.

.

Со попуст
Mobestech 4Pcs Дипломирал Мерење на Цилиндри Поставени 5ml 10ml 50мл 100ml Пластични Дипломирал Цилиндар Транспарентен Мерење Лабораторија Цилиндри за Наука Лабораторија

Mobestech 4Pcs Дипломирал Мерење на Цилиндри Поставени 5ml 10ml 50мл 100ml Пластични Дипломирал Цилиндар Транспарентен

DEN 1778.40

Од стока
Во магацинот

Опис На објектот е пак на 4pcs дипломирал мерење на цилиндри вклучувајќи го и оној 10ml, еден 25ml, еден 50мл и еден 100ml, кои главно се направени од издржлив храна - одделение тешко пластични материјали за безбедно да се користи, и има широк и на заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат.- Префрлување од стакло цилиндри да Свет' s пластични еквиваленти во голема мера ќе се намали кршење и потенцијалот за повреда.- Боја : Како Што Е Прикажано.Карактеристики - Боја : транспарентна.Не - мокрење внатрешни работи површината елиминира конкавна menisci, обезбедување на повеќе точни мерења.- 100% и Транспарентна Пластика Дипломирал Мерење Цилиндар.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 6408.00

Овој дел е исто така познат како : CA671571 / 671571 / CA 671571 Цилиндар Прачка за Каскада (1 Единица).Сакате да ја п�

DEN 1723.20

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Пластични дипломирал цилиндар за лабораториско тестирање.Широк rim и на заострените

DEN 2150.40

[Лесен за употреба] На заострените се прелива spout за лесно пополнување и фрлаат, и сини печатени и јасно g

DEN 235.68

Капацитет : 25ml; subdiv : 0.5 ml.Материјал : polymethylpentene.Големи заоблени база е ребрести за засилување и стабилност

DEN 215.76

Двојно Двострано Ознаки : Со насликани сина по повод одбележувањето на една страна и воскресна по повод

DEN 1598.40

【КОЛИЧЕСТВО】 објектот е поставен на 1 buc дипломирал мерење цилиндри, вклучувајќи 250ml.Површината на мере

DEN 9273.60

Цена за Пакување од 2 Случаи на 4 парчиња.Да се загрози отпорни намалување на кршење на инциденца од повр

DEN 863.76

Материјал : Borosilicate стакло.Јасни и точни метрички скала.Добра алатка за мерење на коктел, ракија, сите вид

DEN 431.76

ЗА ВИСТИНСКИ ИСТРАЖУВАЊЕ : измерете количини на течности за експерименти и складирање со овој пакет на �

DEN 174.96

Оваа цилиндрични височина модел обезбедува практично искуство за проучување на тридимензионални цврс�

DEN 179.04

Цилиндар стил.Лекот им овозможува на корисниците да се обезбеди правилно затворање на точниот степен н�

DEN 1116.48

Лабораториска опрема & инструменти.Направен во сад.Произведени од страна на КОЛPARMER.Лабораториска Опрем

DEN 2109.60

Овие PYREX 5m L дипломирал цилиндри се калибрира "да ја испорача" (Да се Достави) и има бела глеѓ graduations.Оваа 5m

DEN 1871.76

Материјал : стакло.Опис : цилиндар, бренд 3025, дипломирани, 500 ml.Дипломирањето на интервалот (ml) : 5...

DEN 2150.40

Sechseckige Основа sorgt für die Stabilität.【Спецификација】Материјал : Пластика; Капацитет : 10ml; Толеранција : ±0.(【Anwendu

DEN 935.76

Материјал : Borosilicate стакло 32милиметри / 1 Јасни и точни метрички скала.35 инчен Скала Интервал : 5ml250ml Виси

DEN 1898.40

Опис на производот Спецификација *Име на Производ:Дипломирал Цилиндар *Боја : Проѕирна Боја *Материјал

DEN 566.64

Дизајниран како по ASTM Спецификација E1272, Style 1, Класа А барања.Доаѓа со МНОГУ Calibration Certificate.Толеранција : ±0.