.

.

Со попуст
AMBF Серија Quad-PRO Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 100µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 19.5 Кертриџ Должина, Без Јадро, SOE/Пролет Крајот Капа, Viton Заптивка/О-Прст

AMBF Серија Quad-PRO Топи Разнесени Кертриџ Филтер, Полипропилен Медиуми, 100µ, 2.5 Кертриџ Дијаметар, 19.5

DEN 3996.48

Од стока
Во магацинот

7 бар) @ 155 F (66 C).4 бар) Micron Ratings1, 5, 10, 20, 25, 30, 50, 75 & 100 Biosafety All полипропилен компоненти се исполнат спецификација за биолошка безбедност, како по USP Класа VI 121 C Пластика.4 бар) @ 86 F (30 C)Препорачува Промена од Диференцијални Притисок 35 psid (2.4 бар) @ 86 F (30 C).Advantages Removal од 1um да 100um Quad Зона технологија овозможи формирање на 4 одделни филтрација зони во длабочината на филтерот кертриџ.Сите Четири Серија касети се ослободени од surfactants, врзива или лепила од било каков вид и крајот капи се термички да се постават, без лепила или лепила се користат.Сите Четири Серија касети се ослободени од surfactants, врзива или лепила од било каков вид.AMBF е Топи Разнесени елементи се произведени во куќата со најбрз, повеќето модерна опрема некогаш произведени, кои ви даваат највисок квалитет филтер на пазарот денес.7 бар) @ 155 F (66 C)60 psid (3.Отстранување од 1um да 100um. Сите полипропилен компоненти се исполнат спецификација за биолошка безбедност, како по USP Класа VI 121 C Пластика.Држава на уметноста компјутерски контролирани процесот на производство испорачува исклучително точни и конзистентни производ по секоја зона за правилно влакна големината.Континуирано 4-зона структура обезбедува ефикасно пред-филтрирање и завршни филтрација.Елементи се, исто така, произведени со интегриран 3 фаза процес што точно длабочина филтрација.Спецификација : Максимум Напред Диференцијални Pressure40 psid (1.

Детални спецификации

Maximum Forward Differential Pressure40 psid (1.7 bar) @ 155 F (66 C) :
Додатоци на производи
DEN 2023.20

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 11556.00

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 15407.76

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 6890.16

Стандардна големина се за 2,5, а 4,5 инчи.Произведено во САД.Прилагодени модели и проред нуди да се прилаго

DEN 12031.68

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 7063.44

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 14682.72

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 9952.56

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 297.60

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 1308.48

Го заменува p / n 33229209 Со гордост се Направени во САД.Произведени со највисок квалитет на материјали кои с

DEN 5732.88

Компатибилен со ОЕМ производ.Произведено во САД.Количина попусти на располагање.Ве молиме да контактир

DEN 1704.00

0.5 Micron Филтер.Јаглерод Блок и Вар Скала Заштита 2.9 Литри Во Минута.Се вклопува Некогаш чиста 7 CB5К, 7 CB5S, 7 FC5S

DEN 8715.12

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 8130.48

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 537.60

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 5322.96

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 3412.56

Компатибилен со ОЕМ производ.Произведено во САД.Количина попусти на располагање.Ве молиме да контактир

DEN 8669.52

ВодечкитеEdge Длабочина Технологија произведени во куќата на обичај, високабрзина, компјутерски контрол

DEN 7083.12

5 Inc OD 10 Инчен Должина, Micron Оценка : 25 Micron.Стандардна големина се за 2,5, а 4,5 инчи.75 до 40 инчи.Произведено во С