.

.

Со попуст
Fielect DC 12V 5Kg Електрични Кревање Магнет Electromagnet Електромагнетниот Лифт Држи Кружни Вшмукување-Купот Електрични 1Pcs

Fielect DC 12V 5Kg Електрични Кревање Магнет Electromagnet Електромагнетниот Лифт Држи Кружни Вшмукување-Купот

DEN 232.56

Од стока
Во магацинот

【Големина】- 25x20mm/0.98"x0.79"(Кол.*H); Напон : 12 V ;Сила : 5 Kg;. 【Карактеристики】- Електрични кревање магнет е моќен и компактен, мазна и рамна површина, ниска потрошувачка и сигурен. 【Предности】 : Електромагнетниот 14 V има едноставна структура, мал обем, со висок адсорпција сила.има добар температура стабилност и изолација, висока електрична спроводливост. 【Апликација】-Електрични кревање електромагнетниот electromagnet употреба во вендинг машини, транспортна опрема, канцелариски простории за домаќинството апарат, механички, итн игра машина,Сортирање машина,автоматско заклучување на вратата,итн. 【Истакна】- На Сила ќе се намали поради долго време работи ,помал напон и неправилна Вовлечени објект и др.Препорачливо е дека вистинската сила е помалку од 82% од вовлечени сила на името плоча.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 671.76

На ROP Продавница замена (Пакување од 20) Стриже Pin Гром доаѓа како што е прикажано во првата слика.Користет

DEN 647.76

Вистински ОЕМ (Пакување од 8) Шампион Искра Приклучоци за Bosch 7527, 7557, F8 DC, FR8 DC, F9 DC, FR10 DC.Спецификации се Одн

DEN 916.80

Го Заменува Делови Не Се : 846639, 694393, 692734, 497672, 497157, 495733.Пакетот Вклучува : 1x Електромагнетниот како на слика

DEN 2018.40

Електромагнетниот, Trombetta 24 Volts Континуирано Должност.Електромагнетниот, Trombetta Volts : 24 Континуирано Должн

DEN 1579.20

Име на производ : Електромагнетниот Electromagnet;Номинална Напон Моќ : 24 W.Акција Форма : Повлечете Тип;мозочен

DEN 431.76

Ве молиме бидете сигурни да проверите вашата страна или број на модел за да се обезбеди ова е точно del torre

DEN 1101.60

Тип на производ electromagnet.Тип : Повлечете Притисни;Номинална Струја : 800m A;Сила& Удар : 40g / 10мм.На Тип на прои

DEN 959.76

Било специфични модели што е наведено во листата се потенцијални натпревари само и не се гаранција за к

DEN 607.20

Име на производ : DC Електромагнетниот Electromagnet;Номинална Напон : DC 12 V;Тековните : 0.17 А Тип : Push Pull Тип;мозоче

DEN 505.68

Име на производ : DC Електромагнетниот Electromagnet;Номинална Напон Моќност : 18 W.Акција Форма : Push Pull Тип;Сила : 5

DEN 1305.60

Модел : JF0826; Материјал : Метал, Електронски Делови.Напон : DC24 V; Номинална Струја : 350m A.Димензии : 26 x 25 x 22mm / 1"

DEN 188.40

Име на производ : AC Електромагнетниот Electromagnet;Серпентина Напон : AC напон 220 V;Акција Форма : Повлечете Тип.

DEN 1031.76

Тоа е ваша одговорност е да потврдите ова е точниот производ треба; поради тоа, ние ги охрабруваме сите к

DEN 959.76

Порака до Customer The ROP Продавница вработените постојано се стреми да обезбеди јасни и концизни информации

DEN 167.76

Ве молиме да користите DC префрлување напојување.Полначот не може да се користи како извор на енергија, и

DEN 239.76

бакар серпентина внатре, има добар температура стабилност и изолација, висока eelectrical спроводливост.3 AStro

DEN 1755.60

Вистински оем замена дел.Blodgett печки имаат преживеа тестот на времето, да стане комерцијални рерна и steamer

DEN 2126.40

Име на производ : Електромагнетниот Electromagnet;Номинална Напон : DC 12 V;Сила,Удар : 10мм 4 Kg 0mm 8 Kg.Електрифициран

DEN 632.40

Име на производ : AC Електромагнетниот Electromagnet; Типот : SA2602; Материјал : Метал.Боја : Црна; Напон : AC напон 220 V

DEN 309.60

Име на производ : DC Електромагнетниот Electromagnet;Номинална Напон : DC 12 V;Тип : Push Pull.Номинална Струја : 4А ; Моќн

DEN 311.76

Ако имате какви било прашања или проблеми, ве молиме распрашајте се.Порака до Customer The ROP Продавница врабо

DEN 5884.08

Ротари Електромагнетниот, Контрастрелките на часовникот, 24.0 VDC Континуирано (100% ) Должност, 1.50"(38 mm) КОЛ X 0

DEN 409.68

1.Номинална Напон Номинална Моќност : 6.5 В 2.Држи Сила : 48 LB / 22 KG / 220 N 3.Вкупната Големина : Diamenter3231mm;Доведе Жи

DEN 1229.28

Име на производ : DC Електромагнетниот Electromagnet;Модел : MQ8Z45 B;Номинална Напон : DC 12 V.Тип : Повлечете;Започнет