.

.

Со попуст
Heyiarbeit Пред Изолирани U-Тип Црвено Бакар Crimp Терминали SV2-3 Жица Конектори за DIY Електрични Wirings Отворено Апликации Црвено 200pcs

Heyiarbeit Пред Изолирани U-Тип Црвено Бакар Crimp Терминали SV2-3 Жица Конектори за DIY Електрични Wirings

DEN 261.36

Од стока
Во магацинот

Ве молиме обрнете внимание на големината на објектот пред да го купите.【Параметар】- Погоден Жица со Дијаметар : AWG16-14; Гром Устата Големина : 5mm/0.Големината и тежината на производот рачно се вреднуваат, ве молиме овозможи мало грешки, ви благодариме за вашето разбирање.Heyiarbeit Изолирани U-форма Crimp Терминали Жица Connector Specification : Терминал Видови : Изолирани U-форма Crimp Терминали Жица Connector Material : Црвена copper Model : SV2-3 Shape : U-shape Suitable жица со дијаметар : AWG16-14 Bolt Устата Големина : 5mm/0. 【Апликација】- Вилушка лопата конектор широко се применуваат во електричната и електронската индустрија, електрична опрема, Индустриска автоматизација, улично осветлување и моќ на системот за контрола во сообраќајот и транспортот, мислења и телекомуникациски, бензински хемиска индустрија, индустриски градење машина за градење, итн.Куќишта crimp содржи лабава жици за да се елиминира скитници жица кршење.Голема uninsulated терминали за било која мала големина работа.Пакетот Вклучува : 200pcs x Претходно Изолирани Crimp Терминали Конектори Забелешка : 1.Издржливи не-изолирани crimp терминали.2"Максимална излезна струја : 27 AMain Боја : Red Features : 1.U-shape Terminals за олеснување на жица вметнување и го елиминира изгубат насоки на жица и да се зајакне нејзината сигурност и безбедност.Едб позлатен бакар материјал обезбедува добра електрична и топлинска спроводливост.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 600.00

【Висока Стапка на Успех】Нашата жица конектори се надгради и да ги користат ексклузивните материјал во

DEN 527.76

280 PCS КОМПЛЕТ ВКЛУЧУВА : Прстен терминали 20 компјутери, Вилушка терминали 40 компјутери, Лопата терминали

DEN 22493.76

Продажба Единица : СЛУЧАЈ (СЕКОЈА x 500) (СЕКОЈА x 500).Бренд : 3 M.Трговско Име : Scotchlok 3 M Број : MNG14 BCMXА Цвест Тип :

DEN 9204.00

Оваа кутија има latch за обезбедување на капакот за време на превозот и неговата оддел ѕидови се задржи те

DEN 277.92

Карактеристики : Димензии : 3.Куршум Тип Голи Терминал Конектори, Асортиман Комплет со Изолација од Рака

DEN 311.76

Затворена крајот splice да прифати комбинација на цврсти и заробени жици за еден и повеќе апликации, работ

DEN 1099.20

Тука ќе ги најдете на правото конектори за сите ваши електрични жици проекти Двојно ѕидови дизајн цевки

DEN 239.76

Винил Изолирани Терминали биле ПВЦ инјектирање моделирани со инка влез за брзо, лесно жица вметнување.Т

DEN 184.56

Име на производ : мозок крајот терминали, модел : E4009 Дизајн : изолирани цевка Тип, материјал : ПВЦ, бакар (к

DEN 171.84

Име На Производ : Insulate Ferrule;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластика, Метал;Боја : Сребро На Ѕвонење, Жолта.О

DEN 959.76

Топлината се намали цевка има топлина се активира со лепило внатре да 360° цврсто запечатени околу жица.С

DEN 1701.60

10 Компјутери XH plug пластични школка 1*15 P теренот 2,5 mm crimp терминал пластични школка Преку Дупка, P=2,5 mm XH 0.098"

DEN 1454.40

3 / 0 AWG Бакар Задник Конектор.Crimp Стил.Висок Квалитет На Кислород Слободни Бакар 1.3" Долго 2 / 0 AWG Бакарна Жи

DEN 633.60

Се создаде кабел влез фоки,нудејќи животната средина запечатување одбрана.Понуда за заштита на жици и к

DEN 2306.40

Предност : бакар core има добра спроводливост, најлон школка може да издржи висока температура, заштита на

DEN 263.76

100% Сосема нов висок квалитет изолирани crimp терминали конектори.Пакетот вклучува : вилушка лопата брз splic

DEN 2210.40

Конектор Тип : GX20 Орев тип2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10 / 12 / 14 / 15 Номинална Напон:5 A / 150 V.Детали за производот:1 Set GX2

DEN 208.80

Име На Производ : Изолирани Ferrule;Модел : E1012;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : Пластични, Метални Позлатен Бак

DEN 2241.60

Менгеме должина : околу 390mm.Crimping алатка 650 mm2 Description на crimping клешти : На crimping клешти се цврсти и со висок ква

DEN 603.36

Течењедоказ, корозијаотпорни, и може да издржи екстремни временски услови, што може да се направи безбе

DEN 321.60

Висококвалитетни материјали : школка е направен од висококвалитетни материјали.Разни crimp конектори.Стр

DEN 207.84

Име На Производ : Изолирани Терминал;Модел : E1008;Дизајн : Цевка Тип.Материјал : ПВЦ Пластика, Метал;Боја : С

DEN 348.48

Пакет содржина : 6 x антички зглоб.Тежина : 24 G, главната боја : бронзени на ѕвонење.Материјал : метал, име на

DEN 287.76

5mm2 ; Вкупна должина : 18mm / 0.Спецификации : Главни Боја : Black Model : VE0512 Fit Кабел Големина : AWG22 / 0.(【APLICACIÓN】 Férulas

DEN 996.00

ТИП(Назад орев / Плоштад / Приклучните / Прирабница) : SP162 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 9 Pin.Напон : 220 V Водоотпорен ниво : IP68 И

DEN 7282.56

Производителот : TE Конективност.Производ : Splices.Тип : Задник.Wire Gauge : 3 / 0 AWG.Stud_Tab Size : .Спецификации : Произво

DEN 228.00

Лесно Ракување : се Користи со слично тип и спецификација женски конектор заедно, користете crimping алатка

DEN 2131.20

17"; Порта Надворешниот Дијаметар : 3 【Апликација】 Ferrule конектори се широко применети во електрична и еле