.

.

Со попуст
TINGCHAO Волфрам Тркалезни Прачки Факултативна Должина 100mm 150mm Користи за Референтни Примероци на Материјал за Тестирање Својства Компаративна Анализа Наука Металург

TINGCHAO Волфрам Тркалезни Прачки Факултативна Должина 100mm 150mm Користи за Референтни Примероци на Материјал

DEN 2020.80

Од стока
Во магацинот

Чист Волфрам Род, се испраќаат до вас слободни.Високо квалитетен Материјал на Tungsten.by огледало мелење процес.Погоден за својства референца,примероци материјали,испитување на материјали,наука, индустрија и др.Добро шок апсорпција,Не затоа што на сила е премногу голема,и изобличување.Квалитетот На Производството Преку Притискање И Синтерување, Сите Прачки Се Многу Контролирани, Стрес Му На Бога.Производ description High квалитет на чист волфрам дијаметар:0.8 mm , 1.2 mm , 1.5 мм , 2.4 mm , 3мм , 4mm , 5mm , 1mm , 2mm , 6mm , 7mm , 8mm , 10mmlength :100mm All материјал е многу контролирани, стрес му на бога, и формирана преку висока температура притискање и синтерување процеси.Овој род е совршен за машина за продавници, лаборатории, истражување и развој, и DIY machinists.Пакет includes1x Волфрам прачки.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 1986.72

Облик : Род; Материјал : Полипропилен; Одделение : Стандард.Дијаметар : 3"; Дијаметар Толеранција : (0.008" +0.000

DEN 1288.80

Акрилик, исто така познат како ПММА, е лесен, тешки пластика која нуди транспарентност слична на онаа на

DEN 1497.60

Чист Волфрам Род, се испраќаат до вас слободни.Високо квалитетен Материјал на Tungsten.by огледало мелење пр

DEN 1135.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Дебели

DEN 2006.40

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Храна; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4"; Width

DEN 304.56

Боја : Златна.Пакет : 2 ПАРЧИЊА.Материјал : месинг.Дијаметар : 3 / 8 инчи, Должина : 14 инчи.Примена : Широко се

DEN 1965.60

Димензии : Должина : 100mm, со Дијаметар : 40mm / 42mm / 45mm / 50мм / 55мм / 60mm / 65mm / 70mm / 80mm / 90mm.Материјал : TC4 Титаниум.Тит

DEN 11547.12

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 3 / 16";

DEN 5279.76

E6 X 782 C F МултиКоси Дизајн : серија на микроtapers во рамките на целокупниот коси на род; Овој уникатен, комер

DEN 883.20

1 Погоден за 15mm цевка стеги; 2 Површината е матирано, не е лесно да се нула; 3 Во споредба со алуминиумска ц

DEN 1788.00

јаглерод прачки Погоден за : lt е широко се користат во kites,рамка рака、Опрема за Слетување、diy летало ,ав

DEN 1963.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : BunaN; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 50 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Деб

DEN 306.72

Должина : 10 инчи.Дијаметар : 1 / 4 инчи.Материјал Тип : 6061 општа намена и алуминиум.Темперамент : T6511 Висока Ј

DEN 2018.40

Дијаметар Tol 0.051 0 mm.ASTM A108, ASTM A304 Ладно работел, annealed.Често се користи за широк спектар на делови, како запч

DEN 383.76

Практичен дизајн : на стигнале дизајн е удобен за носење, само треба да се продолжи кога е во употреба, и

DEN 239.76

[ Производ Содржината ] 2 парчиња x 304 од не ' рѓосувачки челик солидна круг род струг бар акции [ Size ] Дијам

DEN 247.20

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Ултра Сила; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 4

DEN 597.60

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 40 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1 / 8";

DEN 2080.80

Добра електрична изолација; Добар димензионална стабилност.【ДОБАР ДИЗАЈН】 10мм(3 / 8") дијаметар 50cm (20") до

DEN 357.60

Облик : се Тркалаат; Материјал : Neoprene; Одделение : Висока Јачина; Durometer : 60 A; Поддршка Тип : Акрилик Лепило.Д

DEN 2095.20

Нов материјал, мазна, без брус, произволни нула сечење.Со добра електрична спроводливост и коефициент н