.

.

Со попуст
FOKOOS 3D Печатач Смола Ниска Мирис LCD УВ-Curving Смола Брзо Лекување Цврсти Цврстина Универзална Компатибилност (Сива 1000g)

FOKOOS 3D Печатач Смола Ниска Мирис LCD УВ-Curving Смола Брзо Лекување Цврсти Цврстина Универзална Компатибилност

DEN 1055.76

Од стока
Во магацинот

【Ниска Луто Мирис】Усвојување одлична формула и уникатна технологија на производство, производот мирис е помалку иритирачки, создавање на релативно удобно печатење средина за вас. 【Ниска Намалување и Висока Прецизност】 Со ниска намалување карактеристични за време на photocuring процес, кој се обезбедува висока прецизност на печатење модел со мазна завршница. 【Брзо Лекување и Голема Стабилност】Значително намалување на формирање време со своите одлични флуидност.И излечи 3d модел покажува добра стабилност во влажна и корозивни средина. 【Широк Апликации】Дава извонредни изведби, FOKOOS стандард на смола е погоден за повеќето DLP/LCD 3 D печатари. 【Безбедно и Сигурно Пакет】Течење-доказ шише целосно обвиткани со пластична меур торба и исклучително дизајниран сандак, интегрирање на безбедноста и убавина.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 479.76

Откако моделот е завршена, ве молиме измијте ја со алкохол етанол за најмалку 30 секунди или со јадење, ми

DEN 791.76

Посебно дизајниран for5.5 " LCD 3 D Печатач , повеќе професионални .подобро печатење квалитет.Смола нема да би�

DEN 791.76

Ниска Собирање и Ниски Oder : По многу пати тестирање, 3 D печатач смола доаѓа од поквалитетни материјали во

DEN 201.36

Силна лепливоста да ABS, КОМПЈУТЕР, ABS / PC и други пластични супстрат.Добар филм формирање перформанси, без

DEN 863.76

Ако чувствувате непријатност по што доби кожата контакт, посетете лекар ПОБРЗО.✦Одлична Употреба Ефек�