.

.

Со попуст
Frey Научни Полипропилен Beaker со Рачка, 1000mL Капацитет, Транспарентна

Frey Научни Полипропилен Beaker со Рачка, 1000mL Капацитет, Транспарентна

DEN 298.56

Од стока
Во магацинот

Autoclavable полипропилен.Ниска форма нуди подобра стабилност.Идеален за многу индустриски и хемиски апликации.Достапни во проѕирна боја.Тоа е 1000-milliliters капацитет.Frey Научни транспарентен autoclavable полипропилен.Ниска форма нуди подобра стабилност.Идеален за многу индустриски и хемиски апликации.Тоа е 1000-milliliters капацитет.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1740.00

Произведени од страна на : Dynalon.Направени во велика британија.Тип на производ е beaker.На Тип на производ е к

DEN 1372.80

Име На Производ : Мерење На Првенство;Материјал : Пластика.Боја : Clear;Капацитет : 50мл.Големина : 5 x 6cm(D*H).Нет

DEN 2222.40

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PP.Net Тежина : 13g; Пакет Содржина : 1 x Beaker.Главната Боја : Clear; Капаци

DEN 667.20

[МАТЕРИЈАЛ] : На beaker е направена од оловослободен еколошки стакло (GG17), лабораторијаодделение стакло...

DEN 1130.40

Borosil Тип 3.3 НискоПроширување Borosilicate стакло.Borosil квалитет стакло производи, произведени од ист USP Тип 1, ASTM

DEN 479.76

Капацитет : 5000ml.Топ Дијаметар : 184mm (прибл.).Висина : 225mm (прибл.).Graduations : 250ml, 250ml да 5000ml.Материјал : Полипропи

DEN 287.76

Јачина на звук : 250ml, 8.5 оз.Материјал : ПП(полипропилен) материјал, Лесен, лесно да се справи и чисти.Хемиск

DEN 1003.20

100 m L beaker со spout.Екстра големи означување на самото место.Единствен дебелина на ѕид.Рамнотежа помеѓу терм

DEN 5030.88

Отпорни на повеќето реагенси.Изработени во тајван.Произведени од страна на : BMP производство.На Тип на п

DEN 342.96

Земја на Производство : КИНА; Материјал : PP.Net Тежина : 130g; Пакет Содржина : 5pcs x Beaker.Главната Боја : Clear; Капа

DEN 1171.20

Leakproof и голем капацитетсекогаш 100% безбедни и leakproof.Кога капакот е затворена, противалергиски силикони ц

DEN 647.76

24pcs на 1.7 оз(50мл) стакло beakers спакувани во кутија.Направени од 3.3 Borosilicate стакло материјал.Ниска Форма со пе

DEN 472.80

500 m L јачина на звук.Borosilicate Стакло.Beaker во облик на брод со spout.Корисно за студирањето зафатнина на течност

DEN 129.84

Ајакс научни tripour beaker.Triзаробиме полипропилен dripless фрлаат beakers.Непроменета со повеќето киселини, бази и

DEN 343.20

Капацитет : 15 m L (0.5 мл.).Дипломирањето Опсег : 515 m L.Beakers функција фрлаат spout за брзо и лесно издавање.Го издр

DEN 282.96

Натопи beaker менгеме е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, се повеќе издржливи.Површината

DEN 568.80

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, се повеќе издржливи.Површината на клипот се трети

DEN 263.76

【Спецификации】Капацитет : 3000ml; Материјал : Полипропилен(PP); Боја : Транспарентна 【Материјал】 Изработе

DEN 1451.04

Економски beakers од Лабораторија за Безбедност на Снабдување се спротивстави на многу киселини, органски