.

.

Со попуст
HEALLILY Предиво Фармацевт Дрвени Предиво Носителот Предиво Топката Winder Шиење Додатоци за DIY Занаети Капчиња Плетење на Проектот

HEALLILY Предиво Фармацевт Дрвени Предиво Носителот Предиво Топката Winder Шиење Додатоци за DIY Занаети Капчиња

DEN 2143.20

Од стока
Во магацинот

Мала тежина и преносни, лесен за носење и чување.Rotate волна bobbin алатка помошни капчиња алатка, лесна за користење.Добро полиран површината овозможува удобно рака чувства.Одговара за двете професионални занаетчии и аматери.Произведени со премиум материјали, тешко носи и здрав за подолг период на употреба.Description This е ротирачки волна bobbin алатка, избрани високо-квалитетни материјали, лесни и носат-отпорни, па тоа е лесен, безбеден и издржливи.Тоа се прави со одлична изработка.Погоден за одредување на волна, плетени свила.Добар помошник за вас.Карактеристики-Материјал : дрвени -Големина : Околу 20.00 X12.00 X12.00cm Package Including1 x волна гајтанот.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 383.76

Овие scrubber искра предиво беа фино направена со 100% полиестер предиво дека е многу абсорбента и докажано д

DEN 949.68

Цената е за 5 skeins на Плимут Бис Буци Предиво 0256 Гломазна Тежина, Акрилик Волна Предиво.Секој skein е 143 метри

DEN 2112.00

Исплакнете со студена вода.Околу 165 метри / 150 метри вкупно 55 метри / 50 метри по skein.Сет на три [ Мали, ве Мол

DEN 598.08

Ткаенина Тип : 100% Акрил.Увоз Ознака : Направени во САД или Увезуваат.Ткаенина грижа инструкции : Машина з

DEN 623.28

100% Superfine Merino Волна.Направени од 14 Nm / 3 ply merino мешавина предиво, Ова волна финост на 17.3 µm и должина 55мм.Merino В

DEN 113.04

Користете го вашиот конец за плетење, што пом poms и украси.Мекото ракување е најдобар функција на памук к

DEN 143.76

Топката на Големината на цврсти материи : 113 G / 4 оз, 174 метри / 190 метри, Ombres : 85 G / 3 оз, 131 метри / 143 метри.Плет

DEN 143.76

100% Акрил.Увезени.Содржина : 100% акрил.Топката на Големината на цврсти Материи : 140g / 5 мл, 331 метри / 362 двор

DEN 2032.80

Занает тип : Капчиња, Рачно Плетење.Основата е мека трислој акрилик во тече бои, кој се наоѓа на долги рас

DEN 1680.96

Опис на производот : Име : DIY Крои Цвеќиња Рака Гласник Торба Материјал Package Size : 24*15 cm Packing спецификација : D

DEN 893.28

Пакетот вклучува Patons Canadiana Материи Плетење Предиво Медиум Теал 6Skein Фабрика Pack (Иста Боја Многу) 24451010744 Па

DEN 323.28

Дали ЉУБОВТА Занаети?Дали сте Newbie или Експерт Crafter, Knitter или Crocheter?Во потрага по нов хоби, или некои инспир

DEN 383.76

Со осум различни боја нијанси, може да оди целосно да го прилагодите вашиот scrubber предиво според вашиот л

DEN 1164.00

Бренд : LotПредиво.Име : Handspun Буци Свилен Волна.Влакна : 50% Свила 50% Волна.Yardage : 71yds / 50g / skein.Предлагам Игла : Н

DEN 1447.20

【Повеќе намени】 на ткаење предиво се убаво додатоци за изработка на кадифен топки, рачно изработени ке

DEN 374.16

Ништо не е cuter од мало бебе, освен еден мал бејби комплет во рака направи бебе ќебе.Симпатична Како Копче

DEN 767.76

Изработен од полиестер материјал.Погодна за плетење кошница,ќебе,да се зајакнат и така натаму.Карактер

DEN 808.80

Rylie од Hi Koo е одлична мешавина од 3 луксузни влакна бебе alpaca, mulberry свила, и постелнина!Овие влакна се обеди

DEN 2639.76

100% Внатрешна Монголија чиста кашмир.Мека и возвишено, ова предиво е направен од висококвалитет кашмир о

DEN 719.76

Донесе Вашите Идеи за Живот : Дали сте за планирање прекрасен шамија или пријатна џемпер, нашите волна п

DEN 431.76

ЗАДОВОЛСТВО ГАРАНТИРА : Ако поради некоја причина не сте задоволни со вашата нарачка, Alpaca Склад нуди 30дн