.

.

Со попуст
50PCS #6 x 5/8 Рамна Глава Лист Метални Навртки Филипс Вози Дрвени Завртки, Цврсти Месинг, Само Тапкање

50PCS 6 x 5/8 Рамна Глава Лист Метални Навртки Филипс Вози Дрвени Завртки, Цврсти Месинг, Само Тапкање

DEN 359.76

Од стока
Во магацинот

Тип : Рамна глава Филипс дрво завртка.Вози Стил : Филипс Вози #1. Материјал : Високо квалитетен цврст месинг, совршен сила и добра отпорност на корозија.Навој Дијаметар : #6; Завртка Должина : 5/8".Пакет се Вклучени : 50 ПАРЧИЊА дрво завртки.Опис на производот Рамна глава лим завртка има рамен врв дека tapers надолу за да еден облик на конус на 82 степен и ќе седат рамна во countersunk дупка давање на готовиот изглед.Тие се идеални се користи за дрво, метал или други цврсти материјали и познати по нивните effecient апликација перформанси и издржливост.Може да се види околу нив, бидејќи тие се широко се користи во различни индустрии како што се градежништвото, производство, инженеринг, монтажа и така натаму.Спецификација за производ Завртка Стил : Рамна глава дрвени завртки; Завртка Големина : #6; Завртка Должина : 5/8 инчи; Диск Стил : Филипс Вози #1 ;Висок квалитет солидна месинг;Пакет се Вклучени : 50 КОМПЈУТЕРИ ;30 ден парите назад гарантира;.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1749.60

Тркалезна Глава Метрички Завртка M4, 12mm тема должина.Теренот : 0.7 мм.Глава diamter : 6.6 ММ Pack Грофот : 100 PK.Се воз

DEN 286.80

Глава Дијаметар 0.Тие, исто така, направи одлични сврзувачки елементи за прикачување на метален хардвер

DEN 1490.40

Hilitchi Нерѓосувачки Челик Копчето Главата Torx Сребро Безбедност Асортиман Комплет Лист Метални Навртки А

DEN 129.12

Лим завртки се дизајнирани за обединување на тенки парчиња на метал на дрво, fiberglass или метал.Одлично за

DEN 250.80

Лим завртки се дизајнирани за обединување на тенки парчиња на метал на дрво, fiberglass.Одлично за општи попр

DEN 257.28

На 188 нерѓосувачки челик материјал дава сила и нуди добра отпорност на корозија во многу средини.Копчет

DEN 1032.00

Волумен Цена Крши Достапни.Контакт Aspen Сврзувачки Елементи 818 X 3 / 8 Хексадецимален Вовлечен За Миење, Дуп

DEN 1099.20

Тип Б има казна конец и тапи точка.Лим завртки (или SMS е) се направени од челик, прекалени значи дека конци

DEN 257.28

Лим завртки имаат остри сечење теми кои се сече на лист метал, пластика или дрво.Тие понекогаш се notched (Ти

DEN 203.04

Површината е темно и отпорност на корозија е подобро.27";Рамна Подлога Дебелина : 0 【Материјал】 Изработе

DEN 30.72

Лим завртки се дизајнирани за обединување на тенки парчиња на метал на дрво, fiberglass или метал.Користи прв

DEN 10991.76

Овална Филипс AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај Појачани да Ro

DEN 2042.40

Глава Дијаметар : 0.312".Глава Висина : 0.152".Навој Дијаметар : 0.164".Тема Покриеност : Целосна Тема.Тема Должина

DEN 1092.00

Волумен Цена Крши Достапни.Контакт Aspen Сврзувачки Елементи 619 X 1 Пан Филипс Диск.Целосната Тема...

DEN 257.28

410 Не ' Рѓосувачки Челик Магнетни.Ги исполнува F I П1000.7 за torsional сила & вежба брзина.Произведен да SAE J78 за д

DEN 249.60

7"(D*L); Главата Големина : 9 x 3мм / 0.Широко се користат во електрониката, на комуникација, на електрични прои

DEN 120.96

Лим завртки се многу разноврсна, што се користи во дрво, fiberglass и метал, исто така наречен и самоприслушув

DEN 9335.76

Станот Филипс Undercut AB.Само Прислушување Завртки.Произведен да ASME B18.6.3 & SAE J933 спецификации.Случај Појачан

DEN 143.52

Земја На Потекло : Сад.Пакет должина : 6.5".Пакет Ширина : 2.87".Пакет Висина : 4.26".Опис на производот Лим заврт

DEN 101.52

Точка стил го одредува видот на материјалот на завртка може да се користи на, како што се метал, дрво или

DEN 30.72

Лим завртки се дизајнирани за обединување на тенки парчиња на метал на дрво, fiberglass или метал.Користи прв

DEN 124.32

Лим завртки се дизајнирани за обединување на тенки парчиња на метал на дрво, fiberglass или метал.Користи прв

DEN 609.60

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања