.

.

Со попуст
Логаритамски Детектор Модул, Прогресивна Компресија Техника AD8318 Модел Стабилна Трајни производи за Индустријата за Моќ Засилувач

Логаритамски Детектор Модул, Прогресивна Компресија Техника AD8318 Модел Стабилна Трајни производи за Индустријата

DEN 1010.40

Од стока
Во магацинот

На логаритамски наклон е номинално -25 m V/d B но може да се прилагоди со скалирање на повратни информации напон од VOUT на VSET интерфејс.【ПРОГРЕСИВНА КОМПРЕСИЈА ТЕХНИКА】вработува прогресивна компресија техника преку cascaded засилувач синџир, секоја фаза на кој е опремен со детектор на клетката. 【ПАРАМЕТАР】Апликација за RF предавателот ПА setpoint контрола и на ниво на следење RSSI мерење во базни станици, WLAN, Wi MAX, и радари.Бидејќи излезниот може да се користи за контролер апликации, wideband бучава е минимална.На AD8318 има 10 нс време на одговор кој им овозможува на RF пукна откривање на над 45 MHz.Потрошувачката на енергија се намалува за На AD8318 може да биде конфигуриран да се обезбеди контрола на напон до VGA, како што се моќ засилувач или мерење излез, од Pin VOUT.Уредот го обезбедува невиден логаритамски стабилност наспроти температурата услови.Вработува прогресивна компресија техника преку cascaded засилувач синџир, секоја фаза на кој е опремен со детектор на клетката. 【ГАРАНЦИЈА】Гаранција за Квалитет, било проблем за Логаритамски Контролер, Парите Назад или Замена слободни.Влезниот опсег е обично 60 d B (re : 50 Ω) со грешка помала од ±1 d B.Уредот се користи во мерењето или контролор на летање. 【FUCTION】На AD8318 е demodulating логаритамски засилувач, способен за прецизно конвертирање на RF влезниот сигнал до соодветните decibel-намалени излезен напон.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1744.80

Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Логаритамски Detector Material : Пластични Параметар : 1 Линеарност�

DEN 304.56

[Фреквентен Опсег] : Овој детектор се користи за RF сигнал моќ откривање во фреквентен опсег помеѓу 1 MHZ и 60