.

.

Со попуст
012 Силикони О-Прстен 70A Брегот Црвена, Фунта Печат (Пакување од 50)

012 Силикони О-Прстен 70A Брегот Црвена, Фунта Печат (Пакување од 50)

DEN 266.40

Од стока
Во магацинот

Таа има добра отпорност на озон, времето, детергент, солена вода, мотор и пренос на нафта, не-нафта течност, хидраулични течности кои се спротивстави на оган, растителни и животински масла, како и висока молекуларна тежина chlorinated ароматични јаглеводороди.Оваа силикони О-прстен е црвена боја, круг во форма, има durometer на 7 OA, и е дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Брегот durometer е на цврстината на материјалот, и неговата отпорност на постојан вовлекување.Тие се кружни во форма, со кружен пресек и дупка во центарот, слични на doughnut.Може да се користи низ широк температура се движат од -65 степени F (-54 степени C) да 450 степени F (232 степени C).O-прстени се достапни во повеќе големини, и може да се нарача врз основа на бара номинална внатре дијаметар (ID), надворешниот дијаметар (OD), и крос-пресек (КС) дијаметар.Силиконски О-прстен има брегот durometer на 70 A.Силиконски е прифатлив за температура апликации помеѓу -65 степени F (-54 степени C) да 450 степени F (232 степени C).

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 384.24

Изработени од Црна EPDM, има durometer на 70 A, прстени имаат кружен пресек и може да се користи низ широк темпера

DEN 266.40

Дизајниран за употреба во различни запечатување апликации, ова BunaN ОПрстен поставете ги исполнува стан

DEN 444.00

Функција : Ова силикони Опрстен има добра отпорност на озон, времето, детергент, сол и висока молекуларн

DEN 804.00

За употреба кај широк температура се движат од 30 степени F (34 степени C) 250 степени F (121 степени C).Масло отп

DEN 2104.80

[Size] 11mm(0.43 Инчи) OD, 4.8 мм(0.19 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 3.1 mm(0.12 Инчи) пресек со Дијаметар [Предност] Трајни флуор

DEN 1252.80

Големина : OD 28mm, Дебелина : 1mm.Се користат за лични и професионални работилници, гаражи, и водоводни услуг

DEN 287.76

[BunaN] Стандард Нитрилна Butadiene Гума со широк температура се движат од 4℉ (20°C) да 212℉ (100°C).Кликнете Подолу С

DEN 715.68

На Опрстен печати преку деформација на печат материјал со инсталација и медиумски притисок за да го зат

DEN 1737.84

Тој е компатибилен за употреба со незапаливи хидраулични горива, силиконското масло, chlorinated јаглеводор

DEN 264.48

Ако ви треба Оринг со добра температура спектар, Фунта Печат & Снабдување neoprene Oпрстени имаат отпорност

DEN 460.80

[Size] Надворешниот Дијаметар : 11mm / 0.43"; Внатрешен Дијаметар : 9mm / 0.35"; пресек со Дијаметар : 1mm / 0.04"" [Матер

DEN 266.40

NSF сертификација е вашиот клуч да прави сигурни дека производите што користат исполнат строги стандард

DEN 1346.40

Тие најчесто се гледа во мотори, прирабници, вентили и така натаму.61 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 3.Тоа може да с

DEN 276.24

[Повеќе Size] 15 различни големини oring, 225 парчиња.Материјал : Направен од Силика гел, антистатички, масло от

DEN 124.80

Oпрстени обезбеди притисок и течност печат помеѓу cylindrically облик, се преклопуваат, за парење површини и н

DEN 155.76

[Size] 3мм(0.12 Инчи) OD, 1mm(0.04 Инчи) ИДЕНТИФИКАЦИЈА, 1mm(0.04 Инчи) пресек со Дијаметар [Предност] Трајни флуор гума

DEN 297.12

Ова соединение нуди одлични хемиски, температура, стареење, и озонската отпор.Ниска оток во ASTM масло Бр 1

DEN 124.80

Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Оваа contoured копија прстен е изработен

DEN 1007.76

Надградена верзија.Посветен на : CAT320 серија 312 серија багер.Материјал : Нитрилна Гума(NBR).Исклучителна

DEN 210.96

Durometer (цврстина) на 70 A за отпорност на пенетрација.Oпрстени најчесто се обезбеди притисок и течност печа

DEN 44.64

Силиконски ORing, услугата температура е 90 F 500 F (68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски ORing, има од

DEN 108.72

Круг крстдел дава печат помеѓу цилиндрични се преклопуваат површини.Повисок durometer вредност укажува на

DEN 1752.00

55 инчен; Внатрешен Дијаметар : 7.Дизајниран за употреба во широк спектар на запечатување апликации.Bunaнит

DEN 223.20

Оваа силикони Опрстен има брегот durometer на 70 A.Повисок durometer вредност укажува на поголема отпорност на вов

DEN 118.80

Милиони луѓе се безбедноста на храната, водата и потрошувачки производи за готово, на дневна основа Зош

DEN 693.60

Фунта Печат & Овозможиме, Чиста Тефлон OПрстени се многу отпорни на екстремни хемиски напади и имаат вис

DEN 358.80

5 Пак A20063 FLUVAL МОТОРНИ ПЕЧАТ ОПРСТЕН : 305, 306, 405, 406 Замени.Овие замена се IOH Бренд не ОЕМ.Ова се вклопува со 305,

DEN 227.52

Пакет : 1 x 225 Pcs Гума О Прстен за Миење Заптивка Асортиман комплет,18 спецификации.Отпорност на корозија,ви