.

.

Со попуст
Гајгер Милер Контра Цевка Тешко Бета Гама SI3BG SI-3BG CI3BG СИ3БГ Советскиот Тестирани за DIY Проект

Гајгер Милер Контра Цевка Тешко Бета Гама SI3BG SI-3BG CI3BG СИ3БГ Советскиот Тестирани за DIY Проект

DEN 479.28

Од стока
Во магацинот

Мали!Само 2 инчен должина.Издржливи!Не како тенок филм метал во SBM-20 или STS-5. Гама чувствителност 188..235 Пулсира/s/R/h.Ниска потрошувачка на енергија 0,015..0,02 м-р.Работен Напон 380..460 V.Работен Напон 380..460 V Работат на струјата 0,015..0,02 м-р Спектар на доза на моќ 300 R/h Плато Должина 80 V Гама чувствителност 188..235 Пулсира/s/R/h Плато Падина 0.25% / 1 V Својствени контра позадина (cps) 0.2 Пулсира/s Работна Температура Спектар -20 до +60 С Должина ~55мм Дијаметар 10мм Dosimetric карактеристики на производи si3bg шалтер : - грофот го оценувате (N) во 3.6 V Г-дин/HR - од 48 пулс/мин до 72 пулсира/мин.; - доза стапка (P) - 300 R/h; - максимална доза стапка (RMA), кратки - 900 R/h.Напон на анодна : - пулсен режим - 380 V до 460 V; - во тековниот режим - од 382 Да 398 V. Оперативни тековната SI-3 BG - од 15 µa до 20 µa.Случај - стакло.На катоден мрежа на Никел жица.Оперативен режим - тековни и пулсот.Целокупната димензии : дијаметар - не повеќе од 10 мм; должина - не повеќе од 55 mm.Тежина - не повеќе од 25 g.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 191.76

Тестот цевка е направен од пластика и поклопецот е unscrewed; дното е тркалезна и боја е јасно.Пластични тест

DEN 1346.40

Материјал Изработени од полипропилен материјал, не меур без нечистотии.За еднократна употреба пластич

DEN 1260.00

ЛАБОРАТОРИСКИ ТЕСТ ЦЕВКИ Стакло тест цевка може да се користи во научни експерименти, ноќта на Вештерки

DEN 650.40

Стакло, Тест Цевка, 20 m L, НеСтерилни, PK 72 на Овој оглас е за pkg.Стакло, Тест Цевка, 20 m L, НеСтерилни, PK 72 на Ово

DEN 1442.40

Прекрасна комбинација : ќе добиете 12 парчиња на директно стаклена цевка, и 100 парчиња на наежвам средств�

DEN 302.16

Полузатворени тока врска дизајн го намалува загадувањето предизвикано од експерименталната работа, и �

DEN 2383.20

Скала : 10ml(Дозволена грешка 0.1 ml).Должина : 82mm / надворешниот дијаметар : 16mm.Издржи температура опсег : 80 °

DEN 6917.52

Вклучува капак и печатени референтна мрежа.АТП, RNase / DNase и Endotoxin Бесплатно (неpyrogenic).Полипропилен USP Класа

DEN 1130.40

Borosil Тип 3.3 НискоПроширување Borosilicate стакло.Borosil квалитет стакло производи, произведени од ист USP Тип 1, ASTM

DEN 503.04

【ТЕСТ ЦЕВКА РЕК ПОСТАВИТЕ】 Вклучува 1pcs дрвени тест цевка rack (дупка со дијаметар од 22mm), 6pcs тест цевки (ди

DEN 292.56

Пренослив дизајн, лесно чистење и одржување, подолг сервисен живот.Тоа може да го суспендира тест цевка

DEN 411.60

Производот е направен од високо квалитетни материјали, силен, издржлив и еднократно.Скалата е јасен и л�

DEN 239.76

Круг дното 14 / 20 Стандард Коси.За LG10300 и LG10310 тапа.Земја на потекло : сад.Овие borosilicate стакло тест цевки имаа

DEN 261.36

14mm да 18mm Стакло Адаптер, Стакло Поврзување АдаптерВисок квалитет со голема borosilicate стакло, рачно изработ

DEN 549.36

【Карактеристика】 Нема меурчиња, без нечистотии, висока и ниска температура отпор 【Големина】 Цевка со

DEN 167.76

за примероци, Етерични Масла, Мириси, Бои, Модел, Боја, Занаети, Монистра, итн.Пластични дипломирал цевка

DEN 880.80

ПРИМЕНА : Совршен за бања соли, топло чоколадо, бонбони gumball складирање, исто така погоден за растенија р�

DEN 1800.00

Јасно пластика тест цевка со портокал завртка капа.Цевка Големина : надворешниот дијаметар : 16mm, висина :

DEN 546.96

【Големина】Цевка со Дијаметар : 16mm / 0.63";Max Должина : 100mm / 3.94" 【Запечатување】Со прилог snap капа;течењедока�

DEN 9937.20

2m L Skirted Конусна База Полипропилен (PP) Завртка Капа Микро Цевки со Капа Собраа Пакување од 100 Microtubes.Обезбе

DEN 1502.40

Лесен , едноставен дизајн.Пластични транспарентен тест цевка со капа.Капацитет : 100ml.Дијаметар : Висина :

DEN 1893.60

Сосема нов и висок квалитет.Лесен,едноставен дизајн.Пластични транспарентен тест цевка со капа.Ергоном

DEN 179.76

Тест Цевки направени од високо квалитетна 3.3 borosilicate стакло.Круг дното 10 компјутери секој пакет.Црни пла�