.

.

Со попуст
BalsaCircle 10 компјутери 120 инчен Аметист Круг Tablecloths Ткаенина Табела Покрие и Постелнина за Свадба Партија Полиестер Прием Банкет Настани Кујна Јадење

BalsaCircle 10 компјутери 120 инчен Аметист Круг Tablecloths Ткаенина Табела Покрие и Постелнина за Свадба

DEN 1891.20

Од стока
Во магацинот

Акцентот вашиот тркалезна маса облека за свадба или лица со појавување на масата салфетки за еден навистина прекрасен tabletop.Добиете партија планирање почна и да ги додадете во количката денес!.Користете ги на свадбените церемонии и приеми, булчински тушеви, бебето тушеви, quinceaneras, годишнина партии, или кои било други специјални настани.Секој tablecloth ќе се намали од 30" од секоја страна на стандарден 60" широк табела.Лесно згрижување : ова 100% полиестер маса крпа е машина перат.Ниска температура сушење.Други украси не се вклучени.ЛЕСНО CARE & ОБНОВЛИВИ – полиестер Ткаенини маса крпа може да се мијат со благ детергент со машина/рака или хемиско чистење.Мерења : Ширина : 120".МЕРЕЊА – Секој tablecloth мерки приближно 120" во дијаметар.Ги ИМПРЕСИОНИРА ВАШИТЕ ГОСТИ – Нашите полиестер круг tablecloths ќе ви помогне да се создаде еден софистициран и уникатен изглед за вашиот настан.СЛОБОДЕН ИСПОРАКА на нарачки $75 и повеќе.Полиестер табела маски за лице се прифатливи и може да се користи многу пати со соодветна грижа.Достапни во различни бои.Достапни во различни бои и големини.Овие тркалезна маса облека се идеални за украсување на вашиот табели со за одмор забавна, партии, средби, родендени, специјални прилики.НАСТАНОТ УКРАСИ – Пар овие полиестер tablecloths со други Balsa Circle свадба декорација, како што катедрата ги покрива катедрата sashes, облоги, салфети и centerpieces.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1020.00

Рака мие placemats, ги чисти со сунѓер или влажна крпа, не се мијат во машина или користете челична топка или

DEN 381.60

100% Полиестер.Произведено во САД.Страни на 90 x 132 инчен, лесна еденпарче дизајн.Заоблени Агли Па Нема puddle н

DEN 1314.00

1 Оваа tablecloth е направен од високо материјали ( види опис за специфични материјали) 2.Печатење : Жив и трај

DEN 446.16

Отпорност на вода Tablecloth : Нашата жакард plaidшема tablecloths е нула, и да се обезбеди неверојатна отпорност на в

DEN 3066.72

ова е нормална појава Повод : Погоден за патио / градина / кујна / за јадење / дневна соба и отворено пикник

DEN 310.56

Боја опции се : Морнарско Сина, Црвена, Јаглен, Taupe,и Fushsia.Навремено и боја исчезнат отпорни tablecloth.дава едн

DEN 311.76

80 % Памук 20% Poloyster.Увезени.Степени до вечера.Или било кој оброк.Со овој привлечен чипка tablecloth.Кујна додато

DEN 671.76

Полиестер.Квалитетот Материјал : ткаенини што изборот е направен од полиестер.Vctops tablecloths се трајни, меки

DEN 334.56

Големината на табелата е 80*140cm(3155inch) .Убава tablecloth добро го одликува дома, хотел, ресторан, свадба, партии и

DEN 3722.40

Оваа Tablecloth е crewel ракавезени со везана со волна предиво во синџирот на производство бод вез на чист памук

DEN 431.76

Материјал : Направен од висок квалитет на полиестер ткаенини, супер меки и издржливи.Measurents:Оваа табела

DEN 1065.36

Таа, исто така обезбедува удобност на нафтадоказ и водоотпорен дека вашиот јадење настани бара.Ги импре

DEN 718.80

100% Полиестер 52 Инчи широка x 70 Инчи долго Високо единствена.Разновиден.Забава.Машина перат Ладно циклу

DEN 455.76

Премиум Квалитет : Нашата лен tablecloth се направена од високо квалитетни исклучително мека полиестер faux ле

DEN 283.20

Damask,полиестер.Увезени.Состојба : Нова.Количина : 1 Парче.Материјал : Полиестер Damask Жакард.Големина : 132 инч

DEN 407.76

52% Полиестер 48% Памук.MULTIPIRPOSE МАСА КРПА ЗА ПРАВОАГОЛНИ МАСИ : Надградба на вашиот трпезарија маса, кујна м

DEN 4056.96

100% Полиестер.Увезени.Појавување на Doilies, Placemats, Табела Тркач, Табела Topper и Tablecloth на располагање.Сложена Р

DEN 1406.88

Овој елегантен и луксузен табела тркач е совршен за секојдневна употреба, формален или неформален, внат

DEN 866.40

Помалку абсорбента од лен или од свила, на полиестер материјал помага да го издржат spills и дамки, што го п

DEN 3023.76

Расположливиот 3 Ply Хартија & Пластични Tablecloth Абсорбента, Водоотпорен, Бела Маса Покритие за Правоаголни

DEN 6945.60

[МАШИНА ПЕРАТ] Лесно да се мијат и се грижи за, оваа sequin tablecloth шалче може да биде лесно да се мијат во маши

DEN 2520.00

Оваа Tablecloth е crewel ракавезени со везана со волна предиво во синџирот на производство бод вез на чист памук

DEN 983.76

Оваа прекрасна круг tablecloth карактеристики на предметот burlap ткаенина во природни кафеава меша со полесни

DEN 382.56

Со ова само се направи секоја серија уникатен и додава длабочина на производот.Совршен за во затворен п

DEN 647.76

Среќен Фестивал Decorative There се различни убави модели за да го прослават во било кој празник, можете да избе

DEN 527.76

Newbridge Прованса Сина и Жолта боја на Лимон Печати Винил Фланелен боксери Поддржан Tablecloth, француски Provencal

DEN 820.80

Совршен за секој прилики употреба, лица, празници, угостителство, специјални прилики, свиткување, potlucks, B

DEN 1255.20

Име на производ : Tablecloth Dimensions : 120x170cm, 126x170cm, 131x185cm, 135x185cm, 136x188cm, 140x190cm, 140x200cm Material : linen Pattern : stripescolor : grey Style : Но