.

.

Со попуст
Pili-Рај 192KHZ/24BIT Professional USB Кондензаторот Микрофон за Компјутер PC Комплет со Прилагодливи Микрофон Шок Планината Поп Филтер за Студио за Снимање & Brocasting

Pili-Рај 192KHZ/24BIT Professional USB Кондензаторот Микрофон за Компјутер PC Комплет со Прилагодливи Микрофон

DEN 863.76

Од стока
Во магацинот

Висок Квалитет на Звукот : Овој микрофон обезбедува примерок до 24bit/192khz, што го прави вашиот recordings (снимки) за кристално јасни. (2) Поставено на слушање уред и отворен надворешни плејбек за да го слушнете на вашиот сопствен глас. Овој микрофон снимање способност е многу силна. Ако волуменот е премногу висока, тоа ќе генерира бучавата во позадина. (4) во Собата playback - говорник карактеристика На повисоко ниво, поголем волумен.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. За пребарување "Рекордер" на "Start" страница или да користите други рекордер за да снимате. Најдете "Bluetooth и Други уреди" "Други уреди" ова е 192 KHz/24 Bit студио микрофон.Нема драјвери потребни.Обично се поставени помеѓу 50 и 70 години.Лесен За Користење : Со USB 2. Г) Јачина на бучава сооднос : 78db Електрична струја : 3m A Напојување : USB DC 5 V Општи Q&Што : Важни инструкции : Windows 10 како пример : (1) Проверете дека микрофонот е правилно поврзан со компјутер.Ве молиме не користете ја звучници за поблиску се користи кога се користи микрофон. Оваа микрофонот е опремен со microcomputer контрола чип за целата машина функција.Нема потреба од дополнителна возачот софтвер и надворешна звучна картичка.Тоа е еден убав избор за разговор мрежа, пеење, пареа игри, објава, skype, глас, yahoo снимањето, youtube снимка, google voice search, и десктоп снимање.

Детални спецификации

Polar pattern:
Cardioid
Frequency range:
20Hz - 16kHz
Sensitivity:
-38dB ± 2dB (0dB = 1V/Pa at 1kHz)
Output impedance:
150Ω ± 30% (at 1kHz)
Load impedance:
≥ 1000Ω
Equivalent noise level:
16dBA
Maximum sound pressure level:
132dB (at 1kHz ≤1% T.H.D)
Signal to noise ratio:
78db
Electric current:
3mA
Power supply:
USB DC 5V
General Q&As:
Important instructions:
Windows 10 as an example:
(1) Check that the microphone is properly connected to the computer. :
(2) Set the listening device and open external playback to hear your own voice. :
(3) Adjust the microphone volume.Generally set between 50 and 70. :
If the volume is too high, it will generate background noise. :
(4) Set playback - speaker characteristic The higher the level, the louder the volume. :
4. Find Bluetooth &Other devices-- “Other devices” this is the 192KHz/24Bit studio microphone. :
5. Search “Voice Recorder” on “Start” page or use other voice recorder to record. 6. Adjust the microphone volume and then use the microphone. :
Important instructions:
1. This microphone recording ability is very strong. If you use the speakers closely, the microphone degrades the sound quality when singing and chatting. Please do not use the speakers for closer use when using the microphone. :
2. This microphone is equipped with a microcomputer control chip for the entire machine function. Power shock may result in an abnormal working condition. :
Додатоци на производи
DEN 331.92

За проекти кои бараат подолг тркала, 3 M™Продолжен Умре Мелница (се продава одделно), и 936 unitized mandrel (се про

DEN 335.76

【Компатибилност】 : ограничување прекинувачи за полнење е компатибилен со Genmitsu 3018PROver / 3018MX3 / 3018PROVer Mach3...

DEN 183.84

Опис на производот За нас : Ibliss е компанија која се специјализира во декорации,со сигурен квалитет и чес�

DEN 2179.20

Керамички Surface Mount (SMD) Чип Отпорник.Фиксна SMD Густата Филм Отпорник (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се кор

DEN 1380.00

Жица е направен од одлични материјали, кои ќе не до толку што жица е изгорен.Полнење кабел лулка е погодн

DEN 194.16

ultiple usages, може да помогне да се создаде масло на косата стил и коса за сечење или резба.Идеален за брада о�

DEN 3930.96

Доаѓа со Сертификат за Автентичност и Џејмс Spence Автентикација.Категорија; Autographed Голф Pin Знамиња.Даг Ford �

DEN 815.76

✍ МУЛТИ ЦЕЛ : Здрав Големи кутии може да организирање и чување на бебе производи, облека, чевли, дете игр�

DEN 768.00

Појавата на моден дизајн, одлична технологија е повеќе погодна за вашиот Мотор.тоа ќе ви помогне вашиот

DEN 292.80

Подлога Големина : 9 x7.5" / 11.8 x 9.8" / 8".одговара за сите глувчето.направени од издржлив гума& анти лизга матер

DEN 390.96

【Премиум Квалитет】парична Казна изработка, целокупната борбата против третман, трајни, висока цврсти�

DEN 258.72

Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлект�

DEN 455.76

【Cam Shield Свилен Магнетни Силикони Случај】 САМО компатибилни со i Phone 13 Про Max 6.7 инчен 2021, Не за други уреди

DEN 719.76

Светла LED : бела високи Перформанси КРИ LED (висок, низок, СОС).Контрола : солиден машински алуминиумски тел

DEN 1079.76

【Го поставите Вашиот Звучник за Мобилност】се Обезбеди вашата 4та генерација со мобилен напојување, со�

DEN 1166.40

Micron Одделение Филтер Елемент, Одлично Филтрирање Перформанси, Многу Подолг Живот и повторна употреба н�

DEN 628.80

Handi Wall S Кука има најголем долг постапува алатки со својата S формирање.Мерки 5 3 / 8" висок x 2 7 / 8" широк x 1 / 2"

DEN 548.88

Целосно Компатибилен со CCDTRV218 E CCDTRV107 DCRTRV116 DCRTRV245 DCRTRV940 E CCDTRV108 E MVCCD250 DCRTRV25 E DCRTRV480 E DCRTRV345 E DCRTRV140 HVRA1 J DCRTRV19 E.Бат

DEN 238.80

поставените рамка и на рабовите на камерата отворот подобрување на заштитата за двете екран и камера.Ди

DEN 1346.88

100% сосема нов.Повеќе погодно.Двете опции се изборни.Издржливи и долг животен век.Лесно користење на авт�

DEN 621.60

Оксфорд ткаенина.Оваа Расклопна самостојна перење кошница направен од висококвалитет на Оксфорд ткаен

DEN 191.76

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Памук.Машина За Миење.Еден удобен, �

DEN 789.12

ГаражаPro Резервни Замена Огледало Стакло Компатибилен со 20132016 Nissan Pathfinder.ГаражаPro GPSETNS07 GR Карактеристики

DEN 309.60

Вклучува шиење обрасци, упатства, ткаенина препораки, моделот парчиња, и големината водичи за (4) различн

DEN 311.76

Ве молиме погледнете на насловот за компатибилни модели.Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен фи�

DEN 1461.60

Здрав design Durable структура може да ви овозможи да се стави повеќе тешки животни.Дневна соба : списанија, кн�

DEN 431.52

Се обрне внимание на производот должина : Бидејќи фабриката не ги имаат истите серија,должината има раз�

DEN 4397.04

Работа : Земете алатка, инсталирајте соодветните соодветни пластични приклучокот.Инсталирање алатки з�