.

.

Со попуст
WOWGOGO Квалитет Бамбус Дрво Тенџере Бамбус Cupping тегла комплет Цевка 3pcs Резервоарот/Set fire Cupping

WOWGOGO Квалитет Бамбус Дрво Тенџере Бамбус Cupping тегла комплет Цевка 3pcs Резервоарот/Set fire Cupping

DEN 887.76

Од стока
Во магацинот

Големина На : Мали, Средни, Големи.Cupping е древна Кинеска метода на масажа за удобност.Cupping Терапија е околу доста долго време.Всушност, cupping терапија се смета како ниска цена и ефикасен третман за мускулни болки и други услови.Тоа им помага со воспаление, болка и ја подобрува циркулацијата на крвта.Овие бамбус чаши се повеќе традиционални и природни пристап до cupping.На бамбус чаши се лесни, кулер, и заврши измазнети за удобност и безбедност.Некои терапевти дури и ќе се вари бамбус чаши во билни или ароматични листови да кисна нив со фабриката ароматични особини.На cupping може да се подобри и да се приспособат на физиолошка функција на внатрешните органи, така што баланс на телото.Таму ќе бидат различни реакции на кожата по cupping.Сепак, овие модринки обично се безболни и ќе исчезне во рок од неколку дена од третманот.тежина : 1.5 килограми.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 287.76

Чистење алатката во сапуница вода а потоа избришете го сув.Секогаш да биде нежен со кожата Задржи струж�

DEN 431.76

EBERMA без чад Торба Moxa Кутија Кинески Moxibustion Acupuntura Греење Терапија Вратот Коленото Moxibustion Стап Ролни Режач

DEN 1382.40

健康贴,艾柱,Здравје налепници, Ezhu 艾灸贴,艾叶,Moxibustion стап, moxa лист 产品属于爱的健康,爱家人就带回家,Производи п

DEN 455.76

Moxa Крпа Покрие【Отфрли ладна и влажна】Регулира непријатноста предизвикана од менструалниот циклус, и �

DEN 1007.76

Многу години' продажба искуство направи безбедно и без несакани ефект на вашето здравје.Со transcutaneoелект�

DEN 383.52

18 (должина*ширина).Големина : околу 11*3cm / 4 【Традиционалната Кинеска Медицина】Gua Ша е Традиционалната Ки

DEN 189.60

Акупресурата беше развиена во азија над 5, 000 години.Користење на енергија и чувствителност на рака, акуп

DEN 948.00

♥ Традиционален Кинески хигиена и здрава промоција : Искуство древна Кинеска метода на хигиена нега.Ов�

DEN 1509.60

MBVBN泡脚包 艾草泡脚包 泡脚粉男士泡脚包草本泡脚包厂家批发Foot торба обичен пелин нога торба нога во прав мажите нога т�

DEN 191.76

♔ 【Голема Материјали】Gua ша алатка Направени од 100% природни висок квалитет на прав кристали, која е кор�

DEN 1039.20

Ергономски рачка, удобно да се одржи, не се лизга заштеда на време.Погоден за вратот, грбот, градите, стом

DEN 190.32

Текстурата е јасно, влажна и мазна Фино Полирање : Секое парче на Gu Ша е полиран во 12 чекори, па тоа е круг,

DEN 2020.80

Подобрување на циркулацијата на крвта.Ублажување на болката без медицина.Прилагодување на ладно устав�

DEN 213.36

Moxibustion Торба На ткаенина има добра пропустливост на воздух, што доведува до навлегување на топлина, и во

DEN 513.36

ПВЦ материјал производство го прави безбеден и здрав за употреба.Врежан акупунктура точка фонтот е јас�

DEN 1300.80

Широк Спектар На Примена : во Согласност со ергономски дизајн, лесно да се одржи и да работат, лесен за уп

DEN 1416.00

Безбедно и лесно да се користи.Тоа може да се избегне горење на кожата.Тоа исто така може да спречи истек

DEN 239.76

Добра алатка за изведување на наставата, учењето на екранот, и колекционерски предмети, исто така, ќе би�

DEN 431.76

Совети за moxibustion 1 прилагоди соодветна температура можете да го прифатите, се грижи да не изгори кожата 2

DEN 143.76

1"Sleeve : 61cm / 24.8"Length : 69cm / 27.2"Size : XL: 12 Bust : 108cm / 42.Повод : Тоа е најдобриот избор за вашата дневна носи.2"Shoulder : 43cm /

DEN 2234.40

Лесен за употреба Самолепило moxa moxibustion цевка акупунктура масажа moxa налепница меридијани Moxa цевка налеп�

DEN 836.16

健康贴,艾柱,Здравје налепници, Ezhu 艾灸贴,艾叶,Moxibustion стап, moxa лист 产品属于爱的健康,爱家人就带回家,Производи п