.

.

Со попуст
JUSTZHIQIANG Dimmable Ротирачки LED Downlights 7W 9W 12W 15W 18W КОЧАН LED Таванот Место Светла AC110-220V LED Таванот и Ѕидот Светилка Затворен Осветлување Таванот светилка (Тело Боја : Црна, Емит

JUSTZHIQIANG Dimmable Ротирачки LED Downlights 7W 9W 12W 15W 18W КОЧАН LED Таванот Место Светла AC110-220V

DEN 1444.80

Од стока
Во магацинот

Цврст и издржлив, долг животен век.Лесно да се инсталира и сигурен за користење.Боја рендерирање индекс (CRI) : >Ra85. Зрак агол : 24°.LED чип : КОЧАН чип (Epistar).Нашите осветлување, таписерии и издржливи, сигурен квалитет, го поздравуваме вашиот purchase Input напон : AC85-265 V AC110/220 V 50/60 Hz Power : 7 W/9 W/12 W 15 W/18 WDimmable : Yes Color рендерирање индекс (CRI) : >Ra85 Beam агол : 24°LED чип : КОЧАН чип (Epistar)Светлосен флукс : 95~110 LM/WTemperature : -25 до 45°Заштита ниво : IP42 Color температура : топло бела : (2700 K-3000 K); природен бела : (4000 K-4200 K); кул бело : (6000 K-6500 K)Живот : 50000~80000 hours Approval : CE/Ro HS/FCC/3 CMaterial : умре-фрлија aluminum Features1. LED таванот светлина усвојува постојан струја LED возење моќ (AC85-265 V, AC110 V, AC220 V 50/60 Hz).Стабилни перформанси, безбеден и сигурен.Се применува за сите земји.2. LED таванот светлина, еколошки материјал, ниска потрошувачка на енергија, прозрачна ефикасност и светлината illuminance се подобри од ПРЕДВОДЕНА downlights.3. LED таванот светлина е мека и убава на изглед.4. LED драјвер, изолација, висока температура отпор.Ниво на безбедност IP425. Еколошки phlx извор на светлина со униформа светлина, боја, која е корисна за луѓето визијата заштита и здравството.Без зрачење, без треперење.7. Во споредба со флуоресцентни светилки/халоген светилка/блескаво светилка, заштеда на енергија е 45-70%, а на услугата живот е подолг : >80000 H.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 864.00

Напон 100277 (V).Led светилка извор на светлина тип.Притисни го копчето за префрлување тип.За површина од 10 (м).

DEN 431.76

$700 во заштедата на енергија по 6 Pack!.За нашите dimmable MR16, ве молиме да пребарувате B016 PD5 NAW во.Неdimmable (Пребару

DEN 880.80

Оваа рачни инспекција капка светлина се нуди во црвено и сино зелено, жолто и бело светло излези и е идеа

DEN 263.52

Класичен LED Кафе Светла (18ft; 9 Акрилик Светилки) Комерцијални одделение за дообработка.постојана надворе

DEN 643.20

И LED светлата емитираат светлина во Жолта, Згора на тоа, ние нудиме 20cm долго пред жичен led, па можете да ги

DEN 501.12

000 часа животен век, освен долгорочен сијалица трошоци и одржување надомест Ниска топлина генерирање, б

DEN 647.28

Вклучени во кутија е : 1 LED сијалица со вжарено.Идеален за резиденцијални, привезоци, sconces, и Таванот Тела.

DEN 3978.72

Карактеристики : .Лесно да се инсталира.Таванот reccessed монтирани.Возачот inlcuded, поддршка AC110 V, AC220 V, AC85230v.Ви

DEN 893.76

Спецификации : Температура на Бојата : Топло Бела 3000 KNominal / оценет прозрачна флукс : 200lm Voltage : AC напон 220 V2

DEN 695.76

Зачувајте до 85% на вашата енергија сметка – Енергетски ефикасни 12 вати LED светилки да го замени вашиот 75

DEN 2158.80

НАЈСВЕТЛИОТ ви Даваат 600 lumens на јасни, квалитет осветлување која е совршен за секој атмосфера и посветл

DEN 2059.20

Ова од 10 вати LED работа светлина од Ларсон Електроника произведува 1050 lumens на обоени осветлување и доаѓа

DEN 431.76

06 во (D* H) Материјал : Алуминиум, Пластика Зрак Агол : 360° Влезен Напон : AC 110 V 130 V светла боја : Бело Летно 6000 K

DEN 383.76

Светла и Мека Светлина Овие E12 led светилки се опремени со 88 SMD2835 LED монистра, емитира супер светло и антиз

DEN 479.76

60 ВАТИ LED СИЈАЛИЦА : Секој dimmable сијалица има боја температура од 3000 kelvin, која произведува мека бела боја;

DEN 714.96

GU10 Led Светилки Топло Бела 2700k Dimmable Сијалица 5 W го Замени 50 W Халоген, 120° Зрак Агол 500 LM за Вдлабнати Песна О

DEN 362.40

(2)LED Светилки G8 2 Watt=20 Watts JCD Тип 20 Watt G8 T4 120 V 20 W Anyray AG8 CL28 Боја : Бело Летно 6000 K.G8 База , Работи со 110 Volt , 120 Volt и 13

DEN 3312.00

3 Watt / Инфраред Црвена / 680690nm / 1020 LM / 42mil чипови / 140 степен Емитирачки Агол.На текст(DC) : 700m A / 2.2 V2.6 V (На

DEN 215.76

Долг животен век, ниска топлина и потрошувачка на енергија.Авто Контрола на боја мешање на владата,Bultво

DEN 352.56

47" (12mm), стандарден Американски E12 candelabra завртка база, лесно може да се вклопи во сите E12 база на осветлува

DEN 2150.40

Керамички Surface Mount (SMD) Чип Отпорник.Фиксна SMD Тенок Филм Отпорник (10 Парче Многу).Нови, никогаш не се корис

DEN 720.00

Овој водоотпорен и пареа доказ капка светлина карактеристики на rubberized изолирани рачка за да се обезбед

DEN 407.76

♥БОЈА TEMP на овие Антички Гроздобер led светилки се екстремно супер светло.Контактирајте со нас за замена