.

.

Со попуст
Отворено Waterproofs Покривот Пломби на база на Вода Ѕид Бања и 30/100/300ml Течни Внатрешен Слој Итн Waterproofs Кујна,Јадење & Бар (Б)

Отворено Waterproofs Покривот Пломби на база на Вода Ѕид Бања и 30/100/300ml Течни Внатрешен Слој Итн Waterproofs

DEN 150.24

Од стока
Во магацинот

Материјал : Активни.Лесен за Ракување : можете да користите четка натопи тест, ролери тест, се излее и потоа се применува.100 грама производи можат да бидат покриени од страна на околу 2 метри квадратни.Добро Practicability : Брзо да се покријат и печат на водата, воздухот и влажноста на воздухот.Големина : Како Што Е Прикажано.Применливи Сценарија : покриви, ѕидови, агли, ѕид корени, надворешен ѕид пукнатини, тоалет протекување, цевка протекување, супстрат зглобовите, windows, автомобил покриви, ПВЦ цевки зглобовите, канализација, chimneys, базени, бањи и сл.Издржливост : мулти слој шалче слој, добар филм формирање, добра waterproofs ефект и издржливи waterproofs, ниска температура отпорност, отпорност на топлина, со UVS стабилност.Издржливост : Мулти Слој Шалче Слој, Добар Филм Формирање, Добра Waterproofs Ефект И Издржливи Waterproofs, Ниска Температура Отпорност, Отпорност на Топлина, Со UVS Стабилност.Големина : Како shown Material : active Environmental Заштита Материјал : на база на вода, без растворувачи, Volatiles органски соединенија, не-запалив, и може да се користи во затворени простории и на отворено.Пакетот вклучува : 1x пломби.Лесен За Ракување : Можете Да Користите Четка Натопи Тест, Ролери Тест, Се Излее И Потоа Се Применува.Се применуваат еднакво за да се обезбеди покривање и пенетрација во пукнатините, и да игра запечатување улога.Пакетот Вклучува : 1x Пломби.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 623.76

Формулиран за да навлезат длабоко во површината, Конкретни Sealer е на база на вода silane / siloxane водоотпорен.Д

DEN 276.00

Тешко, издржлив јасно заштита од влијанија, тешки vehicular и пешачки сообраќај.Отпорен на топла гуми pickup за

DEN 2124.00

Stampsheen H2 O е вашиот sealer на избор кога растворувач не е опција.V.О.В.во согласност, неyellowing, и висок сјај / medium