.

.

Со попуст
DKARDU 6 компјутери Механички Граница Вклучите Модул Вертикален Тип Endstop Switch Микро Ограничување Прекинувачи со 1M Кабел 3, Игла за 3D Печатење Делови Ramps1.4

DKARDU 6 компјутери Механички Граница Вклучите Модул Вертикален Тип Endstop Switch Микро Ограничување Прекинувачи

DEN 335.76

Од стока
Во магацинот

【Компатибилност】 : ограничување прекинувачи за полнење е компатибилен со Genmitsu 3018-PROver/3018-MX3/3018-PROVer Mach3. 【Производ вовед】 : Ова е еден вид на сигурен Хоризонтална switch за 3 D печатач, ЦПУ 3018, 3 D алатка. 【Параметри】 : Големина,18mm x 27mm 14mm x (L*W*H); Монтажа Дупка Кол. : 3.0 mm; должина на Кабел : прибл. 1m/3.3 ft. 【Plug and play】 : Овие микро прекинувачи карактеристики НИКАКОВ контакт, еден акција и да дојде со 1m 3-pin кабли.Во комбинација со 3 D печатење одбор, plug and play. 【Совршен додаток】 : Лесна инсталација и долг животен век.Тоа е совршен надгради додатоци за CNC без граница вклучите.Опис на производот Спецификација : Pin : 3 Pin Акција Тип : Еден Контакт Тип : Нормално Отворен Материјал : Пластични, Метални Нето Тежина (Секоја од нив) : 11g Големина на (Секој) : 18mm x 27mm 14mm x (L*W*H) Поправање на Дупки Дијаметар : 3.0 mm Оценка : 125 VAC 1А Забелешка : сини LED индикатор ќе биде кога прекинувачот е затворен, кога се користат за контрола на одборот GC3 D3-V2.1 MC3 D3-V2.1 MC5 D3-V3.3, тоа може да биде директно поврзан.Кога се користи за контрола на одборите на други производители, се обрне внимание на интерфејс pin дефиниција, можеби ќе треба да се прилагоди на жици секвенца.Пакетот Вклучува : 6 x Механички Граница Вклучите Модул 6 x 1m 3-Pin Кабли.

Детални спецификации

Pin:
3 Pin
Action Type:
Momentary
Contact Type:
Normally Open
Material:
Plastic, Metal
Net Weight (Each):
11g
Size (Each):
18mm x 27mm x 14mm (L*W*H)
Fixing Holes Diameter:
3.0mm
Rating:
125VAC 1A
Note:
The blue LED indicator will be on when the switch is closed, when used for control board GC3D3-V2.1 MC3D3-V2.1 MC5D3-V3.3, it can be directly connected. When used for control boards of other manufacturers, pay attention to the interface pin definition, you may need to adjust the wiring sequence. :
Package Includes:
6 x Mechanical Limit Switch Module :
6 x 1m 3-Pin Cables :
Додатоци на производи
DEN 1687.20

Пиштолтип на тело дизајн е удобно да работат.Неактивен брзина 700 RPM.Тривилицата чак, добра concentricity и висо�

DEN 753.60

На KS АЛАТКИ брендот секогаш стоеше за висок квалитет, атрактивна ценаперформанси сооднос, решение орие�

DEN 239.76

【УЛТРА МЕКА】Користење на Јапонски мека четка за заби технологија, повеќе од 20.000 евра микро парична каз

DEN 1204.80

Совршени за кревет одмор, троседот стол седи, канцелариски работи, патувања дремка, студентите учат, бр�

DEN 1324.80

Серија 56 Минијатурни Моќ Реле, 4 столбови 12 Amp.Спецификации : 4 PDT 12 A, 120 V AC калем, Ag Ni контакт.Серија 56 Миниј�

DEN 479.76

Модерната месинг тон метал tabletop хартиена крпа носителот фармацевт совршен за модерно складирање на хар

DEN 1147.20

Големина : 7 / 64инчен.Должина : 3.6инчен.Обележани и Barcoded.Хексадецимален Совет Хексадецимален Копчето Lклу�

DEN 2004.00

Супер Долг Рок На Траење.Номинален Напон (v) : 3 V.Карактеристики : Димензии (mm) : 20 x 3.2 (D x H).Номиналниот Капац

DEN 239.76

100% Памук 8 Pack Трендовски и Стилски Лига Bibs – Panda Ear bandana bibs функција 8 обичај и уникатни дизајни, кои се мод�

DEN 10222.80

Лесно се апсорбира.Помага во одржување на заеднички и сврзно ткиво, здравје и еластичност.Одржува здрав

DEN 2318.40

Ние Ќе Го Реши Тоа, Додека Ние Сме Задоволни Вакуум дестилација на главата (може да се користи за вакуум �

DEN 328.80

Lклучеви за хексагонална штекер завртки.Хексадецималенplовозможува хексагонална штекер завртки за да с

DEN 1806.24

Убава, а Сè со Цел : Организирање на сите компоненти, со цел да се направи да се чувствуваат населиле сите

DEN 501.60

ПОСВЕТЕН НА EXTRAODINARY ЧИТАТЕЛСКО ИСКУСТВО уникатен дизајн на нашиот сопруг перница може целосно да се опу

DEN 503.76

Пакет : 6 вклучувајќи и пакети акрилик ѓердан носителот, секоја накит организатор е со 9 кука закачалки, с

DEN 441.36

Големина Ронки 320#;надворешен Дијаметар : 100mm / 5"Монтажа Дупка Кол : 20mm / 0.8".Материјал Идеална алатка за м

DEN 239.76

Деца Кревет Здолништа се специјално создадени за да се координираат со деца постелнина сетови.Ова Дете

DEN 1723.20

ЗАЗДРАВУВА КОЊИ СТОМАКОТ И ПОМАГА да ГИ ДОБИЕТЕ максимумот ОД НИВНИТЕ ХРАНАТ со моќни пробиотици и prebioti

DEN 1778.40

, може да биде полесно за време на вежбање.Ергономски глуждот одржување на системот, како што се безбедн�

DEN 839.76

Мател Жешки Тркала службен производ : Точно автомобил љубовници, ги развијат своите афинитети за сите р�

DEN 1919.04

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!EAI е Нитрилна Гума Plug Печат, го замените стариот или скршени капа со нови и

DEN 124.32

Висок квалитет, професионална одделение.Гарантира за живот.Најсилниот алатки кои се достапни насекаде.

DEN 1065.60

Сите Стакло Дестилација лактот се Направени од дебели одделение лабораторија Borosilicate 3.Ние ги доставува�

DEN 2364.00

Овој сет од 2, модерен стил вратоврска, појас, и шамија закачалката е совршен одговор за одржување на ваш�

DEN 1675.20

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Metal.Net Тежина : 4g; Пакет Содржина : 2 Поставете x Завртка и Хексадец

DEN 332.16

Лиза Pavelka Втиснување МашинаЦвет.JHBЛиза Pavelka : Втиснување Секачи.Овие разноврсна пластични алатки се идеа

DEN 186.96

На Kyoui четка за заби патување случај е совршено се вклопуваат за вашиот Kyoui Аглеста Четка (не четка за заб

DEN 326.40

Избегнувајте користење на премногу сила кога прилагодување на големината за да се спречи прстен од крш�

DEN 383.76

Хартиена Крпа Носителот : Добиете на вашиот хартиени крпи надвор од кујната контра но на дофат, што го ра

DEN 834.96

ВИСОК КВАЛИТЕТ НА ПЕЧАТЕЊЕ! Ова 36 X48 репродукција постер печатење е отпечатен на висок квалитет, висока