.

.

Со попуст
2.4-Инчен Brayer Валјаци за Изработка: Пинцети & МАТ Смена Алатка во Собата за Printmaking, Сликарство, Примена на Лепак, Wallpaper

2.4-Инчен Brayer Валјаци за Изработка: Пинцети & МАТ Смена Алатка во Собата за Printmaking, Сликарство, Примена

DEN 143.76

Од стока
Во магацинот

Карактеристики : флексибилен, мека гума ролери е дизајнирана за да им обезбеди подобар контакт на текстура површини.Тоа е издржлив и еластична.Тоа може да биде добро се применува на мастило или боја, или рамномерно да се почитуваат мазна површина.Уникатен Дизајн : Дизајниран со нозе стојат за да се намали ролери учениците и помогне да ги задржи на работа површината се чисти.Широко Апликација : работа со совршен HTV Винил, Cardstock, Занает Хартија, Винил, Ткаенина, Кожа, Дрво и др.Таа цврсто се придржува материјал на вашиот сечење мат и е совршена за притискање надолу ткаенина, винил, или железо-на, како и мастило блокови за printmaking.Лесен За Користење : дршката е ергономски дизајниран за удобно се вклопуваат во вашата рака.Едноставна структура со nonslip рачка, лесен за контрола и лесен за ракување.Мора да се Има Алатка : го продолжи животот на вашиот сечење на мат со оваа три-за-еден toolset; Елиминира секој последен навремено, kink, балон, и pucker со елегантно дизајниран brayer.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 2004.00

Дршката е изработен од пластика, лесен за контрола и лесен за ракување Обрнете посебно внимание на крај�

DEN 306.96

Направени од високо квалитетен материјал, и безопасно да се користи.Како добар сликарство алатка, кој е

DEN 468.00

рака притиснете алатка изработена од квалитетни пластични, мала тежина, трајни и удобна рачка.пластичн�

DEN 455.76

На Nicapa Toolsкука е совршен за отстранување на мали парчиња, вклучувајќи негативни парчиња на винил и желез