.

.

Со попуст
TINGCHAO Волфрам Тркалезни Прачки Чиста Метали 100mm Долго за Референтни Примероци на Материјал за Тестирање Својства Компаративна Анализа Наука Металургија,25x100mm

TINGCHAO Волфрам Тркалезни Прачки Чиста Метали 100mm Долго за Референтни Примероци на Материјал за Тестирање

DEN 1497.60

Од стока
Во магацинот

Чист Волфрам Род, се испраќаат до вас слободни.Високо квалитетен Материјал на Tungsten.by огледало мелење процес.Погоден за својства референца,примероци материјали,испитување на материјали,наука, индустрија и др.Добро шок апсорпција,Не затоа што на сила е премногу голема,и изобличување.Квалитетот На Производството Преку Притискање И Синтерување, Сите Прачки Се Многу Контролирани, Стрес Му На Бога.Производ description High квалитет на чист волфрам дијаметар:12mm , 13mm , 15mm , 16mm , 18mm , 20mm , 25мм , 30mmlength :100mm All материјал е многу контролирани, стрес му на бога, и формирана преку висока температура притискање и синтерување процеси.Овој род е совршен за машина за продавници, лаборатории, истражување и развој, и DIY machinists.Пакет includes1x Волфрам прачки.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 407.76

Должина : 8 инчен.Дијаметар : 1 / 4 инчи.Материјал Тип : 304 општа намена не ' рѓосувачки челик.Крај : Неполиран

DEN 227.76

【АПЛИКАЦИЈА】 Fiberglass Пластични круг род Широко се користи за рекреација, торби, чадори, плови, фитнес опр

DEN 2018.40

Дијаметар Tol 0.051 0 mm.ASTM A108, ASTM A304 Ладно работел, annealed.Често се користи за широк спектар на делови, како запч�

DEN 597.60

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 8";

DEN 5279.76

E6 X 782 C F МултиКоси Дизајн : серија на микроtapers во рамките на целокупниот коси на род; Овој уникатен, комер�

DEN 3483.12

Тоа е киселинаотпорни, алкалноотпорни, и корозијаотпорни, и е лесен за користење.ПРОИЗВОД ПЕРФОРМАНСИ :

DEN 311.76

Има добри механички својства, се лечи и weldable, слични на Британскиот алуминиум HE9.Најчестите легура се ко�

DEN 1963.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Деб

DEN 2095.20

Нов материјал, мазна, без брус, произволни нула сечење.Со добра електрична спроводливост и коефициент н�

DEN 357.60

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Д�

DEN 2006.40

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Храна; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4"; Width

DEN 505.68

[SIZE]Diamater : 15mm / 0.59"; Должина : 1000mm / 40"; Боја : Сива; Материјал : ПВЦ(±10мм разлика од реалните) [МАТЕРИЈАЛ]Род на�

DEN 2378.40

Облик : Род; Материјал : Acetal Кополимер; Одделение : Стандард.Дијаметар : 21 / 2"; Дијаметар Толеранција : (0.098"

DEN 247.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4

DEN 1382.40

Легура 6061T6 Алуминиум Солидна Круг 2 3 / 8" x 90" Долго.Состојба : Нова : бренднови, не се користи, неотворена, н

DEN 2052.00

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина :

DEN 1464.00

Облик : Лента; Материјал : Neoprene; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 8"; Width :

DEN 2104.80

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 8";

DEN 239.76

Должина : 2 инчи.Дијаметар : 11 / 4 инчи.Материјал Тип : 304 општа намена не ' рѓосувачки челик.Крај : Неполиран

DEN 1348.80

Ве молиме одберете ја вашата должина од'Size Името' паѓачкото мени погоре.Достапни во преднамалување на д�

DEN 2395.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 2

DEN 1965.60

Димензии : Должина : 100mm, со Дијаметар : 40mm / 42mm / 45mm / 50мм / 55мм / 60mm / 65mm / 70mm / 80mm / 90mm.Материјал : TC4 Титаниум.Тит�