.

.

Со попуст
Силициум Карбид Графит Crucible, Висока Чистота Графит Crucible, Купот Форма за Училиштето Experirment Дома Студентите

Силициум Карбид Графит Crucible, Висока Чистота Графит Crucible, Купот Форма за Училиштето Experirment Дома

DEN 801.60

Од стока
Во магацинот

Површината може да се третира со антиоксиданс.Се користи за топење благородни метали како што се златото и среброто.Одлична термичка шок на корозија, електрична спроводливост и коефициент на топлинска спроводливост.Висока чистота, висока густина, висока механичка сила, силна стабилност.Добра отпорност на абење, силна подмачкување перформанси и долг животен век.Се користи за топење благородни метали како што се златото и среброто.Одлична термичка шок на корозија, електрична спроводливост и коефициент на топлинска спроводливост.Добра отпорност на абење, силна подмачкување перформанси и долг животен век.Висока чистота, висока густина, висока механичка сила, силна стабилност.Површината може да се третира со антиоксиданс.

Детални спецификации

Condition:
100% Brand new
Material:
Silicon carbide graphite
Weight:
351g
Package list:
1 * Silicon Carbide Graphite Crucible :
Додатоци на производи
DEN 1219.20

Разумен структура, crucible може да се користи со други експериментални tools.На графит crucible може да и се проме

DEN 227.28

Капсула crucible карактеристики директно страни и рамно дно.Бела стаклен од внатре и од надвор, освен за рим

DEN 784.32

Порцелански Crucible Капак.Прстен Се Справи.Се вклопува 45mm Дијаметар Crucible.Стаклен од внатре и од надвор, осв

DEN 1125.60

Капацитет : 10ml; Max.Капацитет : 11ml.Withstands температури до 1700°C Посебен сад за кастинг.Погоден за анализа и се

DEN 597.60

Експериментот за Горење Брод Оваа корунд crucible е многу лесен за употреба, ви дава многу погодности.Погод

DEN 1536.00

НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК МАТЕРИЈАЛ:Crucible форцепс направени од 7mm тешки нерѓосувачки челик,не се лизга шепи з

DEN 566.16

На пепел содржина е помалку од 0.1% за да се осигура дека благородни метали во топење не се загадени.Добра

DEN 1782.96

Крај : Недовршени, Објект : Crucible, Капацитет : од 50 m L.Crucible, Материјал Borosilicate Стакло, Заврши Недовршениот, Ма

DEN 1305.60

Совршен и неопходна алатка во лабораторија кога потребите за греење.Обезбеди безбедност и намали на го

DEN 2239.20

Разумен структура, crucible може да се користи со други експериментални tools.На графит crucible може да и се проме

DEN 253.20

Crucible Спецификации : Надворешниот дијаметар : 41 mm Height без покритие : 60 mm Volume : ~50 m LApplication температура : до 4000