.

.

Со попуст
Sikaflex-291, Црна, Генерален Сите Намена Брз Лек Морски Лепило и пломби. Полиуретански пломби за Чамци, 3 fl. оз Цевка

Sikaflex-291, Црна, Генерален Сите Намена Брз Лек Морски Лепило и пломби. Полиуретански пломби за Чамци, 3

DEN 487.20

Од стока
Во магацинот

Лепило и пломби се користи од страна на многу брод градители, нејзиниот брз лек време го прави идеален за апликации каде брзина е важно.ПОДДРЖУВА : Одлична адхезија да gelcoat, fiberglass, метал и дрво.ИЗДРЖЛИВОСТ : Отпорни на вода, морска вода, limewater, канализација отпадни води, разредена киселини и сода решенија, привремено се отпорни на горива, минерални масла, растителни и животински масти и масла.ИЗВЕДБА : Тоа е се користи над и под вода линија.Тоа може да се гмечи или бранеа на своето место.Одлична бонд, брзо капи-слободно време и може да биде обоен.NSF одобрен за пиење вода и USDA одобрени за случајни контакт со храна.Овој производ е погоден за искусни професионални корисници само.Sikaflex-291 е 1-компонента, морски одделение полиуретански еластомер лепило и пломби.Се користи од страна на многу брод градители, нејзиниот брз лек време го прави идеален за апликации каде брзина е важно.Sikaflex-291 е 1-компонента, морски одделение полиуретански еластомер лепило и пломби.Се користи од страна на многу брод градители, нејзиниот брз лек време го прави идеален за апликации каде брзина е важно.Sikaflex-291 е произведен во согласност со ISO 9001 / 14001 систем за обезбедување квалитет и се одговорни за нега на програмата.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 297.60

Jobber Вежба,N,ХСС 6 пакет.Jobber Должина Малку Вежба, Вежба Малку Големина N, Вежба Малку Точка Агол 135 Степени ,

DEN 412.80

ЛЕСНИ, 2 LB.ГУСТИНАТА на ТЕЧНОСТА УРЕТАН ПЕНА е идеален за додавање на пловни, топлинска изолација, soundproofin

DEN 801.60

Постојана формула.Водоотпорен и отпорен на вода.Песок во можност, paintable и moldable.Ова е произведен во сад.Да

DEN 383.52

Продажба Единица : СЕКОЈ.Бренд : 3 M.Трговско Име : ВискиЗаварување.Тип на производ : ПУР Лепило Preheater.За Ко�

DEN 729.60

Jobber Вежба,17 / 32"",Кобалт 6 пакет.Jobber Должина Малку Вежба, Вежба Малку Големина 17 / 32 во, Вежба Малку Точка Аг�

DEN 388.80

Завртка Машина Вежба,31 / 64"",ХСС 6 пакет.Завртка Машина Малку Вежба, Вежба Малку Големина 31 / 64 во, Вежба Мал

DEN 1927.20

Phlx Осигурач,125 A,A15 QS,150 VAC 6 пакет.Phlx Осигурач, 125 A, 150 V AC, 150 V DC, A15 QS Серија, Nonindicating, Брзо Дејствување, Телото С

DEN 1920.00

✨【Ефикасна Водоотпорен】Покривот течење поправка агент е вашиот брз и лесен начин да аплицирате, печа�

DEN 599.76

Се користи во сраснување на метал и стакло материјали.По лекување, абразија е потребно.Се применуваат б�