.

.

Со попуст
Создаден Колосек, 3‑13mm 4Pcs Телескопски Мерач за Мерка Мали Дупки за Цепнатинки за Жлебови

Создаден Колосек, 3‑13mm 4Pcs Телескопски Мерач за Мерка Мали Дупки за Цепнатинки за Жлебови

DEN 486.96

Од стока
Во магацинот

Четири телескопски дупка мерач со различни големини, може да ги исполни вашите measurment потреби.Материјалот е термички обработени, има предност не rusting, и има долг животен век.Мерење опсег е 3‑13mm, тоа може да телескопски и лесен за користење, практична алатка.Се измери точно, на телескопски мерач може да се користи со микрометар или caliper.Широк апликација, тоа е широко се користи за да се измери мали дупки, цепнатинки и бразди.Функција : 1. Материјалот е термички обработени, има предност не rusting, и има долг животен век.2. Мерење опсег е 3‑13mm, тоа може да телескопски и лесен за користење, практична алатка.3. Се измери точно, на телескопски мерач може да се користи со микрометар или caliper.4. Четири телескопски дупка мерач со различни големини, може да ги исполни вашите measurment потреби.5. Широк апликација, тоа е широко се користи за да се измери мали дупки, цепнатинки и бразди.Како да го Користите : се Користи за мерење на мали дупки, цепнатинки и бразди, кои се користат со micrometers или дебеломер, со knurled заклучување device Specification : Предмет Тип : Дупка Gauge Material : Steel Measuring Опсег : Прибл. 3-13mm / 0.12-0.51 in Product Спецификации : 1 x 2/5in 1/2in (10-13mm), 1 x 3/10in 2/5in (7.5-10мм), 1 x 1/5in 3/10in (5-7.5 mm) , 1 x 1/8in 1/5in (3-5мм) Пакет Листата : 4 x Дупка Gauge1 x Пакување Торба.

Детални спецификации

Item Type:
Hole Gauge
Material:
Steel
Measuring Range:
Approx. 3-13mm / 0.12-0.51in
Product Specifications:
1 x 2/5in to 1/2in (10-13mm), 1 x 3/10in to 2/5in (7.5-10mm), 1 x 1/5in to 3/10in (5-7.5mm) , 1 x 1/8in to 1/5in (3-5mm)
Package List:
4 x Hole Gauge1 x Packing Bag :
Додатоци на производи
DEN 1200.00

Појачанитопка за мерење на површина, со две точки за контакт, нејзината gaging површината е половина топка�

DEN 570.96

100% сосема нов и висок квалитет.Мерач има прецизна скала и тоа може да се обезбеди јасна читање.Направени