.

.

Со попуст
012 Силикони О-Прстен 70A Брегот Црвена, Фунта Печат (Пакување од 50)

012 Силикони О-Прстен 70A Брегот Црвена, Фунта Печат (Пакување од 50)

DEN 266.40

Од стока
Во магацинот

Таа има добра отпорност на озон, времето, детергент, солена вода, мотор и пренос на нафта, не-нафта течност, хидраулични течности кои се спротивстави на оган, растителни и животински масла, како и висока молекуларна тежина chlorinated ароматични јаглеводороди.Оваа силикони О-прстен е црвена боја, круг во форма, има durometer на 7 OA, и е дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Брегот durometer е на цврстината на материјалот, и неговата отпорност на постојан вовлекување.Тие се кружни во форма, со кружен пресек и дупка во центарот, слични на doughnut.Може да се користи низ широк температура се движат од -65 степени F (-54 степени C) да 450 степени F (232 степени C).O-прстени се достапни во повеќе големини, и може да се нарача врз основа на бара номинална внатре дијаметар (ID), надворешниот дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.Силиконски О-прстен има брегот durometer на 70 A.Силиконски е прифатлив за температура апликации помеѓу -65 степени F (-54 степени C) да 450 степени F (232 степени C).

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 804.00

За употреба кај широк температура се движат од 30 степени F (34 степени C) 250 степени F (121 степени C).Масло отп�

DEN 263.76

Затегнувачка цврстина до 1500 PSI и абење отпор до 88 LBS.Добра еластичност и добра компресија способност.Доб�

DEN 715.68

На Опрстен печати преку деформација на печат материјал со инсталација и медиумски притисок за да го зат

DEN 223.20

Оваа силикони Опрстен има брегот durometer на 70 A.Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вов

DEN 1252.80

Големина : OD 28mm, Дебелина : 1mm.Се користат за лични и професионални работилници, гаражи, и водоводни услуг�

DEN 506.40

5 mm Ширина FKM Печат Заптивка за Возило Машини Водовод, Зелена, Пакет на 10 Circular КрстSection They се кружни со кру�

DEN 384.24

Изработени од Црна EPDM, има durometer на 70 A, прстени имаат кружен пресек и може да се користи низ широк темпера

DEN 118.80

Фунта Печат, Inc Buna NBR Oпрстени се општа намена, сулфуризлечи NSF Стандард 61 одобрени Нитрилна (BunaN) соединен�

DEN 143.76

Забележано за нивната способност да се користи во текот на еден широк температура опсег и за одлична от�

DEN 444.00

Функција : Ова силикони Опрстен има добра отпорност на озон, времето, детергент, сол и висока молекуларн�

DEN 276.24

[Повеќе Size] 15 различни големини oring, 225 парчиња.Материјал : Направен од Силика гел, антистатички, масло от�

DEN 227.52

Пакет : 1 x 225 Pcs Гума О Прстен за Миење Заптивка Асортиман комплет,18 спецификации.Отпорност на корозија,ви

DEN 239.28

Масло отпорни апликации на сите видови.По својата природа, тие не поседуваат добра отпорност на озон, со

DEN 797.76

Прстените дојде во пластична чување наменета за организација и преносливост.Направени од Bunaнитрилна (и

DEN 1346.40

Тие најчесто се гледа во мотори, прирабници, вентили и така натаму.61 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 3.Тоа може да с�

DEN 1367.76

Корисна Пакување : Доаѓа со тешки за чување кој ја чува секоја големина o прстени одделени и организиран�

DEN 137.04

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

DEN 124.80

Oпрстени обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и н�

DEN 633.60

Силиконски Rubbers се идеални за висока и ниска температура апликации.Електрични својства се одлични и отп

DEN 143.76

[Size] 13mm надворешен Дијаметар, 9mm Внатрешен Дијаметар, 2mm пресек со Дијаметар [Цврстина] 70 A Durometer (Брегот Ц�

DEN 239.28

Предмет Тип : ORing Nominal Големина : 13 / 8" X 11 / 2" X 1 / 16" Вистинската Големина : ID : 1.364 + / .013 Дебелина : .070 + / .003 Material

DEN 124.80

Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Оваа contoured копија прстен е изработен

DEN 1007.76

Надградена верзија.Посветен на : CAT320 серија 312 серија багер.Материјал : Нитрилна Гума(NBR).Исклучителна �

DEN 184.56

Име на производ : Бакар Миење; Внатрешен Дијаметар : 10мм / 0.39" Надворешниот Дијаметар : 16mm / 0.62"Дебелина : 1mm

DEN 44.64

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од�

DEN 460.80

[Size] Надворешниот Дијаметар : 11mm / 0.43"; Внатрешен Дијаметар : 9mm / 0.35"; пресек со Дијаметар : 1mm / 0.04""...

DEN 1888.80

2 парче велосипед шорцеви сет.Врвот има сребрен сјај акценти, износени дното полите, и лак.Шорцеви имаат

DEN 210.96

Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Oпрстени најчесто се обезбеди притисок и течност печа�