.

.

Со попуст
GFFG 250pcs Затворени Крајот Crimp Конектор Бакар Основни и Најлон Жица Конектори Crimp Капа Жица Терминали за Полнење, 22-16 16-14 12-10 Мерач за Камион, Стерео, Електрични Заедничк

GFFG 250pcs Затворени Крајот Crimp Конектор Бакар Основни и Најлон Жица Конектори Crimp Капа Жица Терминали

DEN 311.76

Од стока
Во магацинот

Затворена крајот splice да прифати комбинација на цврсти и заробени жици за еден и повеќе апликации, работи со цврсти и заробени жици.Добар Квалитет : отпорни на Корозија и хемиска отпорност.5 mm2),12-10 AWG (4-6mm2).Крај : Оваа затворена крајот конектори со Внатрешна алуминиумска цевка за да се обезбеди совршена врски меѓу проводници.Како да се use1.Package130 компјутери* 22-16 AWG crimp капи најлон жица connectors90 компјутери* 16-14 AWG crimp капи најлон жица connectors30 компјутери *12-10 AWG crimp капи најлон жица конектори.Ќе ги заштити вашите конекции од вибрации.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 9204.00

Оваа кутија има latch за обезбедување на капакот за време на превозот и неговата оддел ѕидови се задржи те�

DEN 1454.40

3 / 0 AWG Бакар Задник Конектор.Crimp Стил.Висок Квалитет На Кислород Слободни Бакар 1.3" Долго...

DEN 2306.40

Предност : бакар core има добра спроводливост, најлон школка може да издржи висока температура, заштита на

DEN 184.56

Име на производ : мозок крајот терминали, модел : E4009 Дизајн : изолирани цевка Тип, материјал : ПВЦ, бакар (к

DEN 2131.20

17"; Порта Надворешниот Дијаметар : 3 【Апликација】 Ferrule конектори се широко применети во електрична и еле

DEN 275.76

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Copper.Net Тежина : 53g; Пакет Содржина : 150 Pcs x НеИзолирани У Терминали.

DEN 277.92

Карактеристики : Димензии : 3.Куршум Тип Голи Терминал Конектори, Асортиман Комплет со Изолација од Рака�

DEN 765.60

Најлон Повеќе Безбедноста : Топлина се смалуваат задник конектори со користење на најлон ракав аутсорс�

DEN 22493.76

Продажба Единица : СЛУЧАЈ (СЕКОЈА x 500) (СЕКОЈА x 500).Бренд : 3 M.Трговско Име : Scotchlok 3 M Број : MNG14 BCMXА Цвест Тип :

DEN 239.76

Винил Изолирани Терминали биле ПВЦ инјектирање моделирани со инка влез за брзо, лесно жица вметнување.Т

DEN 170.64

Име На Производ : Изолирани Pin Терминал;Модел : E2508;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : ПВЦ, Метално;Боја : Сребро

DEN 2340.00

100% бренд и висок квалитет.Полиолефин цевки во и надвор топла топи лепило и во внатрешноста.Лесен за повр

DEN 294.96

Материјал : Бакар.Површина : Конзервирани.Позлата : Калај.Introducer отпорни на топлина до 110 °C Größe : F : 8mm L : 15.5

DEN 287.76

5mm2 ; Вкупна должина : 18mm / 0.Спецификации : Главни Боја : Black Model : VE0512 Fit Кабел Големина : AWG22 / 0.(【APLICACIÓN】 Férulas

DEN 1701.60

10 Компјутери XH plug пластични школка 1*15 P теренот 2,5 mm crimp терминал пластични школка Преку Дупка, P=2,5 mm XH 0.098"

DEN 242.40

Име На Производ : Жица Брз Splice Конектор;Материјал : Метал,Пластика.Боја : Црвена;Одговара за Жица Кол : 2.62mm

DEN 504.00

Внатрешната овозможува добар контакт и максималниот напон на жици, лесен за употреба.Изолација ракав и�

DEN 215.76

Конектори жица опсег : 0 Лента жица и вметнете ја во splice барел Врската помеѓу конектор и жици не е завршен

DEN 996.00

ТИП(Назад орев / Плоштад / Приклучните / Прирабница) : SP162 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 9 Pin.Напон : 220 V Водоотпорен ниво : IP68 И�

DEN 603.36

Течењедоказ, корозијаотпорни, и може да издржи екстремни временски услови, што може да се направи безбе�

DEN 782.40

Висок квалитет : Изработени од високо квалитетен материјал, кој го прави тоа трајни, здрав и има долг жив

DEN 2241.60

Менгеме должина : околу 390mm.Crimping алатка 650 mm2 Description на crimping клешти : На crimping клешти се цврсти и со висок ква

DEN 263.76

100% Сосема нов висок квалитет изолирани crimp терминали конектори.Пакетот вклучува : вилушка лопата брз splic

DEN 306.96

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Кабел крајот ракав се избегнува една жица спојување на повеќе жица од бакар проводн

DEN 633.60

Се создаде кабел влез фоки,нудејќи животната средина запечатување одбрана.Понуда за заштита на жици и к

DEN 321.60

Висококвалитетни материјали : школка е направен од висококвалитетни материјали.Разни crimp конектори.Стр

DEN 239.28

Висок Квалитет на Намалување на односот : 2 : 1 Работна температура : 67°С до +257°F (или 55°C до +125°C).Лесно Опер

DEN 228.00

Лесно Ракување : се Користи со слично тип и спецификација женски конектор заедно, користете crimping алатка