.

.

Со попуст
Emerson-Фишер ЛП-Гас Опрема R622-2 DFF Фаза Регулаторот, 9-13 В В Пролет, 3/4 x 3/4 NPT

Emerson-Фишер ЛП-Гас Опрема R622-2 DFF Фаза Регулаторот, 9-13 В В Пролет, 3/4 x 3/4 NPT

DEN 1213.92

Од стока
Во магацинот

Пропустливи Големина : 3/4 NPT филтрирани.R600 Серија втората фаза регулатори се Застрахователи Лаборатории (UL) наведени дизајнирани за да се намали Штекер притисок од првата фаза регулатор во домашни ЛП-гас (пропан) системи инсталации.Инсталацијата во повеќето Држави, исто така, мора да бидат во согласност со NFPA бр.Вентил за Притисок се Движи : 9 до 13-инчи В C / 22 32 mbar. 2-psi Услуга Регулатори се наменети за домашни апликации, кои ја обезбедуваат 2 psig / 0. / 27 mbar, во домашните инсталации.Фишер бренд Втората Фаза регулатори се насликани дланка зелени за лесна идентификација.Тип R622 содржи високи перформанси Олеснување Вентил и голем 3/4-инчен Прикажан на пропустливи да се ограничи низводно притисок на помалку од 2 PSIG/0,14 бар во overpressure ситуација.Видови R622 E и R652 E, 2-psi Услуга Регулатори, кои се дизајнирани за 2-psi ЛПГ Регулаторот Системи и наведени од страна на Застрахователи Лаборатории (UL).Капацитет : 1,400,000 BTU/час.Втората Фаза регулатори се Застрахователи Лаборатории (UL) наведени регулатори дизајнирани за да се намали штекер притисок од Првата Фаза-модератор, најчесто 10 psig / 0.Видови R222, R622, R642 и R652 се опремени со нерѓосувачки челик влезот на екранот за да се намали количината на остатоци запишување на регулаторот и имаат температура оценка од -20 до 160°F / -29 да 71°C, но поминаа Фишер внатрешни тестирање за lockup, помош start-да-испуштање и reseal надолу до -40°F / -40°C.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 17650.56 -332 %

Цена За : Секој 'Соединение Колосек, Процес, 41 / 2,., Основни Мерач Случај Материјал Пластика, Основни Мерач

DEN 1368.00 -332 %

Среден тип : вода, течност, гас, на гастечност mixture Thread спецификација : M20*1.0 ниво)Мултиединица изборен (Mpa Kp

DEN 2193.60 -332 %

Овој вакуум manometer е dial инструмент со двојно скала.Интерфејсот е на задната страна на притисок колосек.Не

DEN 284.16 -332 %

Еден пример на притисок мерач за мерење во однос на амбиентниот воздух е гуми мерач на притисок или се и

DEN 3982.56 -332 %

Уникатен коефициент на топлинска спроводливост сензор автоматски да се компензира за температура без

DEN 286.80 -332 %

ASME B40.1 Оценка На Точноста Согласност ± 212 % од век.Масло, Вода, Воздух, Компресор, Хидраулика, HVAC, Гасни & Те

DEN 326.16 -332 %

[Трајни] вакуум притисок мерач донесува нерѓосувачки челик метална школка, и бакарни легури wetted делови

DEN 2311.20 -332 %

Оваа manometer е dial инструмент со двојно скала.Нејзините мерен опсег е 0~30psi или 0~2bar.Широк апликации : вода,

DEN 388.56 -332 %

Има широк спектар на апликации и може да се применат за мерење притисок на вода, нафта, гас, течност, итн.

DEN 1807.20 -332 %

Боја : Покаже како слики 1 x Дигитален Гуми Колосек.Големина : 5.8x5.8x2.2cm.Материјал : Бакар.Тема : 1 / 8 NPT.Опис : Д

DEN 2212.80 -332 %

【Име на производ】Нерѓосувачки челик Течност Исполнета Притисок Колосек 【Големина】1 / 4"NPT;2.5" DIAL ЛИЦЕ

DEN 2294.40 -332 %

Овој притисок мерач е погодна за корозивни медиумите во процесот, хемиска и нафтена индустрија.Најчест

DEN 1422.24 -332 %

Нерѓосувачки Челик Случај И Рамки.Нерѓосувачки Челик Internals 316 СВ Bourdon Цевка и Конекција.Пред Flanged Панел П

DEN 309.36 -332 %

ДВОЈНА СКАЛА Двојна скала од 014kg / cm2) и 0200psi мерен опсег.ЈАСНО за ДА ПРОЧИТАТЕ Транспарентен dial капак и ј

DEN 2326.32 -332 %

Нерѓосувачки челик 316 L wetted делови и од не ' рѓосувачки челик 304 случај се обезбеди отпорност на корозија.1

DEN 1055.52 -332 %

На надворешната школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови, е издржли

DEN 756.00 -332 %

На OT58 месинг wetted делови се за мерење на некорозивна течност и гас под притисок.вакуум / бар.Машки конекци

DEN 1982.40 -332 %

Што е грешка?Грешка е еднаков на опсегот * точност,на пример : опсег 01 носители на Мпа, точноста 0.5,G1 / 2, NPT1

DEN 353.04 -332 %

Yконектор.Помага да се прошири кабли.Дизајниран за употреба со Vacuubrand вакуум мерачи и контролори 636657, 674291

DEN 1206.00 -332 %

100 Одделение Б класа на точност.Дувачкиот wetted делови за мерење на некорозивна течност и гас под притисок

DEN 2083.20 -332 %

На надворешната школка е направен од метал, кој обезбедува добра заштита за внатрешни делови, е издржли

DEN 321.60 -332 %

Може да се користи за мотори, бродови, градежни машини, земјоделски машини, автомобили, модифицирање и д

DEN 417.36 -332 %

На мерливи притисок опсег е голем, мерен опсег е 0 ~ ‑14psi.Школка е направен од висококвалитетни нерѓосува

DEN 1423.20 -332 %

ASME B40.1 Одделение Б Точност и Усогласеност ± 323 % од век.Масло, Вода, Воздух, Компресор, Хидраулика, HVAC, Гасн