.

.

Со попуст
ADXL355 3 оска Акцелеметарски Сензор Модул со Дигитален Излез Индустриски Ниска Потрошувачка на Енергија

ADXL355 3 оска Акцелеметарски Сензор Модул со Дигитален Излез Индустриски Ниска Потрошувачка на Енергија

DEN 1886.88

Од стока
Во магацинот

ADXL355 3 оска акцелеметарски сензор модул со дигитален излез индустриски ниска потрошувачка на енергија.1 mm LCC пакет, 0.Покрај тоа, за навалување на столбот на стабилноста на adxl355 акцелеметарски обезбедува одлични повторливост во температурата и временски опсег, кој е идеален избор за ветер и.Тоа може да се реализира прецизност апликации со минимални калибрација обем на работа и исклучително ниска потрошувачка на енергија.3-5v карактеристики на Производот Затворен пакет обезбедува одлични долгорочна стабилност 0 g неусогласеност и температура (сите оски) : 0.8 V (типично, ± 10%) температурата на работа опсег : - 40 ° C до 125 ° C 14 pin, 6 mm × 6 mm × 2.5 мм * 16mm, напојување напонот 3.Ниска потрошувачка на енергија во изведба на најновата adxl355 акцелеметарски може да го продолжи животот на батеријата и да го продолжи животниот страна на намалување на бројот на замена на батеријата.На adxl355 поддржува движи од ± 2.26 G Adxl355 е нова серија од 3-axis MEMS accelerometers со ниско ниво на бучава густина, 0 g ниска форумот лебдат, ниска потрошувачка на енергија и желба мерен опсег.6 V V1p8ana, v1p8dig за внатрешни LDO заобиколат : 1.На ниско ниво на бучава и ниска моќност перформанси на adxl355 се направи тоа е можно да се имплементираат ниско ниво на вибрации мерење апликации како што се структурни здравствен надзор (SHM) со висока цена перформанси.тоа обезбедува индустрија-водечки бучава, офсет лебдат и долгорочна стабилност на температурата опсег.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 3408.00

Се користи како оди / немаоди gage со поставување на горните и долните граници.Рамност на наковалната : 59µin

DEN 234.96

Направени на квалитетот титаниум алуминиумски материјал, со голема сила, издржливи, со висок квалитет,

DEN 1788.00

Ве молиме проверете ја вашата број на моделот и да се спореди со слика be Compatible withe ќе го купите.Ние верува

DEN 815.76

【Мултифункција Далечински Управувач】 : ги менува боите лесно од 3000k да 6500k и ја прилагодува осветленост

DEN 1502.40

❀ Функција : 1 Хранење 2 Се мијат твоето лице 3 Шампон бања 4 Пелена крпи 5 Перници, крпи 6 Маски ❀ Боја е мно

DEN 183.84

Опис на производот За нас : Ibliss е компанија која се специјализира во декорации,со сигурен квалитет и чес

DEN 242.16

【Брзи промени】Хром vanadium челик за тешки влијание вози погоден брза замена на 1 / 4.35 mm плоштад главата 3 / 8*

DEN 479.76

❀ т кошули за жените т кошули за жените графички т маица, фустан жените портокал т маица, фустан длабоко

DEN 575.76

Пакетот вклучува : 6 / 8 / 10 / 12 / 14 / 15 / 16 / 18 / 20 / 22 / 25мм сечилото+1pcs месо тело+ 11pcs јадра.На мушка вежба алатки н

DEN 215.76

Внатрешна Монтажа Тип : Кука ; Надворешниот Монтажа Тип : Кука.Пролет OD : 52mm / 2.05" ; Материјал Ширина : 12mm / 0.47

DEN 863.76

Добар Материјал : Направен од висок квалитет на гумени материјал, безбедно и еко пријателски, и флексиби

DEN 215.76

Оваа фитинг има бодликава завршува да се создаде цврста печат на цревото кога се користи со црево стега

DEN 1044.00

Опис на German8pcs Првенство Deckenhaken 31 / 4 Zoll Verchromung Metall Einschraubhaken Haken für Home Office Hängende Pflanzen Außenbeleuchtung Silberton Größe und Men

DEN 1898.40

Бебе сака да ги одржи да спијам, спијам мирно цела ноќ.Симпатична малку кукли, е добар партнер за бебето,

DEN 912.24

Вистински ОЕМ замена дел.Турбо Воздухот е меѓународен ладење компанија чии производи се популарни со foo

DEN 203.76

Направен од висококвалитетни материјали, нема да им наштети на вашата кожа Четка е компактен и преносли

DEN 239.76

длабоко moisturising.содржи полжав лигите filtrate.stengthens ноктите.goji бобинки.ги штити рацете и ноктите.Навлажнува

DEN 384.00

Нашето вино стакло не само што не е вашиот прв избор за партиите, BBQ, базен партии, пикник, кампување, семе

DEN 592.80

Овој модул ќе се игра на вашиот снимање кога се изложени на светлина по сите снимањето заврши; и престан