.

.

Со попуст
Shipenophy Telephoto Леќа, dslr фото Telephoto Леќа 6 Оптички Елементи Структура 135mm за dslr фото(Nikon F Пристаниште)

Shipenophy Telephoto Леќа, dslr фото Telephoto Леќа 6 Оптички Елементи Структура 135mm за dslr фото(Nikon F

DEN 4091.76

Од стока
Во магацинот

6 Групи на 6 оптички елементи структура обезбедува ниска сликата нарушување, добар имиџ јасност и контраст.Со должина скала и прстен, тоа е полесно да се користи.Telephoto објектив за telephotography, птицата гледа или спорт гледа.F2.8 големи решетка со голема количина на светлина флукс, the shutter speed е подобрена, и нема потреба да се грижите за ниско-светлина и ноќно сцени, па преден план или позадина е подобро да станат замаглени.Напредниот оптички дизајн, користење на висок квалитет на мулти-обложени оптичко стакло, 9 круг отворот ножеви.F2.8 големи решетка со голема количина на светлина флукс, the shutter speed е подобрена, и нема потреба да се грижите за ниско-светлина и ноќно сцени, па преден план или позадина е подобро да станат замаглени.Напредниот оптички дизајн, користење на висок квалитет на мулти-обложени оптичко стакло, 9 круг отворот ножеви. 6 Групи на 6 оптички елементи структура обезбедува ниска сликата нарушување, добар имиџ јасност и контраст.Со должина скала и прстен, тоа е полесно да се користи.Telephoto објектив за telephotography, птицата гледа или спорт гледа.

Детални спецификации

Applicable camera mount for EF, F (Optional) :
Shell color:
Black
Material:
Plastic, Alloy, Optic glass
Focal length:
135mm Fixed
Aperture:
f2.8-f22
Frame:
Full-frame
Closest focusing distance:
1.5m
Optical structure:
6 Group, 6 Elements
Magnification (Max):
0.11
Aperture blade:
9
Weight:
approx. 545g
Package List:
1 * 135mm F2.8 DSLR lens :
2 * Lens cap :
1 * Lens hood (on the lens) :
1 * Storage bag :
Додатоци на производи
DEN 19199.76

Предните и Задните Леќи Капи.Леќи На Хаубата.Во тешка категорија перформанси во лесен леќа Мобилност ги

DEN 19176.00

Сигма 100400mm f / 56.3 генералниот ДИРЕКТОРАТ за OS HSM Современа Објектив за Сигма Месеци.Целосна Рамка Леќа со

DEN 1416.00

Прилагодете фокус позиција да одговара на вашиот камера за прецизно автоматско фокусирање.Ажурирање н

DEN 1288.80

50mm ф1.8 портрет фиксен објектив фокусна.M4 / 3 планината, погоден за GH1,GH2,GH3,GH4, за EM5, ЕM5 II, EM10, EM10 II, EM10 III камера

DEN 10320.00

Т1.05 Голема бленда, Declicked отворот дизајн,осигурете се дека видео екран изложеност е свилен Т1.05 бленда,hight

DEN 1871.76

Вграден‑во отстранлив макро леќа за макро снимање, важечки за сите 52mm / 2.9 oz Material : Алуминиум Легура + Опт

DEN 1200.00

Леќите се целосно компатибилни со сите Eмонтирање на камери и да понудат не само брзо, тивко автофокус, н

DEN 3336.00

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 276.00

8 MP HD леќа, да се почитува предмети повеќе од јасно, поголема слика реставрација, подобро користење на ис

DEN 4296.00

11 елементи во 8 групи.идеален бленда со 9 дијафрагмата ножеви.На зголемување на 1 : 1, повеќе детали може да

DEN 19198.80

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им помогне со поставување на поврз

DEN 17016.00

DC за Digital Sigma е генералниот ДИРЕКТОРАТ за леќи се специјално дизајнирани да го испорача крајниот ниво на

DEN 1672.80

На Samyang 135mm F2.0 ЕД АКО UMC леќа е optically на високо ниво, што може да се фокусира рачно и тоа исто така обезбедув

DEN 17519.76

Леќата не zoomable.Портрет леќа со Nikon е ексклузивни DefocКонтрола.Промена на изгледот на надвор од фокус елем

DEN 16752.00

неговиот објектив ефикасно да се организира три FLD ("F" Ниска Дисперзија) стаклени елементи.со помалку од

DEN 1629.60

NIKON САД ОВЛАСТЕНИ Вклучува Целосна NIKON САД ГАРАНЦИЈА.Nikon 1424mm f / 2.8 G AFS DX FX Целосна Рамка NIKKOR Објектив ED, Nikon

DEN 20760.00

Пакет Димензии : 6 Х х 10 L x 6 W (инчи).Пакет Тежина : 5.0 фунти.Покривање на најчесто користените фокусни должи

DEN 607.20

27 Степен Агол на Гледање : на аголот на гледање на 90mm должина е околу 27 степени.Како да го Користите : Инст

DEN 2688.00

TTArtisan 50mm f / 1.2 APSC Леќа (Црна) Пред Објективот Капа Задните Леќи на Капа TTArtisan 2 Година Ограничена Гаранциј

DEN 14376.00

ЕД (екстраниска дисперзија) стакло за супериорен квалитет на слика Zuiko Digital ED 14150mm F4.Микро Четири Третини

DEN 14399.76

Минимална фокус растојание : 58cm Компатибилен со EOS C100 Mark II, C200, C300 Mark II, C700.На ситеметал леќа тело дизајн к

DEN 1975.20

Доволно Количество на Светлина : Под услови на слаба светлина, F1.8 Голема Бленда : Ф1.8 големи отворот може

DEN 1558.80

Надграден и Проширен, Генерација v10 Фокус Потврда Чипови за Зголемување на Compatability.Ограничен 2Годишно Пр

DEN 958.80

[Во телото се тресат намалување / SRII] На Pentax дигитален сингллеќи на камера К серија е опремен со вотело с

DEN 1855.20

Само стегачот и целта на камерата)Зголемување : 8 X / 12 X / 14 X (изборен)Леќа тежина : 38g Клип тежина : 10g Telescope г

DEN 3839.76

3 DC OS HSM, овој нов објектив постигнува компактна големина и минимум фокусирајќи се на растојание од 13.Сли