.

.

Со попуст
Sinoblu Графит Месинг Ракав Имајќи 15mm Понесе x 20mm OD x 15mm Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings

Sinoblu Графит Месинг Ракав Имајќи 15mm Понесе x 20mm OD x 15mm Должина Обичен Лежишта Завиткани Oilless Bushings

DEN 1764.00

Од стока
Во магацинот

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, почеток и чекор често се тешкотија за чување масло филм.Таа се уште може да игра подобро од носат-отпор.Одлична хемиска корозија и анти - корозија.Флексибилни, едноставен, лесен и изобилство дизајнирање на стандардот, може да се choosed со стандарден оски.Опис : Направен од екипа месинг и опремени се со графит, што е само-подмачкување и не бара подмачкување.Завиткани Черупка е само-подмачкување.Тоа нуди добра frictional сопственост, отпорност на абење и ниско ниво на бучава.Солидна триење Oilless Черупка можат да работат во текот на широк температура опсег(-40℃+300℃).Погодни за апликации со лизгачки движења.Oilless Ракав Лежишта се најмногу погоден за места каде само-подмачкување на својствата на материјалот се потребни.Answer : ___________________________ Note : Spilt Линија не може да се користи за ознака.Спецификација : Материјал : Cu Zn24 Al6+Графит Понесе Дијаметар : 15mm надворешен Дијаметар : 20mm Должина : 15mm Триење Фактор : .

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1036.80

【ДИМЕНЗИИ】 Понесе : 16mm / 0.63 инчен, надворешен дијаметар : 18mm / 0.71 инчен, Должина : 20mm / 0.79 инчен,Суво триењ

DEN 321.36

Материјал : Направен од висок квалитет на бронза материјал, ниско ниво на триење и висок подмачкување пе

DEN 1346.40

Име На Производ : Поаѓајќи Од Ракав;Одговара : 2520 Имајќи.Тип : Самоподмачкување;Вкупната Големина : 25 x 28 x 2

DEN 449.76

Цена За : Секој Објект : Ракав Имајќи Должина : 1 / 2" Надвор Кол : 1 / 2" Подмачкување : Никој Темп.Опсег (F) : 40 да

DEN 972.00

【ДИМЕНЗИИ】 Создаден Дијаметар : 6mm / 0.24";надворешен Дијаметар : 8mm / 0.31";Должина : 8mm / 0.31";Модел : 0608...

DEN 288.00

АМЕРИКАНСКАТА БРОНЗА : висок квалитет на самоподмачкување бронза bushings, НАПРАВЕН ВО САД.Димензии = .377 x .562

DEN 1502.40

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, поч

DEN 720.24

Прецизно изработени на сите површини за непречено водење и леснотијата на инсталација.Голема работна т

DEN 373.68

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

DEN 287.76

Погоден за широк спектар на индустриска опрема како што се електрични опрема, апарати за домаќинство оп

DEN 1821.60

Елоксирани алуминиумски адаптер.Dimensionally заменлив со линеарна топката лежишта.Опремени со лагер направ

DEN 1356.00

"6x10x8mm" значи "Внатрешен Дијаметар е 6mm, Надворешниот Дијаметар е 10мм, Висина е 8мм"Пакет се Вклучени : Бака

DEN 1735.20

Прецизно изработени на сите површини за непречено водење и леснотијата на инсталација.Голема работна т

DEN 1139.76

Нашите вистински одржување слободни Oilite (sae 841) самоподмачкување sintered бронза метрички лежишта се повеќе

DEN 396.00

Графит Подмачкување Месинг Имајќи Черупка Sleeve8*12*8 6*10*8 10*14*8 12*18*10 Видови : 8128 6108 10148 121810 Имаме два боја : пов

DEN 201.36

Самоподмачкување кога сте во движење масло се зголемува до површината за подмачкување и враќа себе ког

DEN 167.76

Сува операција.Може да се врши и со високо оптоварување и ниска брзина.Rreciprocating движење, wagging движење, поч