.

.

Со попуст
JUSTQIAOHONG 3pcs AD8302 Wideband Амплитудата на Фазата на Откривање Отпорност Анализа Модул Засилувач Филтер Миксер Загуба и Фаза на Мерење на

JUSTQIAOHONG 3pcs AD8302 Wideband Амплитудата на Фазата на Откривање Отпорност Анализа Модул Засилувач Филтер

DEN 1797.60

Од стока
Во магацинот

Мерење на вметнување на косата и фаза на некој засилувач, филтер или mixer2.На AD8302 излез обезбедува точни амплитудата мерења во +/-30d B низа со наклонот на 30m V/d B; фаза на мерен опсег од 0 до 180° со наклонот на 10m V/степен.Уредот работи од ниски фреквенции за да 2.На AD8302 содржи две прецизност исти wideband дневник засилувачи, а wideband линеарна мултипликатор/фаза детектор, а 1.Забелешка : ве Молиме обратете се до апликацијата забелешка Е-691 за модул ниска фреквенција откривање.На влезниот сигнал опсег е -60 d Bm да 0d Bm (референца отпорност 50Ω) со соодветните динамички опсег на 60d B. Модул примена : 1.На AD8302 излез обезбедува точни амплитудата мерења во +/-30d B низа со наклонот на 30m V/d B; фаза на мерен опсег од 0 до 180° со наклонот на 10m V/степен.На AD8302 е достапен во 14-pin TSSOP пакет и работи во текот на температура опсег од -40°C до 85°C.Функција : Единствен чип силикон биполарно уред, амплитудата / фаза measurement The AD8302 е целосно интегрирана RF IC дека мерките на амплитудата и фазата помеѓу две независни влезни сигнали.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1744.80

Спецификации : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Логаритамски Detector Material : Пластични Параметар : 1 Линеарност�

DEN 304.56

[Фреквентен Опсег] : Овој детектор се користи за RF сигнал моќ откривање во фреквентен опсег помеѓу 1 MHZ и 60

DEN 1010.40

На логаритамски наклон е номинално 25 m V / d B но може да се прилагоди со скалирање на повратни информации н