Great Staples за премостување, компонента собранието, не притисок

DEN 425.76

Се користи за инсталирање на Power Coil жица thead влошки.Машинско и Рачно инсталирање алатки се достапни.Automatic

DEN 1898.88

Длето точка.За користење со Bostitch Mfg.Нема.T313 Sx5035 или 532 SX1 финиш спојувач (SKU # 2005676).Заградени / 5000 Се продава

DEN 1651.20

name" : "Пневматски Fastener Тип : Staples.Предмет : Staples.Глава Стил : Круна.Collation Конфигурација : Лента.Collation Тип : Лен

DEN 479.76

16 Мерач 1 / 2Инчен(12.5 mm)Круна, 43 / 64Инчен(16.9 mm)Надвор Круна.Направен од висок квалитет на Поцинкуван Челик(О

DEN 469.20

Производителот гаранција може да не се применува.Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми,

DEN 1044.00

Станот жица менгеме.За филмови и слично.За алуминиум laminations.Хартија и картон.За восок и масло трудови.Novн

DEN 1320.00

Изработена од јаглероден челик.Отпорен на корозија.Поцинкуван, цинк, обложени.Исто така Достапни во 1000ct

DEN 1188.00

За употреба во 1 / 2Инчен медиум круна staplers (Bostitch стил).Одлично за cedar ќерамиди, fascia и soffits, мечување, кат underl

DEN 2061.60

【Добар Квалитет】◈ Изработени од Поцинкуван челик, тешко и издржливи за да се обезбеди долг работен ве

DEN 479.52

71 / 10 3 / 8Инчен Должина x 3 / 8Инчен Круна x 22 Мерач Поцинкуван парична Казна Жица Стејплс (10,000 по кутија) 71 / 10

DEN 922.08

Производителот гаранција може да не се применува.Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми,

DEN 1337.28

Производителот гаранција може да не се применува.Се користи за инсталирање на Power Coil жица thead влошки.Маш

DEN 623.76

Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми, тие исто така може да се користи за креирање на но

DEN 698.64

Производителот гаранција може да не се применува.Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми,

DEN 3998.40

Сите намена парична казна жица staples за тепих баласт, тепих и текстил.Користење со електрична tackers (DuoБрзо

DEN 596.64

Производителот гаранција може да не се применува.Се користи за поправка на оштетени или истрошени теми,

DEN 304.56

Fastener Мерач : 18 Пакет Количина : 5,000 Сврзувачки Елементи По Стап : 100 Магистерски Пакет Количина : 10 Fastener Сло