.

.

Со попуст
Зими SSN Серија Вода Месинг Snubber, 10000 psi, 1/2 NPT Машки x 1/2 NPT Женски

Зими SSN Серија Вода Месинг Snubber, 10000 psi, 1/2 NPT Машки x 1/2 NPT Женски

DEN 1731.36

Од стока
Во магацинот

Машки x женски конекција е или 1/4" или 1/2" NPT (Национални Цевка Нишка) стапка.Работниот притисок е максимум 10,000 psi (68,950 k Pa).Достапен во три стандардни вискозност класификации.Најчесто, притисок мерачи мерка притисок во однос на друга референтна.На sintered, porous 316 од не ' рѓосувачки челик snubbing елемент има голема површина за да се обезбеди долгорочна ефикасност.000 psi (68,950 k Pa).Машки x женски врска со или 1/4" или 1/2" NPT стапка.Оваа snubber го потиснува ефекти на притисок, пулсот и притисокот врвови за намалување на штетните ефекти на пулсација на мерачи, transducers, предаватели, манометри, и притисок прекинувачи.000 psi (68,950 k Pa).Сите видови на притисок мерачи вклучуваат или на машки или женски планината за да се поврзете на садот каде што притисокот е да се мери, и прикажување на резултатите на dial со различни зголемувања на мерка низ даден опсег.На Зими SSN серија месинг snubber има sintered, porous нерѓосувачки челик 316 snubbing елемент, машки x женски врска, доаѓа во три стандардни вискозност класификации, и функционира во притисоци до 10.Месинг за не-корозивни течности и гасови под притисок.Работи во притисоци до 10.На температурата на работа е -65 да 650 степени F (-53 да 343 степени C).Sintered, porous нерѓосувачки челик 316 snubbing елемент.Зими Инструменти произведува притисок мерачи, термометри, дијафрагмата фоки, притисок предаватели, и прекинувачи.Еден пример на притисок мерач за мерење во однос на амбиентниот воздух е гуми мерач на притисок или се измери крвниот притисок.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1079.76

【Го поставите Вашиот Звучник за Мобилност】се Обезбеди вашата 4та генерација со мобилен напојување, со�

DEN 1380.00

Жица е направен од одлични материјали, кои ќе не до толку што жица е изгорен.Полнење кабел лулка е погодн

DEN 3408.00

Се користи како оди / немаоди gage со поставување на горните и долните граници.Рамност на наковалната : 59µin

DEN 1509.60

Пакет Димензија : 3.81 сантиметри L x 10.16 сантиметри W x 4.064 сантиметри H Земја на Потекло : ТАЈВАН, ПРОВИНЦИЈА

DEN 955.20

10 Пара Вакуум Празнина која Не се лизга & Лажица 8 компјутери од не ' Рѓосувачки Челик.Сосема нов и одличе�

DEN 789.12

ГаражаPro Резервни Замена Огледало Стакло Компатибилен со 20132016 Nissan Pathfinder.ГаражаPro GPSETNS07 GR Карактеристики

DEN 183.84

Опис на производот За нас : Ibliss е компанија која се специјализира во декорации,со сигурен квалитет и чес�

DEN 1864.80

Боја : Бела.Материјал : Иверица, акрилик.Димензии : 15.7" x 4.7" x 17.7" (W x D x H).Карактеристики на RGB светлина.Собра�

DEN 191.76

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот 100% Памук.Машина За Миење.Еден удобен, �

DEN 292.80

Подлога Големина : 9 x7.5" / 11.8 x 9.8" / 8".одговара за сите глувчето.направени од издржлив гума& анти лизга матер

DEN 863.76

Висок Квалитет на Звукот : Овој микрофон обезбедува примерок до 24bit / 192khz, што го прави вашиот recordings (сним�

DEN 431.52

Се обрне внимание на производот должина : Бидејќи фабриката не ги имаат истите серија,должината има раз�

DEN 575.76

Добар автомобил силна услуги на клиентите, обезбедување на најдобри стандард услуги на клиентите.Интер

DEN 1207.20

Совршено се вклопуваат.Ве молиме имајте во предвид : вклопуваат можеби непрецизни ако не се поставени т�

DEN 1502.40

❀ Функција : 1 Хранење 2 Се мијат твоето лице 3 Шампон бања 4 Пелена крпи 5 Перници, крпи 6 Маски ❀ Боја е мно

DEN 2179.20

Керамички Surface Mount (SMD) Чип Отпорник.Фиксна SMD Густата Филм Отпорник (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се кор

DEN 719.76

Светла LED : бела високи Перформанси КРИ LED (висок, низок, СОС).Контрола : солиден машински алуминиумски тел

DEN 455.76

【Cam Shield Свилен Магнетни Силикони Случај】 САМО компатибилни со i Phone 13 Про Max 6.7 инчен 2021, Не за други уреди

DEN 548.88

Целосно Компатибилен со CCDTRV218 E CCDTRV107 DCRTRV116 DCRTRV245 DCRTRV940 E CCDTRV108 E MVCCD250 DCRTRV25 E DCRTRV480 E DCRTRV345 E DCRTRV140 HVRA1 J DCRTRV19 E.Бат

DEN 628.80

Handi Wall S Кука има најголем долг постапува алатки со својата S формирање.Мерки 5 3 / 8" висок x 2 7 / 8" широк x 1 / 2"

DEN 311.76

Ве молиме погледнете на насловот за компатибилни модели.Ве молиме имајте предвид дека овој заштитен фи�

DEN 359.76

Објектот мора да се врати во нови и некористени состојба ✿ ДизајнНашите жени водоотпорен престилка е б�

DEN 1346.88

100% сосема нов.Повеќе погодно.Двете опции се изборни.Издржливи и долг животен век.Лесно користење на авт�

DEN 309.60

Вклучува шиење обрасци, упатства, ткаенина препораки, моделот парчиња, и големината водичи за (4) различн