.

.

Со попуст
Сончево Дома 100 Грам (6 Пакети) Премијата се Меша Тип-Б 90% Бели + 10% Портокал Укажува (Портокалова до Темно Зелено) - Desiccant Пакети/Батерија Силика Гел Пакети Одвлажнувањ?

Сончево Дома 100 Грам (6 Пакети) Премијата се Меша Тип-Б 90% Бели + 10% Портокал Укажува (Портокалова до Темно

DEN 1291.20

Од стока
Во магацинот

(Тоа зависи од ефикасноста на микробранова печка, па препорачливо е да се намали на 1 минута зголемувања и повторете го тоа неколку пати. Микробранова : одмрзне пакети за 1-2 минути. [ Пакет Спецификација ] Пакет димензија : 4.Тип Б Мешавина дека 90% бела силика гел, монистра и 10% портокал укажува deads;.Со висока влага апсорпција до 50% како сопствена тежина. (Тоа зависи од ефикасноста на микробранова печка, па препорачливо е да се намали на 1 минута зголемувања и повторете го тоа неколку пати. [ 100% Задоволство Гарантира ] 100% Наплата или Нова Замена НАДВОР НАПЛАТА ПЕРИОД ако не сте задоволни со нашите производи.Брзо да се утврди кога тоа треба да се сушени или замени;.Тип Б Мешавина дека 90% бела силика гел, монистра и 10% портокал укажува deads;Портокал монистра ќе се промени боја кога тие се заситен со влага (портокалова до темно зелена);Брзо да се утврди кога тоа треба да се сушени или замени;Нашите Пакет Материјал е Тестирано под Строга Регулатива за Храна Спецификации. Рерната : се Пече пакети за 0. [ Тоа како Да го Користите ] Место на вашиот предмети и силика гел пакети во воздух-тесни Запечатен Контејнер да ја заштитите вашата предмети од влага штета.Safe без Хемиски Истекување Проблем : Нема физичка трансформација кога е во употреба, nontoxic, не штети, да нема загадување, кобалт хлорид слободни.[ Type B ] за Разлика од конвенционалните тип На силика гел монистра, Сончев Дома тип Б е погодна за ситуации каде што влажноста на воздухот контрола е потребно; Таа има силна dehumidifying моќ во висока влажност на животната средина и води на задржуваат влага кога за сушење; Со висока влага апсорпција до 50% како сопствена тежина.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 2354.40

Сите производи е генерички.Случај Само Може да Се Користи На компатибилен со 8inch Компјутер Табела мека Т

DEN 741.12

Кога вашиот гел монистра се претвори од плава до розова своето време да ја дополните!Следете ја дополни�

DEN 239.76

Напомена : оваа 50 грама [6 PACKS] беше надградена по февруари 23, 2020 година.За подобро корисничко искуство,Wisedr

DEN 551.76

Храна Одделение : ги Исполнува Спецификациите за Сува Храна за Пакување,Силика Гел Desiccant Пакетите Содрж�

DEN 2364.00

Ефикасна dehumidification, прочистување на воздухот, безбеден и еколошки пријателски, нетоксични, невкусна Едн�

DEN 185.52

3 инчен x 2 инчи); 2 грам desiccant пакети може да се покријат околу 240 кубни инчи за јачина на контејнери; Ние пр�

DEN 455.76

Тежина : 12 Унци (340 Грама).Адсорпција : 32% во 90% RH.Одделение : ACS Reagent Одделение.Текстура : 24mm Монистра.CAS Број :

DEN 791.76

Силика Гел Монистра, Големина : 24 mm; Овие не парична казна во прав тип за сушење цвеќиња; од нив не ги кори�

DEN 414.00

Секој desiccant торба поединечно затворен во мали полиетиленска кеса, Содржи вкупно qnt (10) desiccant пакети затво�

DEN 551.76

Високиот Капацитет на Апсорпција се Припишува на своите Милиони Мали Порите.33 кубни метри волумен конт�

DEN 467.52

100 Пакет Desiccant 3g / пакет.Големина : 4.5 cm5cm / 1.77 во1.97 во.Неткаени торба.Забелешка : користењето на desiccant завис

DEN 1816.80

[Ultimate Влага Апсорпција и Reactivation] Пакет материјал е со висок квалитет обложена хартија за "Ultimate Влага Апс�