.

.

Со попуст
USB Полнење Енергија Акупунктура Пенкало, Меридијанска Енергија Пенкало Massager Олеснување на Болката Алатки Целосна Масажа на Телото Пренослив Дизајн

USB Полнење Енергија Акупунктура Пенкало, Меридијанска Енергија Пенкало Massager Олеснување на Болката Алатки

DEN 1732.80

Од стока
Во магацинот

Тоа е во функција на здравјето на физикална терапија : во точка ќе имаат чувство на стимулација и вибрации на површината на епидермисот.Преку мрежа на bioelectric оска, тоа директно делува на телото ткиво и го регулира човечкото тело фундаментално.Мулти-функционална апликација : Нашите електрични акупунктура алатка доаѓа со единствена глава и има 9 прилагодливи нивоа на интензитет да ги задоволи вашите потреби, и автоматско исклучување функција за да се спречи над-греење и заштеда на енергија.Куполата тип : Применливи за здравствена заштита и на лицето beautification.Spheroidal : Применливи за брзо ублажување на болката.Без игли Лесно да се фокусира на болка области Стрес олеснување и опуштање прилагодлив интензитет контроли.Ефективна хронична болка : Со честа употреба на оваа електронска massager ќе бидете во можност да се намали болката, зголемување на расположението, да се релаксираат, да се подобри вашата состојба на кожата, и да се спречи предвременото стареење.Паметни карактеристики вклучуваат : електрични акупунктура пенкало предизвика точка massager е докажан метод за третман на болка, особено за хронични заболувања како што се артритис и фибромијалгија.Едноставна операција, лесно да се носат.Безбедно и ефикасно, без несакани ефекти.Погоден за семејна употреба.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 513.36

ПВЦ материјал производство го прави безбеден и здрав за употреба.Врежан акупунктура точка фонтот е јас�

DEN 143.76

1"Sleeve : 61cm / 24.8"Length : 69cm / 27.2"Size : XL: 12 Bust : 108cm / 42.Повод : Тоа е најдобриот избор за вашата дневна носи.2"Shoulder : 43cm /

DEN 383.52

18 (должина*ширина).Големина : околу 11*3cm / 4 【Традиционалната Кинеска Медицина】Gua Ша е Традиционалната Ки

DEN 1509.60

MBVBN泡脚包 艾草泡脚包 泡脚粉男士泡脚包草本泡脚包厂家批发Foot торба обичен пелин нога торба нога во прав мажите нога т�

DEN 1416.00

Безбедно и лесно да се користи.Тоа може да се избегне горење на кожата.Тоа исто така може да спречи истек

DEN 2234.40

Лесен за употреба Самолепило moxa moxibustion цевка акупунктура масажа moxa налепница меридијани Moxa цевка налеп�

DEN 287.76

Чистење алатката во сапуница вода а потоа избришете го сув.Секогаш да биде нежен со кожата Задржи струж�

DEN 1300.80

Широк Спектар На Примена : во Согласност со ергономски дизајн, лесно да се одржи и да работат, лесен за уп

DEN 143.76

❀❀cardigan жените паѓаат руно јакна жените сива плетени јакна жените се отвори фронт за продажба јакна жен

DEN 431.76

Совети за moxibustion 1 прилагоди соодветна температура можете да го прифатите, се грижи да не изгори кожата 2

DEN 887.76

Големина На : Мали, Средни, Големи.Cupping е древна Кинеска метода на масажа за удобност.Cupping Терапија е окол�

DEN 191.76

♔ 【Голема Материјали】Gua ша алатка Направени од 100% природни висок квалитет на прав кристали, која е кор�

DEN 836.16

健康贴,艾柱,Здравје налепници, Ezhu 艾灸贴,艾叶,Moxibustion стап, moxa лист 产品属于爱的健康,爱家人就带回家,Производи п

DEN 213.36

Moxibustion Торба На ткаенина има добра пропустливост на воздух, што доведува до навлегување на топлина, и во

DEN 1039.20

Ергономски рачка, удобно да се одржи, не се лизга заштеда на време.Погоден за вратот, грбот, градите, стом

DEN 190.32

Текстурата е јасно, влажна и мазна Фино Полирање : Секое парче на Gu Ша е полиран во 12 чекори, па тоа е круг,

DEN 189.60

Акупресурата беше развиена во азија над 5, 000 години.Користење на енергија и чувствителност на рака, акуп

DEN 948.00

♥ Традиционален Кинески хигиена и здрава промоција : Искуство древна Кинеска метода на хигиена нега.Ов�

DEN 1007.76

Многу години' продажба искуство направи безбедно и без несакани ефект на вашето здравје.Со transcutaneoелект�

DEN 1843.20

☑️ СТРЕС ОЛЕСНУВАЊЕ ☑️ ЗГОЛЕМЕНА ЕНЕРГИЈА.На акупресурата поени масажа на вашиот грб за да им помогне

DEN 455.76

Moxa Крпа Покрие【Отфрли ладна и влажна】Регулира непријатноста предизвикана од менструалниот циклус, и �

DEN 239.76

Добра алатка за изведување на наставата, учењето на екранот, и колекционерски предмети, исто така, ќе би�

DEN 431.76

EBERMA без чад Торба Moxa Кутија Кинески Moxibustion Acupuntura Греење Терапија Вратот Коленото Moxibustion Стап Ролни Режач

DEN 2020.80

Подобрување на циркулацијата на крвта.Ублажување на болката без медицина.Прилагодување на ладно устав�

DEN 1382.40

健康贴,艾柱,Здравје налепници, Ezhu 艾灸贴,艾叶,Moxibustion стап, moxa лист 产品属于爱的健康,爱家人就带回家,Производи п