.

.

Со попуст
К&F Концептот 58mm Црна Дифузија 1/8 Филтер Сон Cinematic Ефект Филтер со 28 Мулти-Слој Облоги Hydrophobic/Отпорен на Гребење за камерата Леќи на Камерата

К&F Концептот 58mm Црна Дифузија 1/8 Филтер Сон Cinematic Ефект Филтер со 28 Мулти-Слој Облоги Hydrophobic/Отпорен

DEN 959.76

Од стока
Во магацинот

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. . 【Функција 】К&F Концептот 1/8 црна diffuison филтер прави слика или видео светлина биде мека и контроли нагласи ракети, правејќи ја кожата или порите повеќе деликатна, двојно страна полирање технологија се обезбеди висока дефиниција во 550mm фокусна должина. 【Увоз AGC Оптичко Стакло】Црна diffuison1/8 филтер Направен од страна на Јапонски AGC висока прецизност оптичко стакло, мулти-слој слој за дополнителна транспарентност 87% transmittance, ефикасно го намалуваат одраз дојде од филтер себе. 【28 Мулти-Слој Облоги】К&F црна дифузија 1/8 филтер со двојно страна на облоги, hydrophobic, отпорен на гребење и масло-доказ , без влијание за слики квалитет , eaily за чистење и носење. 【Не Vignetting 】Оваа црна diffusion1/8 филтер ултра тенок, само рамка 3.3 мм избегнува vignetting и темен агол на широк агол и telephoto леќа, CNC-Не се лизга дизајн рамка лесно за intall adn се отстрани. 【Забелешка】Овој филтер е компатибилен со сите 58mm леќи.Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина пред да нарачате.Вашата камера е објектив тема големина ќе бидат означени некаде на објективот барел или печатени под вашиот објектив капа.Овој број е секогаш проследен и со "ф" (дијаметар) симбол.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 256.56

Спецификација : Предмет Тип : Макро Блиску До Леќа Материјал : Оптички Конвексни Леќа + Алуминиумски Легу

DEN 552.00

Направени на квалитетот оптичко стакло и хардвер, отпорност на абење и може да обезбедува долг животен

DEN 1271.76

【Функција 】К&F Концептот 1 црна мека дифузија филтер прави слика или видео биде мека и контроли нагласи

DEN 1380.00

Погоден за на море, планина, снег и отворени подрачја, како што се прстен огледало, може да го намали слаб

DEN 2638.80

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 1679.76

Полесни густини се многу суптилни, производство практично нема одблесокот од истакнува или намалување

DEN 239.76

Компатибилен со , , , Олимп, и други dslr фото апарати.Да се создаде магичен, романтичен ефект на целата слик

DEN 863.52

Изненадување призмата подарок како фотографија додатоци за да се создаде сплит диоптрија во фотографи

DEN 979.20

Еден облоги на двете предни и задни нудат заштита на стакло и да помогне да се подобри светлина пренос и

DEN 2158.80

Се произведува Smoky, Маглива Ефект.Ја елиминира Потребата за Вештачки Чад.Color Core Технологија.Произведува

DEN 958.80

Тип На Производ : Леќи На Камерата Филтри.Објектот Пакет Димензија : 8.636 cm L X 1.524 cm W X 7.366 см Х Точка Пакет Ко

DEN 1628.00 1699.44

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 4101.36

Ја спречува црвеникава фрлени на слики.Одржува природни месо на ѕвонење.Може да се создаде расположени

DEN 335.76

Создава потоплите тонови и посветли бои на брзината дена или кога снимање со електронска блиц.Одлични з

DEN 4799.76

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз