.

.

Со попуст
Мајкл Гробови Дизајн Удобен Зафат Нерѓосувачки Челични Ножеви, Индиго (8 инчи. Готвач Нож) (MG51652)

Мајкл Гробови Дизајн Удобен Зафат Нерѓосувачки Челични Ножеви, Индиго (8 инчи. Готвач Нож) (MG51652)

DEN 146.64

Од стока
Во магацинот

Нејзината екстра широк, 8" од не ' рѓосувачки челик сечилото испорачува леснотија и ефикасноста без разлика дали сте режење до намалувања на месо, риба, зеленчук и овошје.Продавница нож во прибор за јадење блок или место сечење обвивка над ножот за да се зачува својата вера и да се спречи повреди.Објектот димензии може да се разликува малку од вистинскиот производ поради прирачник за мерење.Наменета за различни кујна сечкање задачи и двете големи и мали, Удобен Зафат Готвач Нож карактеристики на меки и цврсти и да се справи, создавање на совршена контрола, како ќе парче. 8 инчен нерѓосувачки челик сечилото со granton рабови кои се спречи храна од лепење на нож.Совршен за резба месо, mincing и сечкање овошје, dicing зеленчук и повеќе.Целокупната ергономски облик обезбеди само точниот износ на рамнотежа помеѓу дршката и сечилото обезбедување непречено и напор употреба без разлика дали сте младиот и надежен готвач или искусен професионалец.Реквизитите и додатоци не се вклучени.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 479.76

【Остар Раб, и Лесно да се Намали】 : Како најважни карактеристика за готвач нож,острината е клучот за сов

DEN 143.28

Сечилото е 3 инчи долго.Нерѓосувачки челик сечилото нема да рѓа дури и по повеќе мие.Одлични за пилинг зе

DEN 2878.80

USPTO Патентиран Дизајн.Овој готвач е нож е крајната, сите намена нож ќе ја користите секој ден.Тоа вклучув

DEN 15768.00

Нож Тип : Gyuto Јапонски Готвач Нож.Сечилото Тип : Двоен Работ На Ножот.Челик Тип : Молибден Vanadium.Рачка Матер

DEN 3119.76

Произведени во Германија.Ергономски полимер, tripleзанитвам се справи.Целосна танг за врвен стабилност.По

DEN 2616.00

Вкупната големина : 17".Сечилото големина : 12".Се справи со големина : 5 Сечилото Материјал : Не ' Рѓосувачки

DEN 1439.76

11.5 Инчи солидна buit совршен целосна танг остри професионални секира хеликоптер нож со обвивка...

DEN 429.60

Рака измијте се препорачува.Не оставајте ја ножеви за да се впие во вода.Премиум суровини се обезбеди ов

DEN 311.76

【Ултра Sharp & Светлина Wetight】чиста напредни керамички нож се исклучително остри,особено погодни за реже

DEN 1315.20

Овој 7 инчен boning нож е дизајниран да се изврши и во многу различни кујна задачи,тоа лесно може да се справ

DEN 287.76

Целосната танг структура рачка, која е различна од општа заварување се справи, ќе не растури по долгороч

DEN 1651.20

), кој ќе сериозно оштетување на сечилото.Тоа е дамаск челик готвач нож за луѓето кои често ги користат з

DEN 958.80

Ивица : Рачно острење.Зошто нашите ножеви се поскапи од другите? Должина на ножот : 7 Рака фалсификувани :

DEN 2829.36

Jero ножеви се познати по своите иновативни дизајн, квалитет на материјалите и филозофија на производств

DEN 359.76

Јаглероден челик може да оксидираат ако не е правилно да се одржува.Фалсификувани на највисок квалитет

DEN 2878.80

Готвач Нож рачно изработени во Seki Сити, Јапонија; 8 инчен нож (133 / 8 инчи целокупната); Тежи 7.9 унци (225 грама

DEN 2158.80

Наменети исклучиво за професионални готвачи и ригорозни барањата на комерцијални кујната.Прецизностс