.

.

Со попуст
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-PT-PETG-49 PETG Пластични Цевки, 3/16 ID5/16 OD, 2 ft. Долго

САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ РЕФУС-PT-PETG-49 PETG Пластични Цевки, 3/16 ID5/16 OD, 2 ft. Долго

DEN 299.04

Од стока
Во магацинот

Облик : Цевка; Материјал : PETG; Одделение : Стандард.ID : 3/16"; ID Толеранција : (-0.008" - +0.008"); OD : 5/16"; OD Толеранција : (-0.008" - +0.008"); Дебелина на Ѕид : 1/16"; Должина : 2 ft.; Должина Толеранција : (-1.000" - +1.000").Боја : Clear; Јасност : Јасно, Затегнувачка Цврстина : Не Се Оценети; Затегнувачка Цврстина Оценка : Не Се Оценети; Влијание Сила : Не Се Оценети; Влијание Сила Оценка : Не Се Рангирани.Коефициент на Триење : Не се Оценети; Триење Оценка : Не се Оценети; Апсорпција на Вода : Не се Оценети; Апсорпција на Вода Оценка : Не се Рангирани.Густина : 0.050 кг / cu.во.; Цврстина : Rockwell R105; Температура Опсег : -40° до 190° F. PETG е јасно за апликации кои бараат гледаат преку и е, исто така, отпорни на хемикалии.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 423.60

Се направи совршен, мали цевки.Чувајте ги прави рабови и агли квадратни.Се применуваат цевки да ватенка,

DEN 213.36

) Пакет листа : 1 x Бакарни Цевки.Совршен за фрижидер цевки и поправка 【голема топлина размена】Таа има до

DEN 384.00

Име На Производ : Алуминиум Алуминиумски Цевки;Материјал : Алуминиум.Максимална Температура : +250° C;Min Те�

DEN 568.80

Опишете : 3k Карбонски Влакна Цевка : Сјајна Површина, Обична Ткаат;Забелешка : Сите Карбонски Влакна Цевк

DEN 1679.76

Функција : 2 парчиња 0.16инчен ID x 0.23инчен OD, 305mm / 1 Ft Должина, Јасно Крути Цевки се цврсти и издржливи, има до�

DEN 237.60

ПОПРОДАЖБАТА на ЗАШТИТА : една година замена на производот е практична, ако наидете на проблеми за време

DEN 323.76

име на производ : 2 парчиња Карбонски Влакна Pultruded Шуплива Цевка.големина : 1.8×1×200mm (дебелина×ширина x дол�

DEN 362.88

[Спецификации] Ние нудиме 32милиметри имајќи места во различни должина, 43 mm, 48 mm, 72 mm, 96mm, 120mm и 144 mm.На алумин

DEN 760.80

Силиконска гума цевка ќе го издржат повторна употреба и за визуелна инспекција на течности.Големина : 3x

DEN 1303.20

Fixture Displays Јасно Транспарентен Plexiglass Акрилик Цевка 1" (25мм) дијаметар x 36" долго, 5 / 64" (2mm) Дебелина на Ѕид.Нап

DEN 647.04

Пакетот Вклучува : 2 Парчиња На 500mm Долго Карбонски Влакна Парче ✅Карбонски Влакна Има Предности На Отпо

DEN 371.76

Да се загрози отпорни со силна flexural својства.Добро оптички чистота и светлина.Лесно да се чисти и полира

DEN 239.76

[Материјал] 6063 алуминиум за висока јачина, weldability, отпорност на корозија и долготрајна издржливост...

DEN 575.76

100% јаглерод 100% јаглерод.Должина : 1000mm.Надворешниот Дијаметар : 19mm.Внатрешен Дијаметар : 15mm 16mm 17mm.U.S...

DEN 407.76

100% јаглерод 100% јаглерод.Должина : 500mm.Внатрешен Дијаметар : 9mm.Надворешниот Дијаметар : 8mm.Со 100% Јапонија у

DEN 167.76

【АПЛИКАЦИЈА】 Подмачкување Линија Црево главно се користи за транспорт на подмачкување на нафта 【Пред

DEN 246.96

Се користи во аеродинамичен уреди, греди и рамки.Еден од високи перформанси влакна материјали.Уште од н�