.

.

Со попуст
JUSTZHIQIANG Dimmable Ротирачки LED Downlights 7W 9W 12W 15W 18W КОЧАН LED Таванот Место Светла AC110-220V LED Таванот и Ѕидот Светилка Затворен Осветлување Таванот светилка (Тело Боја : Црна, Емит

JUSTZHIQIANG Dimmable Ротирачки LED Downlights 7W 9W 12W 15W 18W КОЧАН LED Таванот Место Светла AC110-220V

DEN 297.60

Од стока
Во магацинот

Цврст и издржлив, долг животен век.Лесно да се инсталира и сигурен за користење.Боја рендерирање индекс (CRI) : >Ra85. Зрак агол : 24°.LED чип : КОЧАН чип (Epistar).Нашите осветлување, таписерии и издржливи, сигурен квалитет, го поздравуваме вашиот purchase Input напон : AC85-265 V AC110/220 V 50/60 Hz Power : 7 W/9 W/12 W 15 W/18 WDimmable : Yes Color рендерирање индекс (CRI) : >Ra85 Beam агол : 24°LED чип : КОЧАН чип (Epistar)Светлосен флукс : 95~110 LM/WTemperature : -25 до 45°Заштита ниво : IP42 Color температура : топло бела : (2700 K-3000 K); природен бела : (4000 K-4200 K); кул бело : (6000 K-6500 K)Живот : 50000~80000 hours Approval : CE/Ro HS/FCC/3 CMaterial : умре-фрлија aluminum Features1. LED таванот светлина усвојува постојан струја LED возење моќ (AC85-265 V, AC110 V, AC220 V 50/60 Hz).Стабилни перформанси, безбеден и сигурен.Се применува за сите земји.2. LED таванот светлина, еколошки материјал, ниска потрошувачка на енергија, прозрачна ефикасност и светлината illuminance се подобри од ПРЕДВОДЕНА downlights.3. LED таванот светлина е мека и убава на изглед.4. LED драјвер, изолација, висока температура отпор.Ниво на безбедност IP425. Еколошки phlx извор на светлина со униформа светлина, боја, која е корисна за луѓето визијата заштита и здравството.Без зрачење, без треперење.7. Во споредба со флуоресцентни светилки/халоген светилка/блескаво светилка, заштеда на енергија е 45-70%, а на услугата живот е подолг : >80000 H.

Детални спецификации

Додатоци на производи
DEN 184.32

Обезбеди Висок Квалитет на LED Диоди 5 мм Јасно Транспарентен Рамен Малите Леќи.Агол на гледање : 160 степен

DEN 887.04

Specifications Brand : WELSUNBulb База : BA15 DE11 E17 G8 E12 G4 G9 E14 Bulb Облик : TType : Bipin Lights Light Боја : Кул White Warm White Wattage (W) : 5 Wattage Опсег

DEN 538.08

Извор на енергија 100 (W).Прозрачна флукс 5500 (lm).Оперативен Напон 100277 (V).Спецификации 100 W 100277 V.Димензии 295 * 402

DEN 215.76

Долг животен век, ниска топлина и потрошувачка на енергија.Авто Контрола на боја мешање на владата,Bultво

DEN 671.76

ВРВЕН КВАЛИТЕТ на : Комерцијални одделение LED светилки кои траат во просек 50.000 часа.Овие LED светилки исто

DEN 719.76

Инсталирате овие Светилки во сите средни завртка база тела директно 【Заштеда на енергија и Лесен за Ин�

DEN 647.28

Вклучени во кутија е : 1 LED сијалица со вжарено.Идеален за резиденцијални, привезоци, sconces, и Таванот Тела.�

DEN 179.76

87")Пакетот Вклучува : Пред 15 xжичен LEDs About Нашата Содржина : Овие преджичен LED светилки може да се широко се

DEN 983.76

Опис на производот : Кога нема електрична енергија, вклучување на прекинувачот, на итни LED светло е вклуч

DEN 1396.80

Мал Преглед Транзистори.LED Optoelectronic (10 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во делови.Спакуван во ESD б�

DEN 1566.48

Автоadhesive3 метар лента за поддршка овозможува брзи и едноставни за инсталација.Може да се скрати за да cust

DEN 818.40

СУПЕР СВЕТЛО Onlylux 8 FT LED Продавница Светлина со минимум 140lm / вати.Заштедата на енергија е прилично значај

DEN 893.76

Спецификации : Температура на Бојата : Топло Бела 3000 KNominal / оценет прозрачна флукс : 200lm Voltage : AC напон 220 V2

DEN 263.76

A19 ПРЕДВОДЕНА од Обоено стакло светилки даде исклучи светла живописни шарена светлина се додека корист�

DEN 407.76

♥БОЈА TEMP на овие Антички Гроздобер led светилки се екстремно супер светло.Контактирајте со нас за замена

DEN 302.40

Multilayer Керамички Чип (MLCC) Capacitor Surface Mount (SMD).Фиксна Capacitor (100 Парче Многу).Нови, никогаш не се користат во дел�

DEN 333.36

, може да има мали разлики во бојата и големината помеѓу фотографии и вистински објекти. Романот светилк

DEN 233.76

Прочитај повеќе Тип : LED Топлина дисипација : Вграден систем за ладење фанови и дебел алуминиумски топли�

DEN 362.40

(2)LED Светилки G8 2 Watt=20 Watts JCD Тип 20 Watt G8 T4 120 V 20 W Anyray AG8 CL28 Боја : Бело Летно 6000 K.G8 База , Работи со 110 Volt , 120 Volt и 13